Iranian Forums
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.
المواضيع الأخيرة
» كتاب هاي در خواستي
خبرهاي روز - صفحة 7 Emptyالخميس أكتوبر 02, 2008 2:17 pm من طرف diana86ir

» رمان پريچهر اثر م. مودب پور
خبرهاي روز - صفحة 7 Emptyالخميس أكتوبر 02, 2008 1:48 pm من طرف diana86ir

» نهضت سواد اموزي ايرانيان
خبرهاي روز - صفحة 7 Emptyالثلاثاء سبتمبر 30, 2008 7:57 pm من طرف hosein

» چاق سلامتي
خبرهاي روز - صفحة 7 Emptyالثلاثاء سبتمبر 30, 2008 7:56 pm من طرف hosein

» ادرس هاي جديد سايت
خبرهاي روز - صفحة 7 Emptyالجمعة سبتمبر 26, 2008 9:03 pm من طرف Soheil

» قهوه خانه بابا شهاب
خبرهاي روز - صفحة 7 Emptyالجمعة سبتمبر 26, 2008 3:01 pm من طرف کورش

» معرفي و اشنايي با اعضا
خبرهاي روز - صفحة 7 Emptyالجمعة سبتمبر 26, 2008 2:59 pm من طرف کورش

» آدرس جديد انجمن
خبرهاي روز - صفحة 7 Emptyالجمعة سبتمبر 26, 2008 5:46 am من طرف Joker_HL

» درووووووووووووووووووووووووووووووووغ دات کام
خبرهاي روز - صفحة 7 Emptyالجمعة سبتمبر 26, 2008 5:14 am من طرف Joker_HL

» پوست ومو
خبرهاي روز - صفحة 7 Emptyالخميس سبتمبر 25, 2008 3:33 pm من طرف b@b@k

» روان شناسي و مشاوره (کليه مسائل مربوط )
خبرهاي روز - صفحة 7 Emptyالخميس سبتمبر 25, 2008 1:08 pm من طرف b@b@k

» مشورت کن ببين بقيه چي ميگن...(ب خ ش ا ز ا د)
خبرهاي روز - صفحة 7 Emptyالخميس سبتمبر 25, 2008 12:53 pm من طرف b@b@k

» اي کاش................
خبرهاي روز - صفحة 7 Emptyالخميس سبتمبر 25, 2008 12:44 pm من طرف b@b@k

» حرف دلتووو بگووو.امروز دلت چي ميخواد؟؟؟؟
خبرهاي روز - صفحة 7 Emptyالخميس سبتمبر 25, 2008 12:42 pm من طرف b@b@k

» ارتباط با مديران انجمن ( پيشنهادات و انتقادات )
خبرهاي روز - صفحة 7 Emptyالخميس سبتمبر 25, 2008 12:13 pm من طرف farzad

أفضل 10 أعضاء في هذا المنتدى
farzad
خبرهاي روز - صفحة 7 Vote_rcapخبرهاي روز - صفحة 7 Voting_barخبرهاي روز - صفحة 7 Vote_lcap 
شهاب
خبرهاي روز - صفحة 7 Vote_rcapخبرهاي روز - صفحة 7 Voting_barخبرهاي روز - صفحة 7 Vote_lcap 
hosein
black night
sara
DjHB
Aliakbar
Soheil
Joker_HL
stylish353

جستجو

نتائج البحث

Rechercher بحث متقدم

تدفق ال RSS

خبرهاي روز

+2
stylish353
farzad
6 مشترك

صفحه 7 از 8 الصفحة السابقة  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  الصفحة التالية

خبرهاي روز - صفحة 7 Empty رد: خبرهاي روز

پست من طرف شهاب الأربعاء سبتمبر 10, 2008 12:12 am

يك نماينده مجلس از بررسي مدرك تحصيلي وزير كشور در كميسيون آموزش و تحقيقات خبر داد و اعلام كرد كه از نظر وزير علوم مدرك دكتراي علي كردان فاقد ارزش علمي است.

الياس نادران، نماينده تهران و از افراد شناخته شده جناح موسوم به اصولگراي مجلس شوراي اسلامي، مي گويد: محمد مهدي زاهدي، وزير علوم، تحقيقات و فناوري در پاسخ به سوال دو نماينده درباره مدرك دكتراي وزير كشور ايران گفته است: «ايشان تا اين لحظه هيچ مدركي مبني بر داشتن دكتراي علمي يعني PHD به ما ارائه نكرده است. البته همان برگه اي كه به رسانه ها داده، براي ما ارسال كرده ولي چون ارزش علمي ندارد ما اساسا اين برگه را ارزشيابي نكرديم.»

علي كردان، وزير كشور جمهوري اسلامي ايران كه ۱۵ مردادماه گذشته از مجلس راي اعتماد گرفت با انتقادهاي زيادي در باره جعلي بودن مدرك دكتراي خود روبرو شده و نمايندگان مجلس شوراي اسلامي خواستار بررسي اين موضوع شده اند.

آقاي كردان مي گويد كه مدرك دكتراي خود را از دانشگاه آكسفورد انگلستان دريافت كرده است ولي اين دانشگاه در اطلاعيه اي اعلام كرد كه «علي كردان، هيچ مدركي چه دكتراي افتخاري و يا مدرك ديگري را از اين دانشگاه دريافت نكرده است.»

به دنبال بالا گرفتن اعتراض ها در مجلس كه به صلاحيت علي كردان براي وزارت كشور راي داده بودند، علي لاريجاني، رييس مجلس هشتم، كميسيون تحقيقات را مامور كرد كه در اين زمينه تحقيق كند.

«آقاي وزير علوم توضيح داد كه از نظر ما آقاي كردان دكتراي علمي ندارد و از مدرك كارشناسي ارشد ايشان از دانشگاه آزاد تا اين لحظه اطلاع رسمي نداريم ولي شنيده ها حاكي است كه آقاي جاسبي داشتن مدرك كارشناسي ارشد كردان از دانشگاه آزاد را نفي كرده است.»
شهاب
شهاب
مدیر ارشد تالار ایران
مدیر ارشد تالار ایران

تعداد پستها : 1323
Registration date : 2008-07-28

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

پست من طرف کورش الأربعاء سبتمبر 10, 2008 7:00 pm

http://www.ox.ac.uk/media/news_stories/2008/080815.html

بابت خبر شهاب جان به این لینک یه سری بزنید.
کورش
کورش
کاربر انجمن
کاربر انجمن

تعداد پستها : 233
Registration date : 2008-08-28

پست من طرف شهاب الجمعة سبتمبر 12, 2008 3:20 pm

روزنامه كيهان چاپ تهران علي كردان وزير كشور ايران را به "تلاش براي انعقاد قرارداد غيرقانوني و مغاير با منافع ملي" براي فروش گاز به امارات متهم كرده و آقاي كردان نيز در پاسخ، مطالب مدير كيهان را "دروغ و غير واقعي" خوانده است.
موضوع صادرات گاز به امارات از اوايل دهه 1380 مطرح شد و قراردادي براي صادرات گاز از ميدان نفتي سلمان به امارات به امضا رسيد.

بر اساس اين قرارداد 25 ساله، ايران مي بايست ابتدا روزانه 195 ميليون فوت مكعب گاز به امارات صادر كند و بعد از هفت سال حجم صادرات روزانه را به 700 ميليون فوت مكعب برساند.

ايران متعهد شده بود از سال 1384 صادرات گاز به امارات را آغاز كند اما در بهمن ماه همان سال محمد رضا رحيمي رئيس كل وقت ديوان محاسبات و معاون فعلي رئيس جمهور در امور حقوقي و مجلس، اعلام كرد ايران در اين قرارداد 20 ميليارد دلار زيان خواهد كرد زيرا قيمت گاز صادراتي بسيار پائين در نظر گرفته شده است.

آقاي رحيمي گفته بود: "شركت كرسنت در اين قرارداد به صورت واسطه و دلال ميان ايران و امارات عمل مي كند و مجموع درآمد اين قرارداد هشت ميليارد دلار است كه چهار ميليارد دلار آن متعلق به شركت كرسنت است."

گفتگوهايي نيز از دريافت رشوه به ميان آمد كه هيچگاه از سوي مقامات دولتي تائيد نشد.

با اعلام اين خبر از سوي رئيس ديوان محاسبات، سرنوشت قرارداد صادرات گاز به امارات، معروف به قرارداد كرسنت با وجود ادامه برنامه ساخت خط لوله انتقال گاز در هاله اي از ابهام قرار گرفت و مذاكرات براي به نتيجه رساندن آن هنوز ادامه دارد.

در عين حال، وزارت نفت درصدد است تا گاز ميدان نفتي سلمان را به عسلويه منتقل و از گاز توليدي اين ميدان در داخل ايران استفاده كند.
شهاب
شهاب
مدیر ارشد تالار ایران
مدیر ارشد تالار ایران

پست من طرف شهاب الجمعة سبتمبر 12, 2008 3:21 pm

جاري شدن سيل در شمال غرب ايران، خساراتي به مناطق شهري و روستايي وارد كرده و تلفاتي بر جاي گذاشته است.
در شهر پيرانشهر دو نفر و در سلماس نيز يك نفر بر اثر جاري شدن سيل جان خود را از دست داده اند.

سيل به ده روستاي سلماس خساراتي وارد كرده و دويست واحد مسكوني روستايي دچار آبگرفتگي شده و چندين واحد مسكوني نيز تخريب شده است.

بارش باران باعث جاري شدن سيلاب در خيابانهاي شهر اروميه شده و تصفيه خانه اين شهر با مشكل مواجه شده است.

محبوب زارع دبير ستاد حوادث غير مترقبه اروميه گفته است كه به دليل گل آلود شدن آب شهر، تصفيه آب به وسيله تصفيه خانه شهر اروميه تا 24 ساعت آينده امكان پذير نيست.

براي تامين آب مصرفي در شهر اروميه، 30 تانكر آب در نظر گرفته شده است تا آب شرب شهر را تامين كنند.
شهاب
شهاب
مدیر ارشد تالار ایران
مدیر ارشد تالار ایران

پست من طرف شهاب الجمعة سبتمبر 12, 2008 3:22 pm

خسارات و تلفات چهار محال و بختياري

بر اساس آخرين گزارشها، در چهار محال و بختياري در اثر جاري شدن سيل14 نفر كشته شده اند.

به گزارش خبرگزاري هاي ايران، بر اثر جاري شدن سيل 11 نفر در در منطقه بازفت شهرستان كوهرنگ و دو نفر در شهرستان اردل، يك نفر در شهرستان بروجن، دو نفر در پيرانشهر و يك نفر نيز در سلماس كشته شده اند.

اجساد شش نفر از قربانيان سيل در بخش بازفت چهارمحال و بختياري پيدا شده و جستجو براي يافتن بقيه ادامه دارد.

ستار فرهادي دبير ستاد حوادث غير مترقبه استان چهار محال و بختياري به خبرگزاري فارس گفته است كه حدود دو هزار خانه روستايي در اثر سيل خسارات جديد ديده و تعدادي نيز تخريب شده است.

در اثر جاري شدن سيل، خساراتي به دامداران و مزارع كشاورزي وارد شده اما هنوز برآورد دقيقي از ميزان خسارت منتشر نشده است.

تنها در بخش بازفت شهرستان كوهرنگ يك هزار و پانصد راس دام تلف شده است.

در مناطقي ديگري از ايران نظير علي آباد كتول در استان گلستان و شهر جيرفت در كرمان نيز سيلاب جاري شده و خساراتي بر جاي گذاشته است.

ايران در سال جاري يك دوره خشكسالي را پشت سر گذاشته و خسارات زيادي به كشاورزي و منابع آبي اين كشور وارد شده است.

آب پشت سدها به شدت كاهش يافته و توليد برق نيروگاه هاي برقآبي تقريبا متوقف شده است. وزارت نيرو علت خاموشي هاي تابستان را خشكسالي شديد و از رده خارج شدن نيروگاه هاي برقآبي اعلام كرده است.
شهاب
شهاب
مدیر ارشد تالار ایران
مدیر ارشد تالار ایران

پست من طرف شهاب الجمعة سبتمبر 12, 2008 3:24 pm

امضاهاي طرح سؤال از احمدي‌نژاد به حدنصاب رسيد

علي مطهري، طراح طرح سؤال از رئيس‌جمهور، از به حدنصاب رسيدن تعداد امضاهاي لازم براي سؤال از رئيس‌جمهور در صحن علني مجلس، خبر داد.

به گزارش خبرنگار پارلماني آفتاب، علي مطهري، نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي، با اعلام اينكه «تا كنون 74 امضا براي سؤال از رئيس‌جمهور جمع شده‌است»، يادآور شد: «حدنصاب براي حضور و پاسخگويي رئيس‌جمهور در مجلس امضاي حداقل 72 نماينده مجلس است كه در حال حاضر تعداد امضاها به حد نصاب رسيده است».

مطهري بار ديگر تأكيد كرد كه سؤال از رئيس‌جمهور براي تقويت دولت و شخص رئيس جمهوري است.
وي درباره زمان ارائه طرح سؤال از رئيس‌جمهوري به هيئت رئيسه مجلس گفت: «بر اين عقيده هستيم كه يك مهلت يك هفته‌اي را به رئيس‌جمهوري بدهيم تا اگر مي‌خواهند عكس‌العملي درباره رحيم‌مشايي داشته باشند فرصتي داشته باشند اما اگر همچنان بر سكوت خود پافشاري كردند اين طرح سؤال را تقديم هيئت رئيسه مجلس خواهيم كرد».
شهاب
شهاب
مدیر ارشد تالار ایران
مدیر ارشد تالار ایران

پست من طرف farzad الجمعة سبتمبر 12, 2008 10:07 pm

ممنون شهاب جان
منم اگه گرفتاریم کم بشه کمکت میکنم
farzad
farzad
Admin
Admin

تعداد پستها : 1688
Registration date : 2008-07-10

پست من طرف شهاب الجمعة سبتمبر 12, 2008 10:51 pm

علي كردان وزير كشور و محمد رضا رحيمي، معاون حقوقي رييس جمهوري اسلامي از سوي روزنامه كيهان به دريافت رشوه و تلاش براي فروش گاز «با قيمت مفت» به شركت كرسنت امارات متحده عربي متهم شدند.

در حالي كه جنجال بر سر مدرك تحصيلي وزير كشور، همچنان ادامه دارد حسين شريعتمداري، نماينده ولي فقيه در روزنامه كيهان در شماره سه شنبه اين روزنامه با انتشار يادداشتي به افشاگري عليه علي كردان، وزير كشور و محمد رضا رحيمي، معاون حقوقي و پارلماني محمود احمدي نژاد دست زد.

اين در انتقاد حالي مطرح مي شود كه محمد رضا رحيمي در زمان رياست بر ديوان محاسبات، مقامات وزارت نفت در دوره خاتمي را به سهل انگاري در قرار داد فروش گاز به شركت كرسنت متهم كرده بود.

اتهام هاي كيهان عليه دو مقام دولتي

روزنامه كيهان كه از رسانه هاي حامي دولت احمدي نژاد به شمار مي رود روز سه شنبه در اقدامي كم سابقه با انتشار يادداشتي، دو مقام ارشد دولت محمد احمدي نژاد را به دريافت رشوه از شركت كرسنت امارات متحده عربي متهم كرد.

اين روزنامه با اشاره به اينكه «يك خبر موثق حكايت از آن دارد كه مديرعامل شركت اماراتي كرسنت وارد تهران شده و قرار است ساعت ۱۲ سه شنبه در جلسه اي با حضور وزير كشور قرارداد جديد خريد گاز از ايران را نهايي كند» ادعا كرد كه بر اساس شواهد و قرائن موجود، انعقاد قرارداد جديد با شركت اماراتي كرسنت نيز در هاله اي از ابهام است و « به نظر مي رسد كساني در پي آنند كه اين قرارداد جديد را بيرون از چارچوب حقوقي و روال قانوني آن منعقد كنند.»

حسين شريعتمداري، مدير مسئول روزنامه كيهان كه نويسنده اين مقاله است در ادامه با اشاره به برگزاري چند جلسه ميان مديرعامل شركت كرسنت و علي كردان، فاش كرد كه در يكي از اين جلسات معاون حقوقي احمدي نژاد نيز حضور داشته است.

به نوشته اين روزنامه، محمد رضا رحيمي در اين جلسه به «ضياء حميد جعفر» مدير عامل شركت كرسنت گفته است: «من از مخالفان سرسخت انعقاد قرارداد با كرسنت بوده ام و در ديوان محاسبات نيز رشوه خواري و رشوه دهي در قرارداد قبلي اين شركت را افشا كرده ام ولي اكنون كه آقاي كردان رياست هيئت مذاكره كننده را بر عهده دارند، نسبت به قرارداد جديد اعتماد و اطمينان كامل دارم.»

به نوشته كيهان، معاون احمدي نژاد در عين حال به مدير عامل شركت كرسنت گفته است: «به دليل همين اعتمادي كه پيدا كرده ام حاضرم با شما، مديرعامل كرسنت، ملاقات خصوصي هم داشته باشم.»

افشاگري رسانه هاي حامي دولت عليه علي كردان و محمد رضا رحيمي دو مقام ارشد دولت احمدي نژاد به گفته ناظران، حاكي از اوج گرفتن اختلافات دو طيف از نزديكان رييس جمهور اسلامي عليه يكديگر است.
نماينده ولي فقيه در روزنامه كيهان اين جلسات را مبهم دانسته و «سرپرستي علي كردان، وزير كشور بر مذاكره با شركت نفتي كرسنت» و «حضور محمد رضا رحيمي، معاون حقوقي احمدي نژاد در جلسه با مدير عامل شركت كرسنت» را از نكات مبهم در مذاكرات فروش گاز به امارات ارزيابي كرده است.

وي ادعا كرده است: با وجود «سابقه فساد مالي شركت كرسنت در قرارداد قبلي و پرداخت رشوه هاي كلان براي انعقاد آن قرارداد» بر ابهامات مذاكرات اخير دو مقام ارشد دولت احمدي نژاد با شركت كرسنت افزوده شده است.

ادامه دارد
شهاب
شهاب
مدیر ارشد تالار ایران
مدیر ارشد تالار ایران

پست من طرف شهاب الجمعة سبتمبر 12, 2008 10:52 pm

«زد و بند پنهاني»

به نوشته كيهان، «نكته در خور توجه اين كه قيمت پيشنهادي طرف ايراني براي گاز صادراتي به شركت كرسنت به گونه اي تعجب آور و سؤال برانگيز، بسيار پايين تر از قيمت گاز صادراتي ايران در قراردادهاي مشابه است و امروز مدير عامل شركت كرسنت براي نهايي كردن قرارداد خريد گاز با همين بهاي پيشنهادي يعني ثمن بخس و تقريباً مفت و مجاني به تهران آمده است.»

مدر مسئول كيهان در پايان يادداشت خود عليه دو مقام ارشد دولت احمدي نژاد با طرح اين سئوال كه «مگر پرداخت رشوه هاي كلان از سوي شركت كرسنت براي انعقاد قرارداد قبلي صرفاً با هدف كاستن از قيمت در قرارداد مزبور صورت نگرفته بود؟» تاكيد كرده كه اگر قرار باشد قرارداد جديد نيز با همان قيمت ناچيز و اندك منعقد شود، تنها دو احتمال «دريافت شوه» و يا «ساده لوحي» دو مقام دولتي را قابل بررسي دانسته است.

وي نوشته است: «باز هم زد و بند پنهاني در كار است و كساني دور از چشم رياست محترم جمهوري و يا از طريق فريب دادن طرف هاي ايراني، يعني آقايان كردان و رحيمي، رشوه اي دريافت كرده و در پي انعقاد قراردادي مشابه قرارداد قبلي هستند و يا اين كه طرف هاي ايراني قرارداد با بهره گيري از هوش و ذكاوت سرشار خود! خواسته شركت كرسنت را بدون آن كه نيازي به ناز باشد برآورده كرده اند!»

خبرگزاري «برنا» يكي ديگر از خبرگزاري هاي وابسته به دولت نيز روز دوشنبه در خبري كوتاه ضمن تاييد انجام مذاكرات نهايي براي فروش گاز به شركت كرسنت ادعا كرد: «برخي سعي دارند بدون اطلاع رييس جمهور، دستگاه هاي مذاكره كننده به ويژه وزارت نفت را در مقابل عمل انجام شده قرار دهند.»

اين خبرگزاري به نقل از «يك مقام آگاه» كه نامش را فاش نكرد مذاكرات برخي افراد مسئول با مدير عامل كرسنت را نيز تاييد كرد و گزارش داد: «قيمت مورد توافق به شكل كاملاً سوال برانگيز بسيار پايين تر از قيمت گاز صادراتي به تركيه و حتي پايين تر از قيمت پاكستان و بسيار

مدارك تحصيلي «جعلي» علي كردان و زدن اتهام مشابه به محمد رضا رحيمي بخشي از افشاگري طيفي از نزديكان احمدي نژاد عليه اين دو بود، اما به گفته ناظران، اتهام دريافت رشوه و برگزاري جلسه خصوصي با مدير عامل كرسنت، كه كيهان مدعي است «شواهد فراواني از صحت آن حكايت مي كند»، سنگين ترين اتهام به اين دو مقام ارشد دولت محمود احمدي نژاد است.

افشاگري رسانه هاي حامي دولت عليه علي كردان و محمد رضا رحيمي دو مقام ارشد دولت احمدي نژاد به گفته ناظران، حاكي از اوج گرفتن اختلافات دو طيف از نزديكان رييس جمهور اسلامي عليه يكديگر است.

علي كردان، وزير فعلي كشور كه از روز برگزاري جلسه راي اعتمادش در مجلس تا كنون با جنجال «دكتراي جعلي» خود مواجه است به دليل نزديكي و دوستي با علي لاريجاني از سوي طيفي از نزديكان احمدي نژاد «غير قابل اعتماد» و «وزير لاريجاني در كابينه احمدي نژاد» توصيف شده است.

روز دوشنبه، مشاور مطبوعاتي احمدي نژاد با انتشار ياداشتي در وبلاگش از آقاي كردان خواست كه به دليل «جعلي بودن» دكترايش، عدالت را در مورد خوش اجرا كرده و از وزارت كشور استعفا كند.

محمد رضا رحيمي، معاون حقوقي رييس جمهوري اسلامي كه خود اكنون از سوي كيهان به دريافت رشوه و دخالت در قرار داد كرسنت متهم شده، سه سال قبل و زماني كه رياست ديوان محاسبات را بر عهده داشت، مقام هاي وزارت نفت دولت خاتمي را متهم كرد كه با انعقاد قرارداد فروش گاز ارزان به شركت كرسنت، به كشور ضرر زده اند.

آقاي رحيمي پس از آن در ۱۷ خرداد ۸۵ در جريان يك سخنراني با حضور احمدي نژاد وي را «شايسته پيامبري» توصيف كرده و گفته بود: «در سوريه نيز در شهر تاريخي بصري كه ممكن است خيلي ها اسم آن را نشنيده باشند، يكي از مسلمانان به ‏من گفت: معتقدم كه اگر بنا بود بعد از پيامبر فرد ديگري به عنوان پيامبر انتخاب مي شد آن فرد احمدي نژاد هست.»

اين ‎اظهارات با وجود برانگيختن اعتراضات بسيار به اين منجر شد تا رابطه اين عضو موتلفه اسلامي با محمود احمدي نژاد عميق تر شده و رحيمي را تا آستانه انتصاب به سرپرستي و وزارت كشور پيش برد، كه در نهايت با دخالت طيفي از نزديكان احمدي نژاد، اين اقدام منتفي شد.

علاقه آقاي احمدي نژاد به محمد رضا رحيمي اما از آن پس كاسته نشد و رييس جمهوري اسلامي همزمان با پايان عمر مجلس هفتم كه رحيمي رياست ديوان محاسبات آن را بر عهده داشت، با صدور حكمي وي را به عنوان معاون حقوقي و پارلماني خود منصوب كرد.

طي هفته هاي گذشته اما اعتراض طيفي از اطرافيان احمدي نژاد به علي كردان و محمد رضا رحيمي گسترش يافته است.

مدارك تحصيلي «جعلي» علي كردان و زدن اتهام مشابه به محمد رضا رحيمي بخشي از افشاگري طيفي از نزديكان احمدي نژاد عليه اين دو بود، اما به گفته ناظران، اتهام دريافت رشوه و برگزاري جلسه خصوصي با مدير عامل كرسنت، كه كيهان مدعي است «شواهد فراواني از صحت آن حكايت مي كند»، سنگين ترين اتهام به اين دو مقام ارشد دولت محمود احمدي نژاد است.

ساير مقامات دولتي تاكنون در خصوص افشگري كيهان عليه دو مقام دولت اظهار نظري نكرده اند و شركت كرسنت نيز در مورد اخير تاكنون ابراز نظر نكرده است.

اما مدير عامل شعبه ايران كرسنت اوايل مرداد ماه سال جاري، افشاگري هاي سال ۸۴ محمد رضا رحيمي را رد كرده و اعلام كرد: «كرسنت تمامي اتهامات مطرح شده را پيگيري خواهد كرد و در دادگاه نيز به دفاع از خود خواهد پرداخت.»

حميد ظاهري همچنين به خبرگزاري فارس گفته بود: «تاكنون تهمت هاي زيادي به شركت كرسنت زده شده كه از جمله آنها مي توان به دلالي، پرداخت رشوه و غيره اشاره كرد.»

كمتر از قيمت پيشنهادي تركمنستان به ايران است.» اختلافات درون گروهي
شهاب
شهاب
مدیر ارشد تالار ایران
مدیر ارشد تالار ایران

پست من طرف farzad السبت سبتمبر 13, 2008 11:55 am

براي خودم متاسفممممممم خبرهاي روز - صفحة 7 44730
farzad
farzad
Admin
Admin

پست من طرف شهاب الإثنين سبتمبر 15, 2008 3:56 pm

انتقاد خاتمي از سياست هاي دولت احمدي نژاد

محمد خاتمي رئيس جمهور سابق ايران از ارايه آمارهاي مسئولان ارشد دولتي و سياست هاي محمود احمدي نژاد انتقاد كرده و گفته است "وقت آن رسيده كه جبهه اصلاحات از حالت تدافعي بيرون آمده، حالت تهاجمي به خود بگيرد."
سخنراني رئيس جمهور پيشين ايران مربوط به روز ۲۰ شهريور ماه است اما رسانه هاي ايران از جمله روزنامه هاي اصلاح طلب با سه روز تاخير آن را منتشر كرده اند.

آقاي خاتمي گفته است كه طرح شعارهاي تند و تيز بهانه به دشمن مي دهد تا به كشور و نظام لطمه بزند: "مبارزه با استكبار بالابردن هزينه هاي اداره كشور نيست. استقلال، تلاش براي پيشرفت و افزايش توليد و ارتقاء سطح اقتصادي و بالابردن حرمت و حيثيت كشور و ايرانيان در سطح جهان با حفظ اصول، بهترين راه مبارزه با استكبار است."

به گفته رئيس جمهور پيشين ايران "عملكرد عزتمندانه" دولت او باعث عذرخواهي آمريكا از عملكرد پنجاه ساله اين كشور در ايران شد.

اشاره آقاي خاتمي به عذر خواهي مادلين آلبرايت وزير امور خارجه دولت بيل كلينتون از مردم ايران به خاطر دخالت آمريكا در سرنگوني دولت محمد مصدق در ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ است.

رئيس جمهور پيشين ايران از سه سال پيش كه قدرت را به محمود احمد نژاد تحويل داد، درباره سياست هاي دولت كمتر لب به انتقاد گشوده اما در ماه هاي اخير چندين بار از وضعيت جاري در كشور گلايه كرده است.

آقاي خاتمي گفته است: "اصلاحات جريان مظلومي است كه پايبندي خود به معيار هاي اسلام و انقلاب را حفظ كرده و بيشتر از بسياري مدعيان به اسلام و ايران خدمت كرده است، اما شاهديم كه جريان اصلاح طلبي به ناحق به ناسازگاري با فرهنگ جبهه و جنگ و ارزش ها متهم مي شود."

انتقاد صريح
يكي از مهمترين محور هاي اصولگرايي راستگويي به مردم و درست صحبت كردن با مردم است

محمد خاتمي رئيس جمهور سابق ايران

در هفته هاي اخير كه انتقاد از محمود احمدي نژاد بالا گرفته و بسياري از مسئولان ارشد جمهوري اسلامي از جمله اكبر هاشمي رفسنجاني و حسن روحاني سياست هاي آقاي احمدي نژاد را به باد انتقاد گرفته اند، نزديكان به دولت تلاش كرده اند با ارايه آماري از فعاليت هاي سه ساله دولت نهم، موفقيت آن را يادآور شوند.

محمود احمدي نژاد اخيرا در ديدار با رهبر ايران كه به مناسبت هفته دولت انجام شد و سپس در جمع نمايندگان مجلس خبرگان رهبري، آماري از پيشرفت اقتصادي، سياسي و علمي كشور ارايه و وضعيت بين المللي ايران را "بسيار خوب" توصيف كرد و دولت هاي گذشته را به وادادگي در برابر غرب متهم كرد.

آقاي خاتمي در پاسخ به اين اتهامات گفته است كه "متأسفانه آماري كه داده مي شود و به استناد آن گذشتگان را تخريب مي كنند از پايه نادرست است. يكي از مهمترين محور هاي اصولگرايي راستگويي به مردم و درست صحبت كردن با مردم است."

رئيس جمهور پيشين ايران در شرايطي از سياست هاي دولت محمود احمدي نژاد را به با انتقاد گرفته كه كمتر از ۱۰ ماه به زمان انخابات رياست جمهوري باقي مانده و اصلاح طلبان هنوز كانديداي مشخصي براي حضور در انتخابات ندارند.

برخي از جريان هاي اصلاح طلب معتقد به حضور مجدد محمد خاتمي در انتخابات رياست جمهوري هستند و از او به عنوان مهترين شانس اصلاح طلبان براي پيروزي در انتخابات ياد مي كنند.

آقاي خاتمي گفته است "اگر بخواهم در انتخابات آينده حضور يابم، به خواستي كه فكر مي كنم در اقشار مختلف مردم است جواب مي دهم و اگر بنا باشد در انتخابات نيايم، دلايل خود را به صورت شفاف به مردم اعلام خواهم كرد."
شهاب
شهاب
مدیر ارشد تالار ایران
مدیر ارشد تالار ایران

پست من طرف شهاب الإثنين سبتمبر 15, 2008 3:59 pm

رئيس جمهور: خبرهاي زيادي از نيويورك خواهيد شنيد

رئيس جمهوري اسلامي ايران با اشاره به سفر هفته آينده خود به مقر سازمان ملل متحد گفت: خبرهاي بسيار زياد و خوشي از سفر امسال به نيويورك خواهيد شنيد و برنامه هاي بسيار زيادي در اين سفر داريم.

احمدي نژاد پس از جلسه امروز هيئت دولت در جمع خبرنگاران افزود: سعي مي كنيم پيش از سفر در مصاحبه اي، برنامه هاي سفر امسال به نيويورك را تشريح كنيم.

وي با اشاره به جوسازي هاي رسانه هاي امريكايي از چندي پيش در خصوص سفر وي به نيويورك گفت: كار آنها عادي است، آنها دارند زمينه سازي مي كنند تا ما كار خود را به نحو احسن انجام دهيم و از اين فضا به بهترين صورت استفاده كنيم.

احمدي نژاد به ديگر سوالات خبرنگاران پاسخ نداد و گفت: امروز زماني براي مصاحبه تنظيم نشده است و من فقط آمده ام كه شما خبرنگاران را ببينم.

دكتر محمود احمدي نژاد در حاشيه جلسه هيئت دولت با حضور در جمع خبرنگاران به تبيين فضائل ماه رمضان پرداخت و ماه پربركت رمضان را ماه رسيدن به خدا و اوج گرفتن انسان خواند وگفت: اين ماه يك حادثه عظيمي است كه در آن اتفاق هاي بزرگي رخ مي دهد به طوري كه همه درهاي الهي باز مي شود تا انسان به بالاترين نقطه برسد.

رئيس جمهوري ادامه داد: در اين ماه همه فرشتگان الهي دست به دست هم مي دهند تا انسان به نقطه كمال برسد. در اين ماه همه افراد مي توانند به درگاه حق تعالي توبه كنند.

وي افزود: اينكه مي گويند اين ماه مختص افراد خاص است درست نيست چرا كه تمامي بشريت مي تواند از اين فرصت استفاده كند و از خداوند خود تقاضاي بخشش كند چرا كه ما شبهاي قدر را در پيش داريم كه فرصت خوبي براي توبه كردن و رسيدن به نقطه مطلوب كه همان درگاه حق تعالي است.

رئيس جمهوري گفت: دراين ماه لطف خدا و معنويت و ايمان سرازير مي شود و انسان به اوج خواهد رسيد. حال بايد مراقب باشيم كه سرسوزني از نوك قله غافل نشويم چرا كه خداوند ما را براي رسيدن به اوج آفريده است.

احمدي نژاد يادآور شد: بنده بر اين اعتقادم كه دراين ماه پربركت بايد با مردم باشيم از اين ماه بايد استفاده كنيم و براي خود و تمامي بشريت دعا كنيم چرا كه خداوند همانند بنده اش بخيل نيست كه بخواهد به مقايسه بنشيند.

رئيس جمهور در پايان گفت: در اين ماه بنده از شما مي خواهم كه از خدا بخواهيد در اصلاح جهان شما را ياري كند چرا كه اين ماه ، ماه دوستي است و بايد كينه ها را كنار گذاشت و دلها را به يكديگر نزديك كرد.

رئيس جمهوري درحالي به موضوع ماه مبارك رمضان وفضائل اين ماه پربركت پرداخت كه سئوالات مكرر خبرنگاران دررابطه با موضوعات مختلف از جمله سفر به نيويورك، قرارداد كرسنت، نحوه نظارت بر بازار و موضوع سئوال نمايندگان از رئيس جمهور را بي پاسخ گذاشت وي خطاب به خبرنگاران گفت : بنده امروز مصاحبه مطبوعاتي ندارم فقط قصد ديدار با شما را داشتم.

احمدي نژاد افزود: فقط خواستم ضمن ديدن شما عزيزان كه جزء بهترين ها هستيد قبولي طاعاتتان را از درگاه احديت خواستار باشم.
شهاب
شهاب
مدیر ارشد تالار ایران
مدیر ارشد تالار ایران

پست من طرف شهاب الإثنين سبتمبر 15, 2008 4:01 pm

وزير علوم:

تا آنجا كه بنده اطلاع دارم داشتن سواد خواندن و نوشتن براي وزارت كافي است

زاهدي گفت: آقاي كردان عضو هيئت علمي دانشگاه نبوده و دانشگاه آزاد هم اين موضوع را اعلام كرده است.

به گزارش فارس، محمد مهدي زاهدي وزير علوم امروز در حاشيه جلسه هيئت دولت در جمع خبرنگاران درباره عدم پذيرش برخي از داوطلبان كه رتبه زير هزار داشتند، اظهار داشت: اين موضوع در حال بررسي است اما جوسازيهاي زيادي در اين موضوع شده است، چون فقط 4 نفر با رتبه بين 100 تا 1000 پذيرفته نشده‌اند كه از بين اين 4 نفر يك نفر انتخاب رشته نكرده و سه نفر مابقي نيز تعداد رشته‌هاي كمي را انتخاب كرده اند.

وي افزود: ما اعلام كرده‌ايم در برخي رشته ها و دانشگاههاي شهر تهران فرصتي مجدد براي انتخاب رشته داده شود.
وزير علوم در پاسخ به سوالي درباره دستور رئيس جمهور براي بررسي مدرك مديران، گفت: وزارت علوم نامه اي را به داودي معاون اول رئيس‌جمهور تقديم كرده تا مديران فعلي دستگاههاي اجرايي مشخصات خود را به ما بدهند و يا راسا مدارك خود را به دولت ارائه كنند و مدرك مديران در سالهاي قبل از 84 نيز در نامه‌اي كه به مديريت توسعه و مديريت منابع انساني نوشته ايم، مورد بررسي قرار خواهد گرفت.

زاهدي در پاسخ به اين سوال كه آيا كردان عضو هيئت علمي دانشگاه هست يا نه، افزود: آقاي كردان عضو هيئت علمي دانشگاه نبوده و دانشگاه آزاد هم اين موضوع را اعلام كرده است.
وي در پاسخ به سوال ديگري تصريح كرد: تا آنجا كه بنده اطلاع دارم داشتن سواد خواندن و نوشتن براي وزارت كافي است.
زاهدي در پاسخ به سوالي درباره تذكر اخير تعدادي از نمايندگان به وزارت علوم درباره پذيرش بومي دانشجويان در كنكور اظهار داشت: كاري كه ما به عنوان دستگاه اجرايي انجام داده ايم بر اساس قانون بوده و حتي از تمامي دستگاههاي نظارتي هم براي نظارت بر اين امر دعوت كرده ايم.
وزير علوم در پاسخ به سوال ديگري درباره نامه رئيس جمهور براي استفاده از ظرفيت اساتيد بازنشسته دانشگاهها گفت: كارگروهي به دبيري شوراي عالي انقلاب فرهنگي و عضويت وزراي بهداشت، علوم و معاونان رئيس جمهور تشكيل شده است تا اين كارگروه در اين مقوله تصميم گيري كند.
زاهدي تصريح كرد: مقرر شده كه از اساتيد با سن بيش از 70 سال كه بازنشسته مي شوند، در امور پژوهشي استفاده شود.
شهاب
شهاب
مدیر ارشد تالار ایران
مدیر ارشد تالار ایران

پست من طرف کورش الإثنين سبتمبر 15, 2008 7:25 pm

شهاب جان متشکر از خبرها. خیلی جالب هستند
کورش
کورش
کاربر انجمن
کاربر انجمن

تعداد پستها : 233
Registration date : 2008-08-28

پست من طرف شهاب الثلاثاء سبتمبر 16, 2008 1:38 pm

تصويب طرح جدايي سازمان ميراث فرهنگي از رياست جمهوري

نمايندگان مجلس ايران فوريت طرحي را تصويب كرده اند كه بر اساس آن سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري از رياست جمهوري جدا و به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي ملحق مي شود.
از مجموع 252 نماينده حاضر در مجلس 146 نفر به فوريت اين طرح راي داده اند و اگر اين طرح به تصويب نهايي برسد، سازمان ميراث فرهنگي كه زماني زير مجموعه وزارت ارشاد بود، دوباره به اين وزارتخانه ملحق مي شود.

بر اساس اين طرح، بخش صنايع دستي نيز از سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري جدا و به وزارت صنايع و معادن محلق خواهد شد.

سازمان صنايع دستي تا چند سال پيش جزو واحدهاي زير مجموعه وزارت صنايع و معادن بود اما با تشكيل سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري به اين سازمان ملحق شد.

نمايندگان هدف از اين كار را پاسخگو كردن رئيس سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري به مجلس و نظارت بيشتر بر فعاليت هاي اين سازمان عنوان كرده اند.

تصميم نمايندگان مجلس براي تغيير نحوه اداره سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري از آنجا آغاز شد كه سخنان رحيم مشائي معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري در باره دوستي مردم ايران و اسرائيل منتشر شد.

آقاي مشايي در روزهاي پاياني تير ماه در همايشي درباره گردشگري گفته بود: "ايران، امروز با مردم آمريكا و اسرائيل دوست است و هيج ملتي در دنيا دشمن ما نيست."

معاون آقاي احمدي نژاد در سخنان خود گفت كه ايران با هيچكس در دنيا جنگ ندارد و كشورش در حين هشت سال جنگ {ايران و عراق} تنها دفاع كرده است.

آقاي مشايي همچنين گفته بود: "هيچ ملتي در دنيا دشمن ما نيست، ايران امروز با مردم آمريكا و اسرائيل دوست است و اين افتخار است. ما مردم آمريكا را از برترين ملت هاي دنيا مي دانيم."

سخنان پردامنه

ايران، امروز با مردم آمريكا و اسرائيل دوست است و هيج ملتي در دنيا دشمن ما نيست

رحيم مشايي رئيس سازمان ميراث فرهنگي

اين سخنان با واكنش هاي تندي به خصوص از سوي حاميان محمود احمدي نژاد رئيس جمهور ايران مواجه شد اما آقاي احمدي نژاد نه تنها واكنشي به اين انتقادها نشان نداد بلكه حتي برخي حضور پي درپي آقاي مشائي در كنار آقاي احمدي نژاد را نشانه دهن كجي رئيس جمهور به انتقادها ارزيابي كردند.

نمايندگان مجلس خواستار كنار گذاشتن آقاي مشائي از سمتش هستند اما آقاي احمدي نژاد تاكنون در برابر خواسته نمايندگان و طيفي از حاميان خود مقاومت كرده است.

در زماني كه تلاش نمايندگان مجلس براي واداركردن رئيس جمهور به كنار گذاشتن آقاي مشايي به نتيجه نرسيد، نمايندگان تصميم به سئوال از رئيس جمهور گرفتند و همزمان نيز طرح انتزاع سازمان ميراث فرهنگي از رياست جمهوري را در دستور كار قرار دادند.

هنوز سرنوشت طرح سئوال از رئيس جمهور روشن نيست اما تعدادي از نمايندگان مجلس همچنان پيگير سئوال از آقاي احمدي نژاد در صحن علني مجلس هستند. اگر نمايندگان موفق به جمع آوري امضا براي سئوال از رئيس جمهور شوند اين اولين باري خواهد بود كه در سي سال گذشته نمايندگان مجلس، يك رئيس جمهور را به مجلس فرا مي خوانند.

محسن كوهكن عضو هيات رئيسه مجلس به عنوان يكي از طراحان طرح الحاق سازمان ميراث فرهنگي به وزارت ارشاد در جلسه علني مجلس گفت: "اگر امروز تعدادي از دوستان ما به سمت سئوال از رئيس جمهور رفته اند به دليل آن است كه به اين جمع بندي رسيدند كه سازوكار ديگري براي برخورد با فرد مدير ندارند و مجبورند به سمت سئوال از رئيس جمهور بروند."

ستار هدايت خواه مخبر كميسيون فرهنگي مجلس در مخالفت با طرح الحاق سازمان ميراث فرهنگي به وزارت ارشاد گفت است: "به دليل آن كه يك مسئولي اظهارات اشتباهي داشته و مجلس از ابزار نظارتي نتوانسته استفاده كند بنابر اين مي خواهد يك دستگاه را دستخوش تحول كند."

هم اكنون سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري زير نظر رئيس جمهور قرار دارد و رئيس اين سازمان معاون رئيس جمهور است.

بر اساس طرح نمايندگان، سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري به مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي اضافه مي شود
شهاب
شهاب
مدیر ارشد تالار ایران
مدیر ارشد تالار ایران

پست من طرف شهاب الثلاثاء سبتمبر 16, 2008 9:42 pm

واگذاري دفاع از خليج فارس به سپاه پاسداران

يحيي رحيم صفوي فرمانده سابق سپاه پاسداران و مشاور كنوني آيت الله علي خامنه اي رهبر جمهوري اسلامي، گفته است كه مسئوليت دفاع از حريم ايران در خليج فارس به نيروي دريايي سپاه پاسداران واگذار شده است.
آقاي صفوي به ايرنا، خبرگزاري رسمي جمهوري اسلامي خبر داده كه دفاع از درياي عمان و درياي خزر بر عهده ارتش جمهوري اسلامي است.

سرلشكر يحيي رحيم صفوي تا شهريور ماه سال گذشته فرمانده سپاه پاسدارن بود. وي پس از ترك اين سمت درباره افزايش احتمال حمله نظامي خارجي به ايران هشدار داده بود.

در ماه هاي گذشته با شدت گرفتن اختلاف نظر ايران و جامعه جهاني بر سر غني سازي اورانيوم، مقام هاي ايراني از تصميم اين كشور براي مسدود كردن تنگه هرمز در صورت حمله به ايران خبر دادند.

تنگه هرمز در خليج فارس محل گذر بيش از نيمي از نفت مصرفي جهان است.

اعلام اين تصميم از سوي ايران با واكنش منفي برخي از كشورهاي حاشيه خليج فارس و همچنين آمريكا مواجه شد.

آقاي صفوي گفته است كه پس از اينكه آمريكايي ها از تصميم تهران آگاه شدند به ناوهاي خود اعلام كردند كه به شناورهاي ايران نزديك نشوند.

اين در حالي است كه در اوايل سال جاري خورشيدي مقام هاي آمريكايي از نزديك شدن سه قايق ايراني به ناو آمريكايي يو اس اس تايفون در خليج فارس خبرداده بودند اما به محض شليك منور توسط ناو "يو اس اس تايفون" قايق هاي ايران نيز مسير خود را تغيير داده و از ديد گشتي آمريكايي خارج شدند.

فرمانده پيشين سپاه پاسداران مي گويد كه موشك هاي سپاه قادر به پوشش تمام عرض خليج فارس هستند و هيچ ناوي نمي توانند از آن عبور كند كه در تيررس سپاه پاسداران نباشد.

سرلشكر يحيي رحيم صفوي به خبرگزاري جمهوري اسلامي گفته است: " در صورت حمله رژيم صهيونسيتي به ايران ۲۰۰هزار نيروي آمريكا كه در منطقه مستقر هستند در معرض خطر جدي قرار مي گيرند."

به گفته آقاي صفوي، سپاه پاسداران و ارتش ايران و يازده ميليون بسيجي در آمادگي كامل براي مقابله با هرگونه تعرضي به سر مي برند.

سپاه پاسدارن ايران نيروي نظامي غير كلاسيك است و فرماندهان آن بارها اعلام كردند كه در درگيري هاي احتمالي، از تاكتيك جنگ هاي نامتقارن استفاده خواهند كرد.

جنگ نامتقارن در اصطلاح به نبردهايي گفته مي شود كه طرف هاي درگير در آن از توانايي نظامي يكساني برخوردار نيستند و بر خلاف جنگ هاي كلاسيك فرمول مشخصي براي موقعيت هاي خاص نظامي ندارند بلكه از عمليات گوناگون، معمولا براي استفاده از عامل غافلگيري براي ضربه زدن به دشمن استفاده مي شود.

فرمانده سابق سپاه پاسداران در حالي از تقسيم حفاظت خليج فارس، درياي عمان و خزر سخن گفته است كه ايران يك مانور هوايي با نام "مدافعان آسمان ولايت" را با هدف تمرين تاكتيكي جنگ هاي نامتقارن و حفاظت از مراكز حساس ايران آغاز كرده است.

سرتيپ خلبان احمد ميقاني، فرمانده قرارگاه پدافند هوايي خاتم ‌الانبيا كه ماموريت آن حفاظت از قلمروي هوايي كشور است، روز دوشنبه در جمع خبرنگاران در تهران گفت كه بيش از نيمي از فضاي كشور در صحنه اين مانور نظامي قرار دارد.

مقام هاي نظامي ايران مي گويند كه اين مانورها قدرت بازدارندگي ايران را در برابر هرگونه حمله احتمالي نظامي نشان مي دهد.
شهاب
شهاب
مدیر ارشد تالار ایران
مدیر ارشد تالار ایران

پست من طرف شهاب الأربعاء سبتمبر 17, 2008 3:33 pm

درگيري در كميسيون امنيت ملي مجلس درباره مدرك كردان

جلسه ديروز دوشنبه كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس كه با حضور علي كردان وزير كشور تشكيل شده بود به دليل اعتراضات شديد دو نماينده و سئوالات آن‌ها درباره مدرك تحصيلي كردان به تنش كشيده شد.

به گزارش خبرنگار شهاب‌نيوز، در جلسه ديروز دوشنبه كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس 2 تن از نمايندگان تهران سئوالات صريحي را از علي كردان وزير كشور درباره مدرك تحصيلي او مطرح كردند. اين دو نماينده (پرويز سروري و طيبه صفايي) در ادامه به شدت به كردان اعتراض كردند و يكي ديگر از نمايندگان نيز خواستار استعفا و عذرخواهي فوري كردان شد.

اين گزارش حاكي است: با آن كه كردان اساساً اتهامات وارده را رد مي‌كرد و تاكيد داشت كه به زودي در اين زمينه گزارشي را به افكار عمومي و مسئولان ارايه خواهد كرد، با اين حال اعتراضات شديد نمايندگان و اظهارات آقاي كردان و يكي از حاميان دولت باعث شد كه جلسه نهايتاً به درگيري و تنش كشيده شود.

اين تنش در حالي رخ داد كه سخنگوي كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس در كنفرانس خبري امروز سه‌شنبه خود، برخورد فيزيكي در جلسه ديروز كميسيون را «كاملا شايعه» دانست هرچند كه تاييد كرد درگيري‌هاي لفظي‌اي به وجود آمده است.

گفتني است جلسه ديروز آقاي كردان و معاونان وي با اعضاي كميسيون امنيت ملي مجلس در دو نوبت صبح و عصر برگزار شد. پس از جلسه صبح كه در محل كميسيون برگزار گشت و به تنش كشيده شد، اعضاي كميسيون جلسه دومي را كه ادامه جلسه اول بود در دفتر وزير كشور برگزار كردند.
شهاب
شهاب
مدیر ارشد تالار ایران
مدیر ارشد تالار ایران

پست من طرف شهاب الأربعاء سبتمبر 17, 2008 3:38 pm

تصويب فوريت اصلاح قانون انتخابات رياست جمهوري

مجلس ايران فوريت طرحي را تصويب كرده است كه بر اساس آن تشخيص "رجل مذهبي و سياسي" به عهده شوراي نگهبان خواهد بود و نامزدهاي رياست جمهوري بايد موقع ثبت نام سابقه تصدي سمت هاي خاصي را داشته باشند.
تغيير انتخابات رياست جمهوري در حالي صورت مي گيرد كه علي كردان وزير كشور از تغيير انتخابات ابراز ناخرسندي كرده و گفته است "در اين فرصت باقي مانده به مصلحت نيست كه قانون انتخابات را اصلاح كنيم."

به گفته آقاي كردان، تغيير قانون انتخابات در فاصله كوتاه، مشاركت را كاهش مي دهد.

وزير كشور ايران كه به تازگي به اين سمت انتخاب شده، همچنين گفته است: "انتخابات رياست جمهوري نزديك است و اگر از هم اكنون فضاي ذهني مردم مغشوش شود كه قانون آينده اين انتخابات چيست، همه منتظر مي مانند كه ببينند در قانون آينده چه جايگاهي پيدا مي كنند."

نمايندگان طراح اين مسئله كساني هستند كه معتقدند در انتخابات رياست جمهوري معمولا كساني خود را داوطلب انتخابات رياست جمهوري مي كنند كه فاقد شرايط قانوني مقرر براي احراز اين پست هستند.

اين گروه از نمايندگان مي گويند كه "به منظور پرهيز از آثار منفي اين امر در داخل و خارج كه بعضا موجب وهن نظام جمهوري اسلامي مي شود" اين طرح را با قيد يك فوريت تقديم مجلس كرده اند.

در اين طرح دو تبصره به ماده 35 قانون انتخابات رياست جمهوري اضافه مي شود كه بر اساس آن احراز شرايط اتنخاب شوندگان از جمله تشخيص رجل مذهبي و سياسي برعهده شوراي نگهبان خواهد بود و همچنين انتخاب شوندگان علاوه بر شرايط فوق بايد داراي سابقه تصدي حداقل يك شغل همطراز را داشته باشند.

در اين طرح نامزدهاي رياست جمهوري بايد پيش از ثبت نام در يكي از مسئوليت ها و شغل هاي تعيين شده فعاليت كرده باشند.

اين شغل ها از رئيس جمهور گرفته تا استاد دانشگاه را در بر مي گيرد. در فهرست شغل هايي كه نامزدهاي رياست جمهوري بايد داشته باشند، علاوه بر سمت هاي مهم دولتي، برخي سمت هاي نظامي در ارتش و سپاه و نيروي انتظامي نيز ديده مي شود.

دهمين دوره انتخابات رياست جمهوري 22 خرداد سال آينده خورشيدي برگزار مي شود واگر اين طرح به تصويب نهايي برسد، در انتخابات سال آينده اجرايي مي شود
شهاب
شهاب
مدیر ارشد تالار ایران
مدیر ارشد تالار ایران

پست من طرف شهاب الخميس سبتمبر 18, 2008 1:26 pm

وزير خارجه ايران عازم گرجستان شد
منوچهر متكي وزير خارجه ايران براي ديدار با مقام هاي گرجستان وارد تفليس شده است.
ديدار آقاي متكي از گرجستان نخستين سفر يك مقام ايراني به اين كشور پس بحران قفقاز و درگيري نظامي ميان روسيه و گرجستان بر سر منطقه اوستياي جنوبي است.

آقاي متكي قرار است در تفليس با "ميخاييل ساكاشويلي" رييس‌جمهور و "تكشه لاشويلي،" وزير امور خارجه گرجستان ديدار و گفتگو مي‌كند.

ايران طي روزهاي گذشته دست به تلاش هايي زده است كه مي گويد هدف آن كمك به صلح و امنيت در اين منطقه است.

وزير خارجه ايران روز دوشنبه نيز سفري يك روزه به برلين انجام داد كه اعلام شد به درخواست ايران و براي گفت و گو درباره تحولات قفقاز با "فرانك والتر اشتاين ماير" وزير خارجه آلمان بوده است.

آقاي متكي پيش از اين در مسكو با سرگئي لاوروف وزير خارجه روسيه، درباره بحران قفقاز گفت و گو كرده بود.

بحران گرجستان و روسيه در هفتم ماه اوت، پس از آن آغاز شد كه دولت گرجستان، تهاجمي را عليه استان جدايي طلب اوستياي جنوبي به راه انداخت.

روسيه كه از جدايي طلبان گرجستان در اوستياي جنوبي و ابخاز حمايت مي كند، در واكنش به تهاجم گرجستان به اوستياي جنوبي به گرجستان حمله كرد و تا سي كيلومتري تفليس پايتخت آن كشور پيش رفت.

اين درگيري با امضاي توافق نامه اي ميان روساي جمهور روسيه و گرجستان پايان يافت اما مقام هاي روسيه همچنان تاكيد مي كنند كه به منظور حفاظت از امنيت اوستياي جنوبي و ابخاز كه جدايي آن را از گرجستان به رسميت شناخته اند، نيروهاي خود را در اين دو منطقه حفظ خواهند كرد.

منوچهر متكي در شرايطي عازم گرجستان شده است كه محمود احمدي نژاد رئيس جمهور ايران در دو نوبت گرجستان را عامل درگيريهاي قفقاز دانسته و از موضع روسيه دفاع كرده بود.

آقاي احمدي نژاد از گرجستان به علت "اجازه دخالت دادن" به قدرت هاي فرامنطقه اي در قفقاز، انتقاد كرده بود و در ديدار با رئيس جمهور روسيه در حاشيه اجلاس سران كشورهاي عضو پيمان شانگهاي كه در تاجيكستان برگزار شد، به ديميتري مدودف گفت:"غرب نمي خواهد شاهد قدرت گرفتن ايران و روسيه باشد."

دو روز پيش از سفر آقاي متكي به گرجستان، ياپ دي هوپ شيفر، دبير كل پيمان آتلانتيك شمالي (ناتو) به اين كشور سفر كرده بود.

ناتو در درگيرهاي قفقاز از موضع گرجستان حمايت مي كند
شهاب
شهاب
مدیر ارشد تالار ایران
مدیر ارشد تالار ایران

پست من طرف شهاب الجمعة سبتمبر 19, 2008 6:38 pm

خاتمي: نمي آيم، دوستان مي گويند فعلا نگو

سيد محمد خاتمي در حاشيه سومين دوره جايزه اخلاق و نيايش در آيينه هنر و پژوهش، در پاسخ به سوالي درباره نامزدي اش در انتخابات رياست جمهوري گفت: گفته اند نگو، من مي‌خواهم بگويم نمي آيم، دوستان مي گويند فعلا اعلام نكن والا تا الان گفته بودم.

به گزارش خبرگزاري انتخاب به نقل از فارس، خاتمي در حاشيه مراسم سومين دوره‌ جايزه‌ اخلاق و نيايش در آيينه كه در موزه ملي قرآن برگزار شد، در برابر سئوال خبرنگاران مبني بر اعلام زمان پاسخ به درخواست برخي از احزاب براي كانديداتوري، به اين جمله اكتفا كرد كه شب ما را با اين حرفها خراب نكنيد.

وي گفت: ماه رمضان در فرهنگ اسلامي و ديني ما ماه خداست و ماهي است كه در آن انسانيت انسان مي‌تواند و بايد به اوج خود برسد و جنبه معنوي و‌ الهي او بر جنبه مادي و حيواني‌اش غالب مي‌شود.

خاتمي افزود: در حال حاضر شاهد آن هستيم كه قرآن از دو جهت در جفا قرار مي‌گيرد؛ يكي از سوي كساني كه مي‌خواهند حرمت انسان حفظ شود و معتقدند براي اين امر بايد خدا را از عرصه كنار زد وبه گونه‌اي با مسائل قرآني برخورد مي‌كنند كه در اصالت وحياني قرآن ترديد مي‌كنند.

وي در ادامه اظهار داشت: گروه ديگر معتقدند به خاطر پاسداشت عظمت پروردگار بايد انسان را ذليل كرد.

خاتمي گفت: نبايد ناتواني‌ها، دروغ‌ها، ريا‌كاري‌ها و ناراويي‌هايي كه در جامعه رايج است را به قرآن نسبت داد، همچنين نبايد اعتراض و انتقاد به حق را ضديت باقرآن به حساب آورد زيرا در هر دو صورت جفا و ظلم به قرآن است.

رئيس بنياد باران در ادامه با اشاره به ميلاد حضرت امام حسن مجتبي (ع)، از وي به عنوان الگوي برجسته‌ انسانيت و سمبل انساني كه پيامبران براي ساختن او آمده بودند نام برد و گفت: امام حسن (ع) هم شجاع است و هم مظلوم.
خاتمي با اشاره به ويژگي‌هاي و شرايط اجتماعي، فرهنگي و سياسي زمان امام حسن (ع) گفت: ايشان مظهر اخلاق اسلامي ‌است، چه اخلاق اجتماعي و چه به عنوان يك حاكم، آنجايي كه به مصلحت جامعه اسلامي‌است از حاكميت كنار مي‌رود.

وي تصريح كرد: اگر بداخلاقي‌ها و بي اخلاقي‌ها به نام ارزش‌ها صورت گيرد بزرگترين ستم به دين و دينداري است.
سيد محمد خاتمي با اشاره به ارزش والاي شب قدر گفت: در حالي كه در بينش ديني ما شب زمان آرامش طبيعت و جسم است اما زمان جوشش و خيزش جان نيز هست و از اينجاست كه يك شب بهتر از هزار ماه است و خدا بر بدي‌ها در شب قدر پرده مي‌كشد.
شهاب
شهاب
مدیر ارشد تالار ایران
مدیر ارشد تالار ایران

پست من طرف farzad السبت سبتمبر 20, 2008 12:30 pm

ممنونم شهاب جان عجب خبرهايي داري خبرهاي روز - صفحة 7 731815
farzad
farzad
Admin
Admin

پست من طرف شهاب السبت سبتمبر 20, 2008 1:40 pm

استعفاي معاون سياسي وزير كشور ايران

سرتيپ عليرضا افشار فرمانده سابق بسيج سپاه پاسداران كه يك سال پيش به سمت معاون سياسي وزارت كشور انتخاب شده بود از سمتش استعفا كرده است.
آقاي افشار پس از استعفاي مجتبي ثمره هاشمي از نزديكان محمود احمدي نژاد و مشاور ارشد وي، به سمت معاون سياسي انتخاب شده بود.

در سه سال گذشته سه نفر در معاونت سياسي وزارت كشور كار كرده اند كه اولين آنها علي جنتي بود كه ماموريتش زود تمام شد.

معاونت سياسي وزارت كشور يكي از سمت هاي حساس و مهم به حساب مي آيد كه به طور معمول اجراي انتخابات را در ايران بر عهده دارد. با توجه به در پيش بودن انتخابات رياست جمهوري، تغييرات تازه در وزارت كشور با اهميت ارزيابي مي شود.

برخي گزارشهاي حاكي است كه هنوز علي كردان وزير جديد ايران نظرش را در باره استعفاي آقاي افشار اعلام نكرده است.

آقاي كردان هفته گذشته با استعفاي مهدي هاشمي معاون هماهنگي امور عمراني وزارت كشور موافقت كرد كه بعد از رفتن آقاي پور محمدي از وزارت كشور، مدتي سرپرست اين وزارتخانه بود.

از كامران دانشجو استاندار تهران به عنوان جدي ترين گزينه براي انتصاب در معاونت سياسي وزارت كشور نام برده مي شود.
شهاب
شهاب
مدیر ارشد تالار ایران
مدیر ارشد تالار ایران

پست من طرف شهاب السبت سبتمبر 20, 2008 1:41 pm

طرح سئوال از رئيس جمهور در مجلس منتفي شد

علي مطهري گفت: در پي بيانات رهبر معظم انقلاب در نماز جمعه امروز تهران از طرح سئوال از رئيس جمهور به خاطر اظهارات رحيم مشايي منصرف شده و اين طرح ديگر در مجلس پيگيري نخواهد شد.

علي مطهري نماينده مردم تهران و باني طرح سئوال از رئيس جمهور در گفتگو با خبرنگار پارلماني مهر با اعلام اين خبر اظهارداشت : با توجه به فرمايشات رهبر معظم انقلاب در خطبه هاي امروز نماز جمعه تهران بحث طرح سئوال از رئيس جمهور با موضوع اظهارات رحيم مشايي را ديگر دنبال نمي كنيم.

وي در عين حال گفت : البته بحث سئوال از رئيس جمهور محورهاي ديگري به جز اظهارات رحيم مشايي درباره دوستي با مردم اسرائيل نيز داشت كه نمايندگان اصرار به اضافه نمودن به آن محورها داشتند، بر اين اساس ممكن است طرح سئوال در موارد ديگر در زمان ديگري دنبال شود.

مطهري تصريح كرد : تعداد زيادي از نمايندگان امضاء كننده طرح سئوال از رئيس جمهور پس از شنيدن اظهارات دكتر احمدي نژاد در كنفرانس خبري خود با خبرنگاران كه پنجشنبه برگزار شد در تماس تلفني اظهار كردند كه همچنان مصر به امضاي اين طرح هستند. قراربود اين طرح مجددا در هفته پس از تعطيلات مجلس به هئيت رئيسه تقديم شود.

وي ياد آور شد : بنابراين با توجه به اين اظهارات ممكن بود بحث سئوال از رئيس جمهور با شدت و جديت بيشتري پيگيري شود اما در پي بيانات رهبري قاعدتا در اين باره ديگر از رئيس جمهور سئوال نخواهيم كرد و مطابق نظر رهبر معظم انقلاب عمل مي كنيم.

طرح سئوال از رئيس جمهور در پي عدم واكنش احمدي نژاد به اظهارات مشايي رئيس سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري و صنايع دستي، مبني بر"دوستي ايران با مردم اسرائيل" با امضاي 78 نماينده مجلس تقديم هيئت رئيسه مجلس شده بود اما در جلسه چهارشنبه گذشته هيئت رئيسه اعلام كرد كه تعدادي از امضاء كنندگان طرح امضاي خود را پس گرفته اند.

طراحان كه اعتقادي به اين موضوع نداشتند تاكيد كردند كه با تهيه مجدد طرح پس از تعطيلات يك هفته اي مجلس آن را تقديم هيئت رئيسه خواهند كرد.

طرح سئوال از رئيس جمهور نيازمند 72 امضاء است.
شهاب
شهاب
مدیر ارشد تالار ایران
مدیر ارشد تالار ایران

پست من طرف شهاب السبت سبتمبر 20, 2008 1:43 pm

واكنش آيت الله خامنه اي به سخنان جنجالي مشائي

آيت الله علي خامنه اي رهبر ايران در نماز جمعه تهران، سخنان رحيم مشائي رئيس سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري در باره دوستي با مردم اسرائيل را اشتباه دانسته و گفته است:" اين موضع دولت جمهوري اسلامي هم نيست."
به گزارش خبرگزاري نيمه رسمي فارس، آقاي خامنه اي در خطبه هاي نماز جمعه تهران، گفته است:" يك نفر پيدا مي شود در باره مردمي كه در اسرائيل زندگي مي كنند، اظهار نظر مي كند، البته اين اظهار نظر غلطي است. اينكه گفته مي شود ما با مردم اسرائيل هم مثل مردم ديگر دنيا دوستيم، اين حرف درستي نيست."

سخنان رهبر ايران واكنش به گفته هاي دو ماه پيش آقاي مشايي معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري است كه در همايشي گفته بود: "هيچ ملتي در دنيا دشمن ما نيست، ايران امروز با مردم آمريكا و اسرائيل دوست است و اين افتخار است. ما مردم آمريكا را از برترين ملت هاي دنيا مي دانيم."

رهبر ايران در حالي به سخنان آقاي مشائي واكنش نشان داده كه آقاي احمدي نژاد يك روز پيش، از اظهارات جنجال برانگيز معاون خود درباره دوستي با مردم اسرائيل دفاع كرده و گفته بود كه آقاي مشايي در اين ماجرا مظلوم واقع شده است.

وي در گفتگو با خبرنگاران گفت: "حرف آقاي مشايي حرف دولت است و حرف روشني است. ملت ما با ملت‌ها و با مردم مشكلي ندارد".

آقاي احمدي نژاد تاكيد كرد ايران دولت و ملت اسرائيل را به رسميت نمي شناسد، ولي گفت منظور آقاي مشايي كساني بوده كه "با دروغ و با فريب اين‌جا آورده شده‌اند" و افزود: "اين به معناي تأييد غصب حقوق ملت فلسطين نيست."

يك روز بعد از واكنش رئيس جمهوري ايران، آقاي خامنه اي ضمن ارائه توضيحات مفصلي، در باره مردم اسرائيل گفته: "مگر مردم اسرائيل چه كساني هستند؟ همان كساني كه غصب خانه، غصب سرزمين، غصب مزرعه، غصب تجارت به وسيله همين ها دارد انجام مي گيرد. سياهي لشكر صهيونيست همين ها هستند، نمي شود ملت مسلمان نسبت به افرادي كه اينجوري عامل دست دشمنان اساسي دنياي اسلام هستند، بي تفاوت باشد."

آقاي خامنه اي در عين حال تاكيد كرده كه ايران با اصحاب ديگر اديان از جمله يهودي و مسيحي مشكلي ندارد: "اما با غاصبان سرزمين فلسطين چرا، مشكل داريم. غاصب هم فقط رژيم صهيونيستي نيست."

رهبر ايران در ادامه توضيح داده كه از نظر وي مردم "شهرك هاي يهودي نشين امروز به وسيله همين مردمي كه گفته مي شود مردم اسرائيل، به وسيله همين ها پر شده. همين ها هستند كه دولت جعلي صهيونيست اينها را مسلح كرده است بر عليه مردم مسلمان فلسطين."
شهاب
شهاب
مدیر ارشد تالار ایران
مدیر ارشد تالار ایران

پست من طرف farzad السبت سبتمبر 20, 2008 3:42 pm

چه خبرا شده جديدا........... شهاب از چه سايتي مياري لينكشو هم بي زحمت بزار
خيلي به درد ميخوره
خبرهاي روز - صفحة 7 827368 خبرهاي روز - صفحة 7 827368 خبرهاي روز - صفحة 7 827368
farzad
farzad
Admin
Admin

صفحه 7 از 8 الصفحة السابقة  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  الصفحة التالية

بازگشت به بالاي صفحه