Iranian Forums
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.
المواضيع الأخيرة
» كتاب هاي در خواستي
خبرهاي روز - صفحة 8 Emptyالخميس أكتوبر 02, 2008 2:17 pm من طرف diana86ir

» رمان پريچهر اثر م. مودب پور
خبرهاي روز - صفحة 8 Emptyالخميس أكتوبر 02, 2008 1:48 pm من طرف diana86ir

» نهضت سواد اموزي ايرانيان
خبرهاي روز - صفحة 8 Emptyالثلاثاء سبتمبر 30, 2008 7:57 pm من طرف hosein

» چاق سلامتي
خبرهاي روز - صفحة 8 Emptyالثلاثاء سبتمبر 30, 2008 7:56 pm من طرف hosein

» ادرس هاي جديد سايت
خبرهاي روز - صفحة 8 Emptyالجمعة سبتمبر 26, 2008 9:03 pm من طرف Soheil

» قهوه خانه بابا شهاب
خبرهاي روز - صفحة 8 Emptyالجمعة سبتمبر 26, 2008 3:01 pm من طرف کورش

» معرفي و اشنايي با اعضا
خبرهاي روز - صفحة 8 Emptyالجمعة سبتمبر 26, 2008 2:59 pm من طرف کورش

» آدرس جديد انجمن
خبرهاي روز - صفحة 8 Emptyالجمعة سبتمبر 26, 2008 5:46 am من طرف Joker_HL

» درووووووووووووووووووووووووووووووووغ دات کام
خبرهاي روز - صفحة 8 Emptyالجمعة سبتمبر 26, 2008 5:14 am من طرف Joker_HL

» پوست ومو
خبرهاي روز - صفحة 8 Emptyالخميس سبتمبر 25, 2008 3:33 pm من طرف b@b@k

» روان شناسي و مشاوره (کليه مسائل مربوط )
خبرهاي روز - صفحة 8 Emptyالخميس سبتمبر 25, 2008 1:08 pm من طرف b@b@k

» مشورت کن ببين بقيه چي ميگن...(ب خ ش ا ز ا د)
خبرهاي روز - صفحة 8 Emptyالخميس سبتمبر 25, 2008 12:53 pm من طرف b@b@k

» اي کاش................
خبرهاي روز - صفحة 8 Emptyالخميس سبتمبر 25, 2008 12:44 pm من طرف b@b@k

» حرف دلتووو بگووو.امروز دلت چي ميخواد؟؟؟؟
خبرهاي روز - صفحة 8 Emptyالخميس سبتمبر 25, 2008 12:42 pm من طرف b@b@k

» ارتباط با مديران انجمن ( پيشنهادات و انتقادات )
خبرهاي روز - صفحة 8 Emptyالخميس سبتمبر 25, 2008 12:13 pm من طرف farzad

أفضل 10 أعضاء في هذا المنتدى
farzad
خبرهاي روز - صفحة 8 Vote_rcapخبرهاي روز - صفحة 8 Voting_barخبرهاي روز - صفحة 8 Vote_lcap 
شهاب
خبرهاي روز - صفحة 8 Vote_rcapخبرهاي روز - صفحة 8 Voting_barخبرهاي روز - صفحة 8 Vote_lcap 
hosein
black night
sara
DjHB
Aliakbar
Soheil
Joker_HL
stylish353

جستجو

نتائج البحث

Rechercher بحث متقدم

تدفق ال RSS

خبرهاي روز

+2
stylish353
farzad
6 مشترك

صفحه 8 از 8 الصفحة السابقة  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

خبرهاي روز - صفحة 8 Empty رد: خبرهاي روز

پست من طرف شهاب السبت سبتمبر 20, 2008 4:39 pm

فرزاد جان سایت اینه
http://iranianuk.com/index.php
نمیدونم ایا فیلتر یا نه ، چون بعضی نظر ها خیلی بی احترامیه ، ولی اخبار خوبه
شهاب
شهاب
مدیر ارشد تالار ایران
مدیر ارشد تالار ایران

تعداد پستها : 1323
Registration date : 2008-07-28

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

پست من طرف کورش السبت سبتمبر 20, 2008 5:21 pm

رفتم دیدم عزیز. برای من فیلتره
کورش
کورش
کاربر انجمن
کاربر انجمن

تعداد پستها : 233
Registration date : 2008-08-28

پست من طرف شهاب الإثنين سبتمبر 22, 2008 6:38 pm

هفتاد سال پيكار با بي سوادي و نه ميليون بي سواد در ايران

با گذشت چند دهه از طرح مبارزه با بي سوادي، نهضت سواد آموزي اعلام كرده است كه اين سازمان در طول سي سال اخير 8 ميليون و پانصد هزار نفر را با سواد كرده اما تعداد بي سوادها همچنان بالاي نه ميليون نفر است.
علي ابراهيميان معاون آموزشي سازمان نهضت سوادآموزي به خبرگزاري مهر گفته است كه تعداد بي سوادان گروه سني 10تا 50 سال، چهار ميليون نفر است كه حدود يك ميليون نفر آنها در بين گروه سني10 تا 30 سال قرار دارند.

بر اساس قانون برنامه چهارم توسعه كه دوره پنج ساله آن سال آينده به پايان مي رسد، نهضت سواد آموزي موظف بود تمامي افراد زير سي سال را باسواد كند اما گزارشها نشان مي دهد كه هنوز يك ميليون نفر در اين گروه سني بي سواد هستند.

معاون آموزشي نهضت سواد آموزي گفته است: "برنامه (چهارم توسعه) در صورتي محقق مي شود كه بي سوادي در جامعه ما توليد نشود كه مي توان گفت اين مسئله فرض محالي است."

به عقيده آقاي ابراهيميان، ريشه كن كردن بي سوادي به اراده عمومي و ملي، قوانين و مقررات منظم براي كودكان واجب التعليم نياز دارد اما در كشور ما هيچ قانوني براي ريشه كن كردن بي سوادي وجود ندارد.

دلايلي روشني در باره رشد مداوم بي سوادي و علت بازماندن از تحصيل كودكان اعلام نشده است اما برخي فقر، دخالت والدين در تحصيلي جنسيتي فرزندان و اشتغال كودكان را از جمله مسائلي مي دانند كه باعث مي شود تا كودكان بي سواد باقي بمانند.

وضعيت سواد آموزي

بر اساس گزارش نهضت سوادآموزي، سال گذشته يك ميليون و پانصد هزار سواد آموز در كلاسهاي نهضت سواد آموزي حضور داشتند و نزديك به 800 هزار نفر نيز براي تثبيت سواد جذب اين كلاس ها شده اند.

استانهاي تهران، اصفهان، خراسان رضوي و فارس از نظر تعداد بي سوادان در رتبه بالايي قرار دارند و علت آن نيز جمعيت بالاي اين استانها اعلام شده است.

در استان تهران كه جمعيت آن بيشتر از 12 ميليون نفر است، بيشتر از يك ميليون نفر بي سواد هستند كه حدود 460 هزار نفر آنها در شهر تهران زندگي مي كنند.

نهضت سواد آموزي در طول سي سال اخير 8 ميليون و پانصد هزار نفر را با سواد كرده اما تعداد بي سوادها همچنان بالاي نه ميليون نفر است

از لحاظ درصد بي سوادي نيز استان سيستان و بلوچستان در وضعيت بسيار بدي قرار دارند و اين استان با 32 درصد بي سواد درصدر فهرست قرار دارد.

علاوه بر استان سيستان و بلوچستان، وضعيت بي سوادي در استان هاي مرزي ديگر نيز مناسب نيست و گزارشها نشان مي دهد كه استان هاي آذربايجان غربي و شرقي، خوزستان، خراسان رضوي و كرستان نيز از نظر ميانگين سوادآموزي با ميانگين كشوري فاصله دارند.

يك ماه پيش محسن قرائتي رئيس سازمان نهضت سواد آموزي گفته بود كه بي سوادان براي سواد آموزي تنها دو سال فرصت دارند و بعد از دو سال كار نهضت سوادآموزي تمام مي شود.

بر اساس گزارش سازمان نهضت سوادآموزي، هنوز بيشتر از نه ميليون نفر در ايران بي سواد هستند و اين سازمان بعد از سي سال تنها هشت و نيم ميليون نفر را با سواد كرده، بنابر اين بعيد به نظر مي رسد اين سازمان بتواند در دو سال آينده به اندازه سي سال گذشته فعاليت كند.

به عقيده كارشناسان، وقتي فعاليت سي ساله اين سازمان نتوانسته بي سوادي را ريشه كن كند و تعيين مهلت دو ساله براي بي سوادان و حذف اين سازمان نمي تواند تاثيري در كاهش بي سوادي داشته و بي سوادان را به تلاش براي با سوادي تشويق كند.

هفتاد سال مبارزه با بي سوادي

در هفتاد سال اخير همواره نهادهاي متعددي در ايران مسئوليت برنامه ريزي و آموزش بي سوادان را بر عهده داشته اند.

از سازمان تعليمات اكابر، سازمان آموزش سالمندان و سازمان آموزش بزرگسالان تا كميته ملي پيكار جهاني با بي سوادي و سازمان جهاد ملي سواد آموزي همگي با يك هدف بنياد نهاده شدند، پيكار با بي سوادي.

فعاليت آنها با اين هدف مشترك به طور مداوم تا زمان انقلاب ادامه داشت. وجه مشترك همه آنها اين بود كه در زمان تعطيلي مدارس از امكانات موجود براي سواد آموزي استفاده مي كردند.

در طول اين سالهاي از نيروهاي مختلفي براي اين كار استفاده مي شد از سپاه دانش گرفته تا معلمان مدارس روزانه و آموزشياران نهضت سواد آموزي.

سازمان جهاد ملي سواد آموزي آخرين سازماني بود كه دو سال پيش از انقلاب با اين شعار تاسيس شد كه تا سال 1366 يعني حدود ده سال بعد از تاسيس اين سازمان، بي سوادي را ريشه كن كند.

بعد از انقلاب، نهضت سواد آموزي با همان اهداف تاسيس شد اما اكنون بعد از گذشت سي سال نه تنها بي سوادي ريشه كن نشده كه بيشتر نه ميليون نفر از جمعيت هفتاد ميليوني ايران همچنان بي سواد هستند.
شهاب
شهاب
مدیر ارشد تالار ایران
مدیر ارشد تالار ایران

پست من طرف شهاب الإثنين سبتمبر 22, 2008 6:41 pm

احمدي نژاد دشمنان را تهديد به پيشدستي در حمله كرد

محمود احمدي نژاد رئيس جمهوري ايران ميگويد نيروهاي نظامي ايران دست هاي هر مهاجمي را، پيش از آنكه به گفته او ماشه را بكشد، قطع ميكنند.

احمدي نژاد روز يكشنبه به هر دشمني عليه حمله به ايران يا صدمه زدن به منافع مشروعش هشدار داد.

احمدي نژاد اين تهديد را در يك سخنراني در يك رژه نظامي كه مستقيما از تلويزيون پخش شد مطرح ساخت.

در اين رژه نظامي موشك هاي شهاب و قدر ايران نيز به نمايش گذاشته شد.

مقاماتي ارشد از قدرت هاي جهان روز جمعه براي بحث در اين باره كه آيا شوراي امنيت سازمان ملل متحد را به وضع تحريم هائي جديد عليه جمهوري اسلامي ايران بر سر برنامه پرسش برانگيز اتمي اش ترغيب كنند، يانه، در واشنگتن جلسه داشتند.

كشورهاي غربي از آن نگرانند كه جمهوري اسلامي ايران براي ساختن تسليحات اتمي تلاش ميكند. اما تهران ميگويد برنامه اتمي اش براي مقاصدي صلح آميز نظير توليد برق است. مسئله به احتمال قوي در اين هفته در مجمع عمومي سازمان ملل متحد مطرح خواهد شد.

روسيه روز شنبه گفت با وضع تحريم هاي جديد عليه جمهوري اسلامي ايران مخالف است و ترجيح ميدهد براي بازگرداندن تهران به ميز مذاكره، از تماس و گفتگو استفاده شود.

سازمان ملل متحد تا كنون سه مجموعه تحريمي عليه جمهوري اسلامي ايران براي امتناع از متوقف ساختن غني سازي اورانيوم وضع كرده است. غني سازي اورانيوم روندي است كه مي تواند در توليد بمب اتمي نيز مورد استفاده قرار گيرد.
شهاب
شهاب
مدیر ارشد تالار ایران
مدیر ارشد تالار ایران

پست من طرف شهاب الإثنين سبتمبر 22, 2008 6:42 pm

تهديد عبدالله نوري از سوي منصور ارضي مداح تندرو

حاج منصور ارضي مداح مشهور و تندرو، در جريان مراسم ليالي قدر در شب بيستم ماه رمضان با اشاره به زمزمه هايي پيرامون كانديداتوري عبدالله نوري در انتخابات آتي رياست جمهوري وي را تهديد به ضرب و شتم و ترور فيزيكي كرد.

منصور ارضي كه در مسجد ارك تهران به مداحي مي پرداخته ضمن اشاره به طرح كانديداتوري"عبدالله نوري" در انتخابات آتي رياست جمهوري گفته است: "از طرف به من به او بگوييد اگر جان خود را دوست دارد وارد اين ميادين نشود".

بنا به گفته حاضرين در اين مراسم، منصور ارضي با يادآوري حادثه ضرب و شتم عبدالله نوري و عطاء الله مهاجراني وزراي دولت محمد خاتمي در سال 77 در حاشيه نماز جمعه تهران افزوده است: "اگر نوري بخواهد كانديدا شود مي دهيم حسابش را برسند".

گفتني است در سال 1377 و بعد از پايان نماز جمعه در تهران اعضاي منتسب به گروه موسوم به "انصار حزب الله" با هجوم به عبدالله نوري و عطاالله مهاجراني به ضرب و شتم ايشان پرداختند. در عين حال در سالهاي اخير شايعات متعددي مبني بر قصد مهاجمان براي مضروب كردن نوري به وسيله چاقو طي سايتهاي اينترنتي منتشر شده است.
شهاب
شهاب
مدیر ارشد تالار ایران
مدیر ارشد تالار ایران

پست من طرف شهاب الإثنين سبتمبر 22, 2008 6:44 pm

يك آگهي كه فاطمه رجبي را متعجب كرد

فاطمه رجبي در آخرين يادداشت خود از سيد احمد خاتمي (خطيب جمعه موقت تهران) انتقاد كرد كه چرا در كنار سيد محمد خاتمي(رئيس جمهورپيشين ايران) حاضر شده است در حرم امام (ره) سخنراني كند!

اين تحليل(!) را بخوانيد:

آگهي برنامه‌هاي شب‌هاي قدر حرم امام خميني رضوان الله تعالي عليه، در روزنامه‌ها منتشر شد. نكته‌اي شگفت‌آور در آن جلب نظر مي‌كند. جلب نظري منفي!

حضور آيت‌الله سيد احمد خاتمي در كنار محمد خاتمي!!

1. متأسفانه سال‌هاست حرم مطهر امام خميني رضوان الله تعالي عليه، به صورت پايگاه سياسي براي اصلاح‌طلبان برانداز و دين‌ستيز و چهره‌هاي همسو با آنان درآمده است. پايگاهي تبليغي كه در «منابر» دنبال مي‌شود، و در انتخاباتي كه علاوه بر منابر و تريبون‌ها با شركت چهره‌هاي مسأله‌دار و پوشش صدا و سيما، به هدف مي‌انديشد. اين امر را مردم به خوبي مي‌فهمند.

2. حضور افرادي چون «ناطق نوري» يا «حسن روحاني» و شايد «هاشمي رفسنجاني» نه تنها مايه شگفتي نيست، بلكه طبيعي هم به نظر مي‌رسد. زيرا اين افراد چهره‌هايي هستند سياسي، زماني «رقيب در كسب قدرتند» مانند انتخابات رياست جمهوري 76، زماني «يك‌دل و يك‌جهت در نگهداشت قدرت شريك و سهيمند» مثل 8 سال حاكميت اصلاح‌طلبي برانداز، و وقت ديگر «در تلاش براي وحدت و ائتلاف به منظور بازگرداندن قدرت كاهش يافته‌اند» مثل همين زمان!

3. اما شركت روحاني عالي‌مقامي چون آيت‌الله سيداحمد خاتمي، كه علاوه بر داشتن جايگاه و پايگاه حقيقي حوزوي، امامت جمعه تهران را نيز عهده دارند و عضو جامعه محترم مدرسين مي‌باشند، قابل تأمل است. راستي تاكنون چند نفر در مقام و جايگاه فقهي و ولايتمداري ايشان به اين مراسم دعوت شده، يا دعوت را پذيرفته‌اند؟

دو مسأله نيازمند توضيح است:

الف- حضور سالانه مقام معظم رهبري در حرم امام خميني - كه سلام خدا بر او باد - امري مستثني و ويژه است، مثل وجود و جايگاه رفيع شخص ايشان! در واقع همه جاي ايران، جايگاه و پايگاه ولايت است و بدون ايشان، نظام اسلامي معنا ندارد. بديهي است حرم مطهر امام خميني نيز يكي از اين جايگاه‌ها و پايگاه‌ها مي‌باشد. بگذريم از اين كه سوء استفاده سياسي، آن هم براي تفكر انديشه براندازانه و دين‌ستيز اصلاح‌طلبي از حرم امام خميني جفايي بزرگ به امام عزيز است، مانند هم جفاهايي كه «به نام» ايشان يا با «وابستگي به ايشان» در جهت «قدرت‌طلبي» انجام مي‌گيرد.

ب- آيت‌الله سيداحمد خاتمي، با مشاهده روند گذشته، و با دانايي سياسي و ديني، چگونه حاضر به پذيرش دعوت و شركت در مراسمي گرديده‌اند كه «محمد خاتمي» سخنران يك شب، و ايشان سخنران شب ديگر باشند؟
يقيناً از نگاه اين فقيه عزيز، «انجام عمل حرام دست‌دادن محمد خاتمي با زنان» و «اعلان افتخارآميز قضا شدن نماز صبح» و «سفرهاي شوم به آمريكا و انگليس و...» و «افاضات دين‌ستيز نسبت به مباني اسلامي و قرآني» توسط وي، به تنهايي كافي است تا «دوري و برائت از وي و مروجان و حاميان و مبلغان او و انديشه فرهنگ‌سوز اصلاح‌طلبي» يك اصل شود. اين نكته گذشته از 8 سال حاكميت سياه و شوم اصلاح‌طلبي است كه بيداد آن تا جاسوسي هسته‌اي پيش رفت.

آيا خداي ناكرده آيت‌الله سيداحمد خاتمي بر آن هستند تأييدكننده اين جريان برانداز و مطرود سياسي با هدف حاكميت مجدد سكولاريسم باشند. قطعاً پاسخ منفي است و خدا نياورد روزي كه چنين نقشه‌اي محقق شود.

اما به هر حال پرسش اساسي آن است كه: آيت‌الله سيداحمد خاتمي، فقيه معزز، چرا؟!
شهاب
شهاب
مدیر ارشد تالار ایران
مدیر ارشد تالار ایران

پست من طرف شهاب الإثنين سبتمبر 22, 2008 6:51 pm

رقيبي تازه براي احمدي نژاد؛ پورمحمدي مي آيد؟

در حالي كه كمتر از 9 ماه به آغاز انتخابات رياست جمهوري دوره دهم باقي است، تلاش ها براي موافقت حجت الاسلام والمسلمين مصطفي پورمحمدي براي حضور در اين انتخابات افزايش يافته است.

به گزارش خبرنگار سرويس سياسي خبرگزاري انتخاب، طي روزها و هفته هاي اخير، از سوي بزرگان و عقلاي جريان متحد اصولگرا تماس هاي متعددي با مصطفي پورمحمدي رييس سازمان بازرسي كل كشور گرفته شده است.

در اين جلسات كه با حضور چهره هاي سرشناس جبهه متحد اصولگرا برگزار شده است، از پورمحمدي خواسته شده با توجه به سابقه مديريتي اش، در انتخابات آتي شركت و برنامه انتخاباتي خود را ارائه كند.

به گفته ي يك منبع مطلع، با توجه به عدم توافق اصولگرايان بر روي محمود احمدي نژاد، پيش بيني مي شود مصطفي پورمحمدي به عنوان چهره ي معتدل ، شاخص و مورد اجماع اين جريان وارد ميدان انتخابات شود.

مصطفي پورمحمدي هنوز به درخواست هاي اخير پاسخي نداده و اعلام كرده كه «هنوز براي شركت در انتخابات تصميمي نگرفته است»

اين در حالي است كه پورمحمدي اخيراً در جمع خبرنگاران، ضمن اشاره تلويحي به حضور در انتخابات اعلام كرد كه برخي چهره هاي شاخص از وي براي حضور در انتخابات دعوت كرده اند. پورمحمدي البته گفت كه او نيز مانند بسياري ، دغدغه ي تصحيح ساختار رياست جمهوري را دارد.

پورمحمدي در سه سال نخست دولت احمدي نژاد، وزير كشور بود كه پس از اختلافاتي كه بين او و رييس جمهور به وجود آمد، از سمت خود كناره گيري كرد.

به گفته ي پورمحمدي، احمدي نژاد براي نخستين بار در سال 85 از وي خواست استعفا دهد كه پورمحمدي درخواست احمدي نژاد را رد كرد اما پس از فشارهاي فراوان، پورمحمدي در سال 87 تصميم به استعفا از وزارت كشور گرفت و سپس، رياست سازمان بازرسي كل كشور را عهده دار شد.
شهاب
شهاب
مدیر ارشد تالار ایران
مدیر ارشد تالار ایران

پست من طرف شهاب الإثنين سبتمبر 22, 2008 6:56 pm

ايران از بوليوي شترگوسفند وارد مي كند

سازمان دامپزشكي ايران در صدد است تا حيواني از خانواده شترسانان به اسم "لاما" را از كشور بوليوي وارد كند.
خبرگزاري كار به نقل از مجتبي نوروزي رئيس سازمان دامپزشكي ايران گزارش داده كه اين سازمان به دنبال ايجاد تنوع در صادرات و واردات دام و فرآورده هاي دامي كشور است.

بر همين اساس، سازمان دامپزشكي به دنبال وارد كردن "لاما" از كشور بوليوي است. اين حيوان كه از خانواده شترسانان است جثه اي كوچكتر از شتر دارد و داراي رشد سريعي است.

اين حيوان كوهان ندارد و در آمريكاي جنوبي براي باركشي، توليد پشم و گوشت از آن استفاده مي شود.

به گفته رئيس سازمان دامپزشكي، گوشت لاما قرمز است و كلسترول ندارد و مي توان آن را "شتر گوسفند" ناميد.

ايران هم اكنون در حال بررسي و جمع آوري اطلاعات لازم در خصوص وضعيت زندگي و بهداشتي اين حيوان و بيماري ها مختلف آن است. اين نگراني همواره وجود دارد كه با ورود يك حيوان جديد، بيماري هايي وارد كشور مقصد شود به همين دليل سازمان دامپزشكي در حال حاضر مشغول بررسي در اين زمينه است.

به گفته آقاي نوروزي، در صورت مثبت بودن تمامي بررسي ها، اين حيوان جديد مي تواند در دراز مدت به يكي از محورهاي پرورش اين دام كشور تبديل شود زيرا ايران يكي از مناطق پرورش شتر و خانواده شترسانان است.

ايران اميدوار است كه با ورود اين حيوان، بتواند بخشي از گوشت قرمز مورد نياز خود را تامين كند.

روابط ايران و بوليوي از سه سال پيش بعد از انتخاب اوو مورالس به عنوان رئيس جمهور بوليوي رو به گسترش گذاشته است. محمود احمدي نژاد و آقاي مورالس روساي جمهوري دو كشور با ويژگي هاي مشترك، توده گرايي و مخالفت با آمريكا به دوستان يكديگر بدل شده اند.

ايران و بوليوي كه از لحاظ جغرافيايي فاصله بسيار زيادي با يكديگر دارند، از نظر تاريخي ارتباطي با يكديگر نداشته و روابط سياسي و اقتصادي چنداني نيز تا سه سال پيش با يكديگر نداشتند.
شهاب
شهاب
مدیر ارشد تالار ایران
مدیر ارشد تالار ایران

پست من طرف شهاب الثلاثاء سبتمبر 23, 2008 1:41 pm

آيت لله منتظري :رئيس جمهور آينده بايد با خامنه اي اتمام حجت كند

سخنان بي پرده آيت الله منتظري در ديدار با اعضاء سازمان مجاهدين انقلاب اسلامي را مي توان از نادر ترين گفته هائي دانست كه از جانب يك مقام عاليرتبه مذهبي حدود اختيارات رهبر جمهوري اسلامي رابيان كرده و او را به به چالش مي خواند .به گزارش دفتر آيت الله منتظري ، در اين ديدار كه روز شنبه 30 شهريور ماه با اعضاء آن سازمان و ازجمله مهندس بهزاد نبوي صورت گرفت ، آيت الله منتظري گفت :

"ولي فقيه بايد نظارت كند كه در قوه مقننه قانون‏ ‏خلاف اسلام تصويب نشود، مسئولين اجرايي خلاف اسلام كاري نكنند و قوه‏ ‏قضائيه خلاف اسلام قضاوتي نكند، نه اين كه در همه امور سياسي و اقتصادي‏ ‏و غيره دخالت مستقيم كند." آيت الله منتظري در پاسخ به سخنان محمد سلامتي دبير كل اين سازمان در باره تصميم اين سازمان دائر بر شركت در انتخابات و حمايت از سيد محمد خاتمي اظهار داشت :

"اولا :در مورد اين كه چه كسي كانديدا شود و شما از چه كسي حمايت مي‎كنيد‏ ‏من نظري ندارم ; ولي مسأله اي كه لازم است رعايت شود اين كه حتما اصلاح‏ ‏طلبان يك كانديداي واحد داشته باشند و روي يك نفر توافق نمايند.

‏ثانيا: هر كس كه به عنوان رئيس جمهور انتخاب شد بايد با مقام رهبري اتمام‏ ‏حجت كند كه چون مردم به او مسئوليت داده اند بايد مطابق آن اختيار هم‏ ‏داشته باشد و بتواند كابينه خود را هماهنگ انتخاب كند تا در اجراي امور‏ ‏موفق باشد، نه اين كه افراد كابينه و يا استاندارها و ديگر امور به او تحميل‏ ‏شود".

آيت الله منتظري در بخشي از سخنان خود به پايه هاي مذهبي ولايت فقيه اشاره كرد و اظهار داشت :
" ‏مرحوم حاج شيخ محمدحسين اصفهاني مي‎فرمايد: فقيه بما انه فقيه متصدي‏ ‏فقه است و نه چيز ديگر. ولي فقيه بايد نظارت كند كه در قوه مقننه قانون‏ ‏خلاف اسلام تصويب نشود، مسئولين اجرايي خلاف اسلام كاري نكنند و قوه‏ ‏قضائيه خلاف اسلام قضاوتي نكند، نه اين كه در همه امور سياسي و اقتصادي‏ ‏و غيره دخالت مستقيم كند".

آيت الله منتظري در پايان اين ديدار در واكنش به سخنان يكي از حاضرين در باره هتك حرمت اقليت سني مذهب در نمازهاي جمعه آن حركت را مذموم دانست و گفت :"‏اين جانب از اين مسأله اي كه اشاره كرديد نسبت به برادران اهل سنت مطرح‏ ‏شده است بسيار ناراحت شدم و اميدوارم گويندگان اين گونه مطالب مصالح‏ ‏اسلام و مسلمين را در نظر داشته باشند و از تكرار و مطرح كردن چنين سخنان‏ ‏تفرقه افكن پرهيز نمايند".

آيت الله منتظري پيش از اين ديدار با دانشجويان ‏شوراي مركزي دفتر تحكيم وحدت نيز ملاقات كرده بود . در آن ملاقات يكي از رهبران دفتر تحكيم وحدت ضمن شكوه از نحوه برخورد با دانشجويان از جمله گفته بود :

«متاسفانه در اثر سوء مديريت گسترده مسئولين، نابساماني هاي فراواني كشور را فرا گرفته است. در كنار تمام ‏ ‏مشكلات سياسي، اقتصادي، اجتماعي و ... آنچه بيش از همه مايه تاسف است فضاي غيراخلاقي است كه حاكميت ما دچار آن شده و جامعه را نيز با خود به سمت اين فضا سوق مي دهد. در حال حاضر براي سركوب دانشجويان تنها به ابزارهايي ‏ ‏چون محروميت از تحصيل، بازداشت، احكام سنگين قضايي و ... بسنده نمي كنند بلكه دست به سناريوسازي مي زنند و با دست آويز قرار دادن مقدسات و مراجع، سعي مي كنند با القائات رسانه اي و فشار و اذيت و آزار، دانشجويان ‏ ‏را متهم به لاقيدي كنند. همين افراد وقتي منافع فردي و باندي شان اقتضا كند تندترين توهين ها را به مراجع مي كنند و از كسي صدايي هم بلند نمي شود. نه از كفن پوشان خبري مي شود و نه از مومنين دو آتشه اي كه خونشان ‏ ‏به جوش بيايد و رگ غيرتشان بالا بزند.» ‏ ‏
شهاب
شهاب
مدیر ارشد تالار ایران
مدیر ارشد تالار ایران

پست من طرف شهاب الثلاثاء سبتمبر 23, 2008 1:43 pm

همسر آمريكايي ناپديد شده خواستار ديدار با احمدي نژاد شد
همسر مامور سابق پليس آمريكا كه گفته مي‌شود در ايران ناپديد شده، خواستار ديدار با محمود احمدي نژاد رئيس جمهور ايران شده كه براي شركت در مجمع عمومي سازمان ملل در نيويورك به سر مي برد.
"كريستين لوينسون" به خبرگزاري رويترز گفته اميدوار است با آقاي احمدي ‌نژاد با ملاقات كند و نگاهي به پرونده همسرش بيندازد.

خانم لوينستون مي گويد آقاي احمدي نژاد قدرت صدور دستوراتي دارد كه سرنوشت همسرش را روشن مي كند.

محمود احمدي نژاد براي شركت در مجمع عمومي سازمان ملل در نيويورك به سر مي برد.

رابرت لوينسون ۱۰ سال قبل از پليس فدرال آمريكا ( اف‌بي‌آي) بازنشسته شده بود و به گفته همسرش قصد داشته براي تحقيق در زمينه سيگارهاي تقلبي و قاچاق براي يكي از مشتريان، كه احتمالا يك شركت دخانيات بود، به كيش سفر كند اما وي در جريان اين سفر هشتم مارس ۲۰۰۷ ناپديد شد.

خانم لوينسون مي گويد كه هنوز اطلاعات معتبري درباره همسرش و اينكه ممكن است چه اتفاقي براي وي رخ داده باشد، ندارد.

بر اساس گزارش‌ هاي رسيده، خانم لوينسون روز دوشنبه قرار ملاقاتي با "زلمي خليلزاد" سفير آمريكا در سازمان ملل دارد و اميدوار است از نفوذ آقاي خليلزاد براي دريافت اطلاعاتي درباره همسرش استفاده كند.

پيش از اين خانم لوينسون براي پيگيري سرنوشت همسرش به ايران نيز سفر كرده بود اما موفقيتي در اين باره نداشت.

دولت آمريكا چندين بار از طريق سفارت سوئيس در تهران از مقام هاي اين كشور خواستار اطلاعاتي درباره رابرت لوينسون شده است.

اما مقام هاي مختلف دولت ايران گفته اند كه هيچ اطلاعي از سرنوشت آقاي لوينسون ندارند.

با اين حال مقام هاي آمريكا در اين مورد ابراز ترديد كرده اند. تام كيسي، معاون سخنگوي وزارت خارجه آمريكا، در اين مورد گفته بود "با توجه به ماهيت جامعه ايران و اينكه دولت چگونه مردم را در اين كشور ردگيري مي كند، باور كردن ادعاهاي آنها خيلي مشكل است."

خانم لوينسون يك سال پيش از اين گفته بود دريافته است كه شوهرش ظاهرا در كيش با "داود صلاح الدين" يك فراري آمريكايي كه در ايران زندگي مي كند، ملاقات كرده است.

گفته مي شود داود صلاح الدين به اتهام ترور يك مقام سابق ايراني در سال ۱۹۸۰ در ايالت مريلند تحت تعقيب است و همان زمان به ايران گريخت.

خانم لوينسون ادعا كرد داود صلاح الدين به او گفته است كه او و رابرت لوينسون روز ۸ مارس در هتل مريم كيش ملاقات كردند، اما او توسط پليس بازداشت شد و وقتي آزاد شد و به هتل برگشت متوجه شد كه رابرت لوينسون ديگر آنجا نيست.

خانم لوينسون گفته بود به صلاح الدين گفته شده كه مقام هاي ايراني در حال بررسي مدارك سفر آقاي لوينسون هستند و او احتمالا ظرف چند روز آزاد خواهد شد.

ايران بازداشت موقتي آقاي لوينسون را نيز رد مي كند.
شهاب
شهاب
مدیر ارشد تالار ایران
مدیر ارشد تالار ایران

پست من طرف شهاب الثلاثاء سبتمبر 23, 2008 1:45 pm

چهار فيلم ايراني نامزد حضور در اسكار
هيات انتخاب فيلم هاي ايراني، چهار فيلم واجد شرايط ايران را براي حضور در هشتاد ويكمين دوره مراسم اسكار اعلام كرده است.
بنياد سينمايي فارابي اعلام كرده است كه فيلم هاي سينمايي " اتوبوس شب" به كارگرداني كيومرث پوراحمد، "آواز گنجشك ها" ساخته مجيد مجيدي، "به همين سادگي" ساخته رضا ميركريمي و "فرش ايراني به كارگرداني 15 فيلمساز ايراني از نامزدهاي اصلي هيات انتخاب فيلم ايراني براي اسكار هستند.

از ميان چهار فيلم واجد شرايط، يك فيلم به عنوان نماينده ايران براي حضور در اسكار انتخاب و معرفي خواهد شد.

هيات انتخاب اين فيلم ها پس از بررسي 48 فيلمي كه در فاصله يك ساله تا دهم مهر سال جاري اكران شده اند، اين چهار فيلم را واجد شرايط شركت در اسكار تشخيص داده است.

امير اسفندياري( مدير امور بين الملل بنياد فارابي)، محمد بزرگ نيا (كارگردان)، فرهاد توحيدي (فيلمنام نويس)، عزيز الله حاجي مشهدي(مدرس و منتقد سينما)، محمد داودي(مدير فيلمبرداري)، محمد سرير(آهنگساز)، عليرضا شجاع نوري (تهيه كننده)، رسول صدر عاملي (كارگردان) و فاطمه معتمد آريا (بازيگر)، اعضاي هيات انتخاب فيلمهاي واجد شرايط براي حضور در اسكار بودند.

تلاش هاي ناموفق

بر اساس گزارش آكادمي اسكار، ۹۶ كشور جهان حداكثر تا روز اول اكتبر براي ارسال نماينده‌هايشان به بخش غيرانگليسي جوايز اسكار فرصت دارند و برخي از كشورها نماينده هايشان را به اسكار معرفي كرده اند.

نامزدهاي هشتاد و يكمين دوره‌ جوايز اسكار روز ۲۲ ژانويه ۲۰۰۹ اعلام مي‌شوند و مراسم اعطاي جوايز نيز روز ۲۲ فوريه در سالن تئاتر كداك در لس‌آنجلس برگزار مي‌شود.

سال گذشته فيلم "م مثل مادر" رسول ملاقلي پور نماينده ايران در اسكار بود.

به همين سادگي" به كارگرداني رضا ميركريمي از فيلم هايي است كه حضور زيادي در جشنواره هاي مختلف بين المللي داشته است واز نظر موضوعي مورد توجه منتقدان بوده است

در ميان سينماگران ايراني پرافتخارترين فيلم ايراني در اسكار در كارنامه مجيد مجيدي است. او تنها كارگردان ايراني است كه سابقه نامزدي بهترين فيلم غير انگليسي زبان را در اسكار دارد.

فيلم "آواز گنجشك ها" به كارگرداني آقاي مجيدي از جشنواره ونيز يك خرس نقره اي براي سينماي ايران به ارمغان آورده و در جشنواره هاي مختلف حضور داشته است.

"به همين سادگي" به كارگرداني رضا ميركريمي نيز يكي از فيلم هايي است كه حضور زيادي در جشنواره هاي مختلف بين المللي داشته است و در جشنواره فيلم فجر نيز بيشترين جوايز را از آن خود كرد.

"اتوبوس شب " نيز فيلمي است درباره جنگ كه در جشنواره هاي مختلف جهاني حضور زيادي داشته و جوايزي را به ايران آورده است.

فيلم فرش ايراني را نيز پانزده كارگردان صاحب نام ايراني به سفارش مركز ملي فرش ايران ساخته اند. اين كارگردان ها هر يك با نگاه خودشان در پانزده فيلم كوتاه قالي ايراني را تصوير كرده اند.

ايران از سال ۱۳۷۳ تقريبا به طور مرتب، نماينده اي به اسكار معرفي كرده است، اما به جز نامزدي فيلم "بچه هاي آسمان" به كارگرداني مجيد مجيدي حاصلي نداشته است.

در فهرست فيلم هاي معرفي شده ايران همه نوع فيلم يافت مي شود. "زير درختان زيتون" از عباس كيارستمي، "بادكنك سفيد" از جعفر پناهي، "گبه" از محسن مخملباف، "رنگ خدا" ازمجيد مجيدي، "زماني براي مستي اسبها" ازبهمن قبادي، "باران" ازمجيد مجيدي، "من ترانه ۱۵ سال دارم" از رسول صدرعاملي، "نفس عميق" ازپرويز شهبازي‏، "لاك‌پشتها هم پرواز مي‌كنند" ازبهمن قبادي و "خيلي دور خيلي نزديك" از رضا ميركريمي فيلم هايي هستند كه در سال هاي مختلف به اسكار معرفي شده اند اما نتوانسته اند نتيجه اي كسب كنند.
شهاب
شهاب
مدیر ارشد تالار ایران
مدیر ارشد تالار ایران

پست من طرف کورش الأربعاء سبتمبر 24, 2008 1:35 pm

نیویورک. چهارشنبه، 24 سپتامبر 2008. پاسخ آقای دکتر محمود احمدی نژاد، رییس جمهور اسلامی ایران، به خبرنگاران خارجی در مورد آزادی بیان در ایران:
"در ایران آزادی بسیار بالاتر از ان چیزی است که شما فکر می کنید و اگر چه در قوانین جزایی امریکا توهین به یونیفورم نظامی مجازات دارد اما در ایران سخن گفتن علیه مسئولین مجازات ندارد."
کورش
کورش
کاربر انجمن
کاربر انجمن

تعداد پستها : 233
Registration date : 2008-08-28

پست من طرف شهاب الأربعاء سبتمبر 24, 2008 1:47 pm

احمدي نژاد سياستهاي ايران را تشريح كرد

محمود احمدي نژاد، رئيس جمهور ايران، ديدگاه هاي خود را در مورد مسايل داخلي و خارجي جمهوري اسلامي تشريح كرده است.
آقاي احمدي نژاد، كه براي سخنراني در اجلاس سالانه مجمع عمومي سازمان ملل متحد در نيويورك به سر مي برد، در مصاحبه هايي با رسانه هاي همگاني آمريكا به سئوالاتي در مورد پرونده هسته اي ايران، روابط با آمريكا و شرايط داخلي جمهوري اسلامي پاسخ داد.

رئيس جمهور ايران در مصاحبه با شبكه راديويي ان پي آر آمريكا، در پاسخ به اين سئوال كه آيا مي تواند براي رفع نگراني جامعه بين المللي در مورد برنامه اتمي جمهوري اسلامي گفت "مردم جهان در مورد فعاليت هاي صلح آميز ما نگراني ندارند، بلكه اين دولت آمريكاست كه نگران است."

وي اظهار داشت يكصد و هفده كشور عضو جنبش عدم تعهد و پنجاه و هفت كشور عضو كنفرانس اسلامي و بسياري ديگر از كشورها از سياست هسته اي جمهوري اسلامي حمايت كرده اند و افزود كه "در واقع ملت ها طرفدار ما هستند و چند كشور از جمله آمريكا و چند تن از دوستانش هستند كه اين مطالب را مطرح مي كنند كه براي ما اينها مهم نيستند."

آقاي احمدي نژاد گفت كه نظارت آژانس بين المللي انرژي اتمي بهترين تضمين براي صلح آميز بودن فعاليت هاي هسته اي است و افزود كه جمهوري اسلامي با آژانس همكاري لازم را به عمل آورده اما آمريكا نبايد اين نهاد را تحت فشار قرار دهد.

رئيس جمهور ايران سياست اتمي ايالات متحده را مورد انتقاد قرار داد و گفت كه دولت آمريكا داراي كلاهك اتمي است و از بمب اتمي استفاده كرده اما مي خواهد ايران را از فعاليت هسته اي بازدارد و اين فعاليت ها را "محدود و محكوم كند."

پرونده هسته اي جمهوري اسلامي در مصاحبه ديگري كه روزنامه آمريكايي لس آنجلس تايمز با آقاي احمدي نژاد به عمل آورد نيز مطرح شد.

خبرنگار اين روزنامه با اشاره پيشنهاد گروه 1+5 شامل توقف برنامه هاي اتمي ايران در برابر دريافت برخي امتيازات اقتصادي، سياسي و فني، گفت كه بان كي مون، دبيركل سازمان ملل، اعلام كرده كه قصد دارد در ملاقات با رئيس جمهور ايران سئوال كند كه چرا اين كشور با آژانس بين المللي همكاري نكرده است؟

آقاي احمدي نژاد گفت كه جمهوري اسلامي به تمام تعهدات خود در قبال آژانس بين المللي عمل كرده و افزود "آژانس بيش از دوازده بار اعلام كرده كه در برنامه هسته اي ايران انحرافي وجود ندارد."

در حاليكه روز دوشنبه، شوراي حكام آژانس بين المللي از ايران خواست به ابهامات موجود درباره برخي برنامه هاي نظامي مرتبط با فعاليت هاي هسته اي اين كشور پاسخ دهد، آقاي احمدي نژاد گفت كه مسايل جمهوري اسلامي با آژانس حل و فصل شده و افزود كه آمريكا يك سري اطلاعات جعلي را كه از طريق جاسوسي به دست آورده بود به آژانس داد و آژانس در صدد پيگيري اين اطلاعات است.

روابط با آمريكا و اسرائيل

رئيس جمهور ايران افزود كه اسناد ارائه شده توسط آمريكا به شكلي ناشيانه جعل شده اما آژانس بين المللي، تحت فشار آمريكا، در نظر دارد اين اسناد را پيگيري كند در حاليكه چنين رفتاري داراي ارزش حقوقي نيست.

وي آمريكا را به تبعيض و اعمال معيارهاي دوگانه متهم كرد و گفت كه "البته ما از دولت آمريكا انتظاري نداريم چرا كه اعلام كرده كه دشمن ماست اما فكر مي كنيم كه بايد سازمان ملل و آژانس به طور مستقل عمل كنند."

ما هيچوقت نيامديم در داخل آمريكا مزاحم مردم آمريكا شويم و براي مردم اين كشور مشكل ايجاد كنيم اما دولت آمريكا اين كار را كرد و پيشنهاد ما به آمريكايي ها اين است كه اين اقدامات را انجام ندهند

محمود احمدي نژاد

بخشي از مصاحبه هاي رسانه هاي آمريكايي با آقاي احمدي نژاد به بحران طولاني در روابط جمهوري اسلامي و آمريكا اختصاص داشت.

آقاي احمدي نژاد در پاسخ به خبرنگار شبكه راديويي ان پي آر درباره پيشنهاد او به آمريكا گفت كه "ما هيچوقت نيامديم در داخل آمريكا مزاحم مردم آمريكا شويم و براي مردم اين كشور مشكل ايجاد كنيم اما دولت آمريكا اين كار را كرد و پيشنهاد ما به آمريكايي ها اين است كه اين اقدامات را انجام ندهند."

رئيس جمهور ايران در مورد سياست خود نسبت به روابط با آمريكا گفت كه "من در اين ارتباط قدم هايي برداشته ام، نامه اي براي بوش نوشتم و اعلام آمادگي كردم در سازمان ملل با وي گفتگو كنم، ما در قضيه عراق به تقاضاي دولت آمريكا پاسخ مثبت داديم و با آنها مذاكره كرديم" و افزود اكنون نوبت دولت آمريكاست.

روابط ايران و آمريكا در مصاحبه لس آنجلس تايمز با آقاي احمدي نژاد نيز مطرح شد و خبرنگار اين روزنامه از رئيس جمهور ايران پرسيد "عده اي مي گويند كه شما و آقاي بوش به يكديگر شباهت هايي داريد از جمله اينكه هردوي شما داراي اعتقاداتي هستنيد و مي گوييد كه مامور خداوند هستند."

رئيس جمهور ايران گفت كه "من چنين ادعايي ندارم اما اگر آقاي بوش چنين ادعايي دارد، از خودش بپرسيد."

وي گفت كه درحاليكه دو دوره رياست جمهوري آقاي بوش رو به اتمام است، رئيس جمهور آمريكا در اين مدت فرصت خدمت را از دست داده و با جنگ در عراق و افغانستان، باعث كشته شدن هزاران نفر شده است و اظهار داشت كه اين اقدامات به نفع مردم آمريكا نبوده بلكه براي تامين منافع چند سرمايه دار صورت گرفته است.

امروز شرايط براي رژيم صهيونيستي دشوارتر از آن است كه بخواهد بر مناسبات تاثيري بگذارد و رژيم صهيونيستي مثل هواپيمايي است كه موتورهايش را از دست داده و كسي نمي تواند به آن كمك كند

محمود احمدي نژاد

در مورد روابط با اسرائيل، خبرنگار لس آنجلس تايمز با اشاره به مذاكرات اين كشور و سوريه گفت كه آيا اين احتمال وجود دارد كه در صورت موفقيت در اين مذاكرات، سوريه دست از حمايت از حزب الله و حماس بردارد و رابطه آن كشور و ايران تحت تاثير قرار گيرد؟

آقاي احمدي نژاد گفت كه بعيد مي داند مذاكرات سوريه و اسرائيل به نتيجه برسد و اظهار داشت كه "امروز شرايط براي رژيم صهيونيستي دشوارتر از آن است كه بخواهد بر مناسبات تاثيري بگذارد و رژيم صهيونيستي مثل هواپيمايي است كه موتورهايش را از دست داده و كسي نمي تواند به آن كمك كند."

خبرنگار لس آنجلس تايمز با يادآوري اظهارات قبلي محمود احمدي نژاد در مورد حذف اسرائيل از نقشه جهان، از او پرسيد كه آيا جمهوري اسلامي در نظر دارد براي تحقق اين نظر دست به اقدام عملي بزند؟

آقاي احمدي نژاد گفت كه عمل ايران در جهت حمايت از برگزاري همه پرسي در مورد مساله فلسطين است و افزود كه به زودي پيشنهادي را در اين مورد تسليم دبيركل سازمان ملل مي كند.

شرايط ايران

شرايط داخلي ايران بخشي از مصاحبه راديو ان پي آر با آقاي احمدي نژاد را تشكيل مي داد.

رئيس جمهور ايران در پاسخ به سئوالي در مورد رد صلاحيت نامزدهاي انتخاباتي در اين كشور گفت كه "من فكر مي كنم كه انتخابات در ايران جزء آزادترين انتخابات است و حداقل يكصد برابر آمريكا در ايران آزادي هست."

حضور احمدي نژاد در نيويورك با تظاهرات مخالفان همراه بوده است

وي گفت كه در ايران، هركس طبق قوانين ويژگي رياست جمهوري را داشته باشد، مي تواند كانديدا شود و افزود كه خود او به عنون يك كانديداي مستقل در انتخابات شركت كرد و با حمايت دانشگاهيان، انتخاب شد.

آقاي احمدي نژاد اين وضعيت را با شرايط ايالات متحده مقايسه كرد و گفت كه در آمريكا، هيچكس بدون حمايت حزبي نمي تواند رئيس جمهور شود در حاليكه تمامي مردم آمريكا عضو دو حزب اصلي نيستند.

از رئيس جمهوري ايران سئوال شد كه كساني كه به ايران سفر مي كنند از تغييراتي در زندگي مردم از جمله گرايش به فرهنگ غربي خبر مي دهند و مي گويند كه رابطه اي قوي بين دولت و مردم وجود ندارد.

محمود احمدي نژاد با رد اين نظر گفت كه با مردم در تماس است و افزود "اينكه شما مي گوييد در ايران اتفاق جديدي رخ داده، همان اشتباهي است كه دولت آمريكا نيز مي كند و شما مي توانيد مردم را در سه ماه آينده، در راهپيمايي 22 بهمن، و هشت، نه ماه ديگر در انتخابات رياست جمهوري ببينيد."

آقاي احمدي نژاد مقابله پليس با ماهواره را موضوعي قانوني و بي ارتباط با آزادي فردي مردم دانست و گفت "در ايران آزادي زيادي هست و نمونه آن همين مصاحبه اي است كه شما با من انجام مي دهيد؛ آيا شما مي توانيد اينگونه سئوال ها را با رئيس جمهور خود مطرح كنيد؟"

رئيس جمهور ايران در پاسخ به اين سئوال كه آيا خود او به موسيقي غربي گوش مي دهد و تلويزيون غربي مي بينيد گفت "من هم مثل بقيه مردم هستم، البته اينها مهم نيست، ملت ايران خود را محدود و محروم نمي كند و از همه چيز به نحو احسن استفاده مي كند."

به گزارش خبرگزاري ها، رهبران و مقامات ارشد بسياري از كشورهاي جهان براي شركت در اجلاس سالانه مجمع عمومي سازمان ملل در نيويورك به سر مي برند و جورج بوش، رئيس جمهور آمريكا، از جمله نخستين سخنرانان اين اجلاس خواهد بود و انتظار مي رود بحران اقتصادي جهان از جمله محورهاي سخنراني او باشد.

رئيس جمهور ايران نيز در اجلاس مجمع عمومي سخنراني خواهد كرد در حاليكه حضور او در نيويورك با تظاهراتي در اعتراض به برنامه هسته اي جمهوري اسلامي، نقض حقوق بشر در اين كشور و اظهارات آقاي احمدي نژاد در مورد كشتار يهوديان و اسرائيل همراه بوده است.
شهاب
شهاب
مدیر ارشد تالار ایران
مدیر ارشد تالار ایران

پست من طرف شهاب الأربعاء سبتمبر 24, 2008 2:03 pm

نجات دختر جوان از تله مرگبار پسر دانشجو

پسر دانشجويي كه با هدف انتقام جويي نقشه قتل دختري جوان و خودكشي خودش را طراحي كرده بود، در رسيدن به خواسته مرگبارش ناكام ماند و دستگير شد.

ساعت 18 روز 14 شهريورماه ماموران كلانتري 20 اصفهان از طريق مركز فوريت هاي پليسي مطلع شدند در محدوده استحفاظي شان تيراندازي رخ داده است. آنها بلافاصله به محل حادثه رفتند و به بررسي ماجرا پرداختند. شاهدان عيني توضيح دادند پسري با موهاي بلند پس از حمله به يك دختر جوان قصد داشت با سلاح گرم خودش را نيز از پاي درآورد كه به خاطر ازدحام جمعيت موفق به اين كار نشد و فرار كرد. پس از روشن شدن بخشي از ماجرا گروهي از ماموران به بيمارستان آيت الله كاشاني كه دختر مصدوم در آنجا بستري بود، رفتند و گروهي ديگر با جست وجوي دقيق در محدوده وقوع جرم به تلاش براي دستگيري پسر موبلند پرداختند.

در شرايطي كه دختر مجروح به نام محبوبه با تلاش پزشكان از مرگ گريخته بود، پليس توانست متهم را دستگير كند. اين جوان 20 ساله كه حسين نام دارد و دانشجوي رشته برق است به محض انتقال به پليس آگاهي جرمش را پذيرفت و از نقشه خونين خود پرده برداشت. او گفت؛ من چهار سال پيش با محبوبه آشنا شدم و با او رابطه دوستانه برقرار كردم. عشق و علاقه ما به حدي رسيد كه تصميم گرفتيم با هم ازدواج كنيم اما به تدريج فهميدم محبوبه دختر دلخواه من نيست. او خيلي مغرور بود و اصلاً به خواسته هاي من توجه نمي كرد. دلسردي من از محبوبه سبب افسردگي و مشكلات ديگري برايم شد و در نهايت به اين نتيجه رسيدم كه بهتر است با او قطع رابطه كنم. حسين ادامه داد؛ پس از آن در تلاش براي برقراري رابطه با دختري ديگر بودم. روزها با يكي از دوستانم كه خودرو دارد در خيابا ن ها پرسه مي زديم تا سوژه يي مناسب پيدا كنم و اتفاقاً با دختري نيز دوست شدم، اما او هم به خواسته هاي من اعتنايي نداشت و از وي جدا شدم. در همين اوضاع و احوال بود كه به شدت احساس افسردگي و يأس مي كردم و به اين فكر افتادم از محبوبه انتقام بگيرم. اين دختر مدت ها فكر مرا به خود مشغول و با احساساتم بازي كرده بود و بايد سزاي اين كارش را مي ديد. البته هدفم فقط كشتن او نبود بلكه مي خواستم به زندگي خودم هم پايان دهم، به همين خاطر نقشه يي طراحي كردم و پس از تماس با محبوبه از او خواستم براي پس گرفتن وسايلش كه نزد من مانده بود يك ملاقات ترتيب دهد. او نيز پذيرفت.متهم در ادامه اعترافاتش گفت؛ مدت ها قبل از كرمانشاه يك قبضه كلت كمري خريده بودم. روز قرار آن را به همراه يك قبضه چاقو برداشتم و در محل ملاقات منتظر محبوبه ماندم. به محض ديدن او نتوانستم خودم را كنترل كنم و بلافاصله با چاقويي كه زير پيراهنم پنهان كرده بودم به وي حمله كردم و چند ضربه زدم. پس از آن سلاح را بيرون كشيدم تا خودم را بكشم اما ظاهراً در آن شلوغي كسي مانع شد و تير شليك شده به من اصابت نكرد. در همان حال كه محبوبه خون آلود روي زمين افتاده بود، سلاحم را به گوشه يي پرت كردم، با چاقو ضربه يي به خودم زدم و فرار كردم.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني عبرت اين متهم پس از تشريح جزئيات واقعه با صدور قرار قانوني از سوي بازپرس پرونده راهي زندان شد
شهاب
شهاب
مدیر ارشد تالار ایران
مدیر ارشد تالار ایران

پست من طرف شهاب الأربعاء سبتمبر 24, 2008 6:45 pm

انفجار لندن؛ كاردار بريتانيا در تهران احضار شد

به دنبال پرتاپ يك بمب آتش زا به طرف سفارت جمهوري اسلامي در لندن، وزارت امور خارجه ايران كاردار بريتانيا در تهران را احضار كرده است.

پليس لندن هم اكنون مشغول بررسي حمله افراد ناشناس به سفارت ايران است. طبق اين گزارش عصر روز دوشنبه يك بمب بنزيني آتش زا به طرف سفارت ايران پرتاب شد كه خسارت چنداني در پي نداشته است.

به گزارش خبرگزاري «آسوشيتدپرس»، پليس لندن اعلام كرده است كه اين حادثه ساعت ۲۱ به وقت محلي رخ داده است و در آن به كسي آسيب نرسيده است.

در همين حال پليس در حال جمع آوري شواهد و همچنين بررسي تصاوير موجود از اين حادثه است.

در همين زمينه يك «مقام آگاه» وزارت امور خارجه ايران به خبرگزاري دانشجويان ايران، ايسنا، گفته است: در ديدار مقام هاي اين وزارتخانه با كاردار بريتانيا «مراتب اعتراض شديد خود را به خاطر اين تعرض ابراز داشته و پيگيري و توضيح رسمي و نيز رفع مخاطرات امنيتي سفارت و جبران خسارت‌هاي وارده را خواستار» شده اند.

اين «مقام آگاه» وزارت امور خارجه ايران همچنين تصريح كرده است كه پيشتر به دولت بريتانيا درباره حفاظت از اماكن ديپلماتيك اين كشور تذكرهايي داده شده بود ولي به آنها توجهي نشده است.

وي با اشاره به اين كه « تهاجم اخير اثبات كننده‌ واقعي و جدي بودن دلائل نگراني ايران در مورد وضعيت امنيتي اماكن ديپلماتيك خود در لندن است»، افزود: بدون ترديد «بي‌تفاوتي» مقامات بريتانيايي به درخواست قانوني ايران «در ارتكاب مجدد اين اقدامات تجاوزكارانه بي‌تاثير نبوده است.»

طبق اين گزارش كاردار بريتانيا نيز ضمن محكوم كردن اين حادثه تاكيد كرده است مقام هاي اين كشور اين موضوع را به طور جدي پيگيري خواهند كرد.

حمله به سفارت ايران در سال ۱۳۵۹

حمله روز دوشنبه به سفارت ايران در لندن نخستين حمله به اين سفارتخانه نيست. در فروردين سال ۱۳۵۹ گروهي از مهاجمان به سفارت ايران در لندن حمله كرده و ۲۰ تن از كاركنان اين سفارتخانه را به گروگان گرفتند.

اين مهاجمان كه خود را طرفدار استقلال عربستان (خوزستان) از ايران مي ناميدند به مدت شش روز سفارت ايران را در كنترل داشتند.

گروگانگيران خواستار آزادي ۹۱ زنداني در استان خوزستان بودند و به ايران ۲۴ ساعت مهلت داده بودند تا زندانيان را آزاد كند.

گروگانگيري سرانجام با دستور مستقيم مارگارت تاچر، نخست وزير وقت بريتانيا، با مداخله نيروهاي ويژه ضد ضربت بريتانيا (اس اي اس)، پايان يافت.

در اين عمليات تنها كسي كه از ميان حمله كنندگان جان سالم به در برد، فوزي بداوي نژاد بود. اما معاون فرهنگي و تبليغات دفاعي ستاد كل نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي، دولت بريتانيا را متهم كرده بود كه هنگامي كه «تروريست ها اسلحه هاي خود را زمين گذاشته بودند و تسليم شده بودند با شليك به سرشان آنها را كشته اند.»

آقاي بداوي نژاد در سال ۱۹۸۱ به جرم مشاركت در قتل و حمل سلاح به شديترين مجازات در قوانين بريتانيا، يعني حبس ابد محكوم شد.
شهاب
شهاب
مدیر ارشد تالار ایران
مدیر ارشد تالار ایران

پست من طرف شهاب الأربعاء سبتمبر 24, 2008 6:46 pm

خودداري آمريكا از دادن ويزا به رييس‌جمهور براي سفر

به لس‌آنجلس و كاليفرنيا

دولت آمريكا از دادن ويزا به دكتر محمود احمدي‌نژاد و هيات ايراني همراه وي براي سفر به لس‌آنجلس و كاليفرنيا خودداري كرد.

به گزارش خبرنگار اعزامي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) به نيويورك، دفتر نمايندگي ايران در سازمان ملل متحد، براي رييس‌جمهور و هيات همراهش كه به منظور شركت در مجمع عمومي سازمان ملل در نيويورك به‌ سر مي‌برند برنامه‌اي در كاليفرنيا و لس‌آنجلس تدارك ديده بود كه دولت آمريكا از دادن ويزا به هيات نمايندگي ايران براي اين سفر خودداري كرد.
شهاب
شهاب
مدیر ارشد تالار ایران
مدیر ارشد تالار ایران

پست من طرف شهاب الأربعاء سبتمبر 24, 2008 6:50 pm

احمدي نژاد در مجمع عمومي: امپراتوري آمريكا در پايان راه

رئيس جمهور ايران در چهارمين سخنراني خود در مجمع عمومي سازمان ملل ضمن تكرار خطوط اصلي مطالب سال هاي گذشته گفته است كه "امپراتوري آمريكا" به پايان راه خود رسيده است.
هنگام سخنراني محمود احمدي نژاد كه نزديك به نيم ساعت طول كشيد هيچ يك از اعضاي هيات نمايندگي آمريكا در سازمان ملل، به جز يك كارمند پايين رتبه كه يادداشت برمي داشت، در جلسه حاضر نبود.

اين درحالي است كه بنا به گزارش ها آقاي احمدي نژاد در جريان نطق جورج بوش رئيس جمهور آمريكا در مجمع عمومي حاضر بود اما ظاهرا تلاش مي كرد توجهي به آقاي بوش نشان ندهد.

جورج بوش در سخنان خود ايران و سوريه را متهم به دست داشتن در تروريسم دولتي كرد. وي افزود اين دو كشور به دليل اقداماتشان روز به روز در جهان بيشتر منزوي مي شوند.

محمود احمدي نژاد پس از سخنراني در مجمع عمومي در يك نشست خبري شركت كرد.

وي در واكنش به سوال يك خبرنگار خارجي كه چرا وبلاگ نويس ها در ايران بازداشت مي شوند، تاكيد كرد كه تنها چيزي كه در ايران مجازات ندارد، حرف زدن عليه مسوولان است.

او گفت كه در ايران آزادي بالاتر آن چيزي است كه شما تصور مي كنيد.

همزمان با برگزاري سخنراني محمود احمدي نژاد در نيويورك، شماري از مخالفان جمهوري اسلامي، از جمله سلطنت طلبان و گروه مجاهدين خلق ايران روبروي سازمان ملل تظاهرات كردند.

آنان با سلاح مخالف نيستند بلكه مخالف پيشرفت ملتها هستند، و مي‌خواهند با انحصار فناوري‌ها، ابزار تحميل بر ملتها را در اختيار داشته باشند اما بسيار طبيعي است كه ملت بزرگ ايران با توكل بر خدا و با قدرت و قاطعيت و با كمك دوستان خود در برابر زورگويي ها ايستاده و از حقوق خود صيانت كرده و خواهد كرد

محمود احمدي نژاد

آقاي احمدي نژاد بخش عمده اي از نطق خود در مجمع عمومي را صرف تشريح جهان بيني ديني اش كرد و آن را به مسائل سياسي گره زد.

وي ظاهرا در اشاره اي به آمريكا گفت: "تا زماني كه متجاوز به واسطه قدرت مالي، سياسي و تبليغاتي‌اش صاحب حق شناخته شود و نه تنها از مجازات بگريزد بلكه مدعي و طلبكار هم بشود؛ و تا زماني كه براي كسب راي در انتخابات جنگ راه بيندازند و ملت ها را اسير و برده كنند، مشكلات جامعه جهاني نه تنها حل نخواهد شد بلكه روز به روز بر دامنه آن افزوده مي گردد."

او بار ديگر تكرار كرد كه آمريكا تنها براي جلوگيري از پيشرفت اتمي ايران با برنامه اتمي اين كشور مخالفت مي كند.

وي با تاكيد بر "صلح آميز" بودن برنامه اتمي ايران گفت: "چند قدرت زورگو و توليد كننده نسلهاي جديد سلاحهاي مرگبار اتمي و داراي انبارهاي انباشته از سلاح هسته اي كه هيچ سازمان بين المللي بر فعاليتهاي آنان نظارت ندارد و فجايع هيروشيما و ناكازاكي در پرونده يكي از آنان موجود است با ادعاهاي واهي سالها با استفاده از اهرمهاي سياسي و اقتصادي و تهديد و فشار سنگيني بر آژانس تلاش كردند در برابر فعاليتهاي صلح آميز ملت ايران مانع تراشي كنند."

او افزود: "آنان با سلاح مخالف نيستند بلكه مخالف پيشرفت ملتها هستند، و مي‌خواهند با انحصار فناوري‌ها، ابزار تحميل بر ملتها را در اختيار داشته باشند اما بسيار طبيعي است كه ملت بزرگ ايران با توكل بر خدا و با قدرت و قاطعيت و با كمك دوستان خود در برابر زورگويي ها ايستاده و از حقوق خود صيانت كرده و خواهد كرد."

وي در بخش ديگري از سخنانش "سلطه گران خارجي" را به خودبرتر بيني و تفكر "برده" داري متهم كرد و مشكلات جهان را به آنها نسبت داد.

مخالفان آقاي احمدي نژاد دوشنبه در نيويورك تظاهرات كردند

او گفت: "انديشه و عمل كساني كه در انديشه شان خود را برتر از ديگران و ديگران را موجودات درجه دوم و اسير و برده مي پندارند و بنا دارند كه خارج از دايره عبوديت خداوند، اسير مطلق تمايلات بي پايان مادي و شخصي خود باشند و خوي تجاوزگري و برتري جويي را توسعه دهند، ريشه اصلي مشكلات امروز جامعه بشري و مانع بزرگ تحقق سعادت مادي و معنوي او و امنيت و صلح و برادري براي ملتها است. من به صراحت اعلام مي كنم كه ملت ايران و بسياري از ملتها و دولتها با اين نگاه و عملكرد سلطه گران جهاني مخالفند."

آقاي احمدي نژاد ابراز عقيده كرد كه مردم آمريكا و اروپا تحت سيطره "صهيونيست" ها هستند.

وي گفت: "حيثيت و شخصيت و حقوق مردم آمريكا و اروپا بازيچه دست عده اي قليل و البته فريب كار به نام صهيونيست قرار گرفته است كه گرچه اقليتي محض هستند ولي به واسطه تزوير و نفوذ و سازماندهي مرموز و تبليغات گسترده و پيچيده شان بر بخش مهمي از مراكز مالي و پولي و مراكز تصميم گيري سياسي از جمله در بعضي از بخشهايي دولتهاي اروپايي و امريكايي مسلط شده‌اند."

به گزارش خبرگزاري ايسنا، آقاي احمدي نژاد جاي ديگري چنين گفت: "امپراتوري آمريكا در جهان به پايان راه خود رسيده است و حاكمان بعدي بايد دايره دخالت ها را به مرزهاي خود محدود كنند."

درخواست محاكمه

رئيس جمهور ايران جنايتكار است و بايد توسط سازمان ملل متحد بازداشت شود

الي ويزل

او سپس خطاب به دولت هاي "سلطه طلب" گفت: "دعوت مي كنم كه به راه خدا و انبياء و راه ملتها و راستي و عدالت برگرديد."

حضور آقاي احمدي نژاد در نيويورك بار ديگر مخالفان وي را نيز به خود جلب كرده است.

روز دوشنبه در تظاهراتي كه گروه هاي يهودي در نيويورك برگزار كردند، الي ويزل برنده جايزه صلح نوبل، گفت: "رئيس جمهور ايران جنايتكار است و بايد توسط سازمان ملل متحد بازداشت شود."

الي ويزل كه خود از بازماندگان هولوكاست است، در اين تجمع محمود احمدي نژاد را خطري براي صلح دانست و گفت او بايد در زندان سازمان ملل حبس شود، "نه اين كه در مجمع آن سخنراني كند."

آقاي احمدي نژاد نسبت به واقعه كشتار ميليون ها يهودي به دست نازي ها در جريان جنگ جهاني دوم ابراز ترديد كرده و آن را بهانه اي براي ايجاد اسرائيل كه "رژيم اشغالگر صهيونيستي" مي نامد دانسته است.

روز دوشنبه علاوه بر گروه هاي يهودي، تعدادي از فعالان حقوق بشر نقض حقوق بشر در جمهوري اسلامي را محكوم كردند. به علاوه شماري از هواداران سازمان مجاهدين خلق هم در گردهمايي اعتراض آميز عليه آقاي احمدي نژاد شركت كردند.
شهاب
شهاب
مدیر ارشد تالار ایران
مدیر ارشد تالار ایران

پست من طرف شهاب الأربعاء سبتمبر 24, 2008 6:51 pm

واكنش ها به سخنراني احمدي نژاد در مجمع عمومي

در پي سخنان رئيس جمهور ايران در مجمع عمومي سازمان ملل كه در آن طي حمله به اسرائيل از عباراتي چون "آدمكشان صهيونيست" استفاده كرد، رئيس جمهور اسرائيل به اين اظهارات واكنش نشان داده است.
باراك اوباما نامزد حزب دموكرات در انتخابات رياست جمهوري نيز آقاي احمدي نژاد را به "يهودي ستيزي" متهم كرده است.

محمود احمدي نژاد در سخنراني طولاني خود گفت كه تعداد اندكي "صهيونيست" كه آنها را "فريبكار" توصيف كرد بر مراكز مالي و پولي و مراكز تصميم گيري سياسي از جمله در "بخش هايي از دولت هاي اروپايي و آمريكايي مسلط شده اند."

شيمون پرز رئيس جمهور اسرائيل در واكنش به اين سخنان گفت: "اين اولين بار در تاريخ سازمان ملل است كه رهبر يك كشور علنا و صراحتا، اتهامات زشت و سياه 'پروتكل هاي بزرگان صهيون' را مطرح مي كند."

"پروتكل هاي بزرگان صهيون" سندي ضديهودي متعلق به اوايل قرن بيستم است كه ادعا مي كند توطئه اي از سوي يهوديان براي سلطه بر جهان وجود داشته است. مورخان معتقدند كه اين سند در روسيه تزاري به عنوان بهانه اي براي سركوب يهوديان جعل شده است.

آقاي پرز گفت كه چنين اتهاماتي "هرگز در اين ساختمان يا در سازمان ملل طرح نشده بود" و افزود كه اين اظهارات يادآور "سياهترين اتهامات در فضاي نفرت" است.

او رئيس جمهور ايران را متهم كرد "با تن كردن رداي موعظه گران از آن براي نفرت پراكني استفاده مي كند" و افزود كه "ايران امروز مركز تروريسم است."

ايران اتهام حمايت از تروريسم را رد كرده است.

آقاي پرز اظهار نظر كرد كه اين "سياه ترين" اتهاماتي است كه "به نام هيتلر" مطرح مي شود و گفت احمدي نژاد "خواستار بازگشت جهان به عصر ظلمت، نفرت، تهديد، عدم بردباري و تكبر است."

وي گفت: "او (احمدي نژاد) تصور مي كند داور نهايي امور جهان است."

سناتور اوباما در واكنش به نطق رئيس جمهور ايران گفت: "من به قوت اظهارات مشمئزكننده پرزيدنت احمدي نژاد در سازمان ملل را محكوم مي كنم، و متاسفم كه اين تريبون در اختيار او قرار گرفته تا نظرات پر از نفرت و يهودي ستيزانه خود را طرح كند."

محمود احمدي نژاد در اشاره به "نفوذ صهيونيست ها" در آمريكا گفته بود: "عمق فاجعه آنجاست كه نامزدهاي رياست جمهوري يا نخست وزيري برخي از كشورهاي بزرگ قبل از جلب آراي مردم خود، براي كسب حمايت مالي و تبليغاتي بايد به ديدار آنها بروند و در جمع آنان به تعهد خود بر حمايت از آنان و پايبندي به منافع آنان سوگند بخورند و تاكيد كنند."

نيكولا ساركوزي رئيس جمهور فرانسه نيز پيشتر در نطق خود در مجمع عمومي سازمان ملل گفته بود اتحاديه اروپا هرگز "درخواست نابودي اسرائيل را تحمل نخواهد كرد."

وي به اظهارات آقاي احمدي نژاد كه از لزوم "محو" اسرائيل از نقشه جهان سخن گفته واكنش نشان مي داد.

حيثيت و شخصيت و حقوق مردم آمريكا و اروپا بازيچه دست عده اي قليل و البته فريب كار به نام صهيونيست قرار گرفته است كه گرچه اقليتي محض هستند ولي به واسطه تزوير و نفوذ و سازماندهي مرموز و تبليغات گسترده و پيچيده شان بر بخش مهمي از مراكز مالي و پولي و مراكز تصميم گيري سياسي از جمله در بعضي از بخشهايي دولتهاي اروپايي و آمريكايي مسلط شده‌اند

محمود احمدي نژاد

رئيس جمهور ايران در نطق خود در مجمع عمومي گفت: "حيثيت و شخصيت و حقوق مردم آمريكا و اروپا بازيچه دست عده اي قليل و البته فريب كار به نام صهيونيست قرار گرفته است كه گرچه اقليتي محض هستند ولي به واسطه تزوير و نفوذ و سازماندهي مرموز و تبليغات گسترده و پيچيده شان بر بخش مهمي از مراكز مالي و پولي و مراكز تصميم گيري سياسي از جمله در بعضي از بخشهايي دولتهاي اروپايي و آمريكايي مسلط شده‌اند."

او جاي ديگري گفت: "در فلسطين ۶۰ سال كشتار و تجاوز توسط عده‌اي صهيونيست جنايتكار و اشغالگر ادامه دارد. با جمع آوري عده‌اي از نقاط مختلف دنيا و در سرزمين ديگران و با آواره كردن و به اسارت گرفتن مردم اصلي سرزمين و با دروغ و كشتار حكومت درست كرده‌اند."

او سپس افزود كه "شوراي امنيت هم كاري نمي تواند بكند بلكه در بسياري از موارد تحت فشار دو سه قدرت زورگو عملا راه را براي حمايت از آدمكشان صهيونيست هموار مي‌كند."

روز دوشنبه در تظاهراتي كه گروه هاي يهودي در نيويورك برگزار كردند، الي ويزل برنده جايزه صلح نوبل، گفت: "رئيس جمهور ايران جنايتكار است و بايد توسط سازمان ملل متحد بازداشت شود."

الي ويزل كه خود از بازماندگان هولوكاست است، در اين تجمع محمود احمدي نژاد را خطري براي صلح دانست و گفت او بايد در زندان سازمان ملل حبس شود، "نه اين كه در مجمع آن سخنراني كند."

آقاي احمدي نژاد نسبت به واقعه كشتار ميليون ها يهودي به دست نازي ها در جريان جنگ جهاني دوم ابراز ترديد كرده و آن را بهانه اي براي ايجاد اسرائيل كه "رژيم اشغالگر صهيونيستي" مي نامد دانسته است
شهاب
شهاب
مدیر ارشد تالار ایران
مدیر ارشد تالار ایران

صفحه 8 از 8 الصفحة السابقة  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

بازگشت به بالاي صفحه