Iranian Forums
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.
المواضيع الأخيرة
» كتاب هاي در خواستي
خبرهاي روز Emptyالخميس أكتوبر 02, 2008 2:17 pm من طرف diana86ir

» رمان پريچهر اثر م. مودب پور
خبرهاي روز Emptyالخميس أكتوبر 02, 2008 1:48 pm من طرف diana86ir

» نهضت سواد اموزي ايرانيان
خبرهاي روز Emptyالثلاثاء سبتمبر 30, 2008 7:57 pm من طرف hosein

» چاق سلامتي
خبرهاي روز Emptyالثلاثاء سبتمبر 30, 2008 7:56 pm من طرف hosein

» ادرس هاي جديد سايت
خبرهاي روز Emptyالجمعة سبتمبر 26, 2008 9:03 pm من طرف Soheil

» قهوه خانه بابا شهاب
خبرهاي روز Emptyالجمعة سبتمبر 26, 2008 3:01 pm من طرف کورش

» معرفي و اشنايي با اعضا
خبرهاي روز Emptyالجمعة سبتمبر 26, 2008 2:59 pm من طرف کورش

» آدرس جديد انجمن
خبرهاي روز Emptyالجمعة سبتمبر 26, 2008 5:46 am من طرف Joker_HL

» درووووووووووووووووووووووووووووووووغ دات کام
خبرهاي روز Emptyالجمعة سبتمبر 26, 2008 5:14 am من طرف Joker_HL

» پوست ومو
خبرهاي روز Emptyالخميس سبتمبر 25, 2008 3:33 pm من طرف b@b@k

» روان شناسي و مشاوره (کليه مسائل مربوط )
خبرهاي روز Emptyالخميس سبتمبر 25, 2008 1:08 pm من طرف b@b@k

» مشورت کن ببين بقيه چي ميگن...(ب خ ش ا ز ا د)
خبرهاي روز Emptyالخميس سبتمبر 25, 2008 12:53 pm من طرف b@b@k

» اي کاش................
خبرهاي روز Emptyالخميس سبتمبر 25, 2008 12:44 pm من طرف b@b@k

» حرف دلتووو بگووو.امروز دلت چي ميخواد؟؟؟؟
خبرهاي روز Emptyالخميس سبتمبر 25, 2008 12:42 pm من طرف b@b@k

» ارتباط با مديران انجمن ( پيشنهادات و انتقادات )
خبرهاي روز Emptyالخميس سبتمبر 25, 2008 12:13 pm من طرف farzad

أفضل 10 أعضاء في هذا المنتدى
farzad
خبرهاي روز Vote_rcapخبرهاي روز Voting_barخبرهاي روز Vote_lcap 
شهاب
hosein
black night
sara
DjHB
Aliakbar
Soheil
Joker_HL
stylish353

جستجو

نتائج البحث

Rechercher بحث متقدم

تدفق ال RSS

خبرهاي روز

+2
stylish353
farzad
6 مشترك

صفحه 1 از 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  الصفحة التالية

خبرهاي روز Empty خبرهاي روز

پست من طرف farzad الثلاثاء يوليو 15, 2008 2:48 pm

اينجا خبرهاي روز رو بگذاريد خبرهاي روز 549948
farzad
farzad
Admin
Admin

تعداد پستها : 1688
Registration date : 2008-07-10

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

خبرهاي روز Empty رد: خبرهاي روز

پست من طرف farzad الثلاثاء يوليو 15, 2008 2:49 pm

7 گوني سكه در خانه پيرزن گدا
۲۴ تير ۱۳۸۷
ماموران كلانتري اصفهان هنگامي كه قصد تخليه خانه يك پيرزن 70 ساله را داشتند، 7 گوني سكه را از اين محل كشف و ضبط كردند.

به گزارش «جام‌جم» به دنبال شكايت مردي از مستاجر 70 ساله خود كه از سال‌ها پيش در اين خانه زندگي و تكديگري مي‌كرد، دستور قضايي براي تخليه خانه صادر شد. ماموران كلانتري 17 اصفهان با عزيمت به محل و ورود به خانه اين پيرزن 70 ساله به نام ماهرخ 7 گوني مسكوكات رايج و مقاديري اسكناس‌هاي قديمي و غيرقابل استفاده را كه توسط وي نگهداري مي‌شد، كشف و ضبط كردند.
ماموران با كشف اين مقدار سكه و پس از ساعت‌ها شمارش آنها، موضوع را صورتجلسه كرده و به مقام قضايي گزارش كردند.تحقيقات حاكي از آن است كه ماهرخ 70 ساله از سال‌ها قبل به تنهايي در اين محل زندگي مي‌كرده است و با تكديگري پول‌هاي جمع‌آوري شده را در اين گوني‌ها نگهداري مي‌كرده است.

آخرين خبرها حاكي است پس از دستور قضايي، ماهرخ 70 ساله تحويل يكي از آسايشگاه‌هاي اصفهان شد تا از وي نگهداري شود.
farzad
farzad
Admin
Admin

پست من طرف farzad الثلاثاء يوليو 15, 2008 2:49 pm

صدور اجازه سقط جنين برای دختر 11 ساله

كميته دولتي روماني براي يك دختر 11 ساله كه از طرف عموي 19 ساله خود مورد تعرض قرار گرفته بود، مجوز سقط جنين صادر كرد.

به گزارش روزنامه مليت چاپ تركيه، در حالي كه كميته دولتي روماني با توجه به استثنايي بودن وضعيت بارداري دختر ياد شده كه بيست و يكمين هفته از بارداري خود را پشت سر گذاشته چنين مجوزي را صادر كرده اين مسئله در كشوري كه مسيحيان ارتدوكس در اكثريت بسر مي‌برند موجب مباحث بسياري شده است.

در اين ميان ولادايليسكو عضو كميته دولتي و مسئول وزارت بهداشت روماني با اشاره به نامه اين دختر 11 ساله خطاب به اعضاي كميته دولتي مبني بر اين كه وي خواهان رفتن به مدرسه و بازي كردن است و تأكيد كرده كه اگر فرزندي به دنيا بياورد زندگيش تيره و تار مي‌‌شود، افزود: اين دختر‌ اگر فرزندي به دنيا بياورد به سلامتي عقلش به طور جدي زيان وارد مي‌شود.‌

در روماني در سال گذشته (2007) 533 دختر حدود 15 ساله اقدام به كورتاژ كردند. از سوي ديگر 2 هزار تن نيز در همين سنين فرزند خود را به دنيا آوردند.
farzad
farzad
Admin
Admin

پست من طرف farzad الثلاثاء يوليو 15, 2008 2:50 pm

طرفدار تيم استقلال، جوان 19 ساله را به قتل رساند

خبرگزاري فارس: يك جوان 18 ساله كه طرفدار تيم استقلال بود و پس از بازي تيم استقلال با فولاد خوزستان يك جوان 19 ساله را از ناحيه سر مجروح كرده و به قتل رسانده بود دستگير شد و به جرم خود اعتراف كرد.

به گزارش خبرنگار اجتماعي فارس، شامگاه روز 28 خرداد سال‌جاري مأموران كلانتري شهر ري از وقوع يك فقره نزاع ميان 6 جوان با خبر شدند.
مأموران با حضور در محل دريافتند 5 جوان طرفدار تيم استقلال بر سر علاقه به تيم استقلال با يك جوان 19 ساله به نام امير درگير شده و پس از مجروح كردن وي از صحنه گريخته‌اند.
بازپرس جنايي دادسراي شهر ري در خصوص اين پرونده گفت: تحقيقات آغاز شد اما در روز 3 تير ماه اين جوان در بيمارستان هفتم تير فوت كرد و به اين ترتيب 5 جوان حاضر در نزاع و درگيري به عنوان متهمان به قتل شناخته شدند.
وي ادامه داد: تحقيقات براي دستگيري اين افراد آغاز شد تا اينكه شامگاه شب گذشته مأموران موفق شدند اين 5 نفر را دستگير كرده و مورد بازجويي قرار دهند.
بازپرس جنايي گفت: يكي از اين جوانان به نام عليرضا 18 ساله مدعي شد مقتول به تيم مورد علاقه‌اش فحش داده و اين فرد نيز بواسطه علاقه زياد خود به اين تيم با وي درگير شده و با كوبيدن سر مقتول به جدول خيابان وي را به قتل رسانده است.
تحقيقات در اين باره همچنان ادامه دارد.
farzad
farzad
Admin
Admin

پست من طرف farzad الثلاثاء يوليو 15, 2008 2:51 pm

بازي رايانه‌اي «شب‌هاي برره» هم آمد

مجموعه طنز و پرطرفدار «شب‌هاي برره» ساخته مهران مديري به بازي رايانه‌اي با عنوان «سرزمين گمشده» تبديل شد.

به گزارش مديريت اطلاع رساني بنياد ملي بازي‌هاي رايانه‌اي، طرح و ايده ساخت بازي رايانه‌اي «شب‌هاي برره» همزمان با پخش اين مجموعه شكل گرفت و اتودهاي اوليه نيز زده شد و همزمان با پخش قسمت‌هاي مختلف اين سريال تحقيقات بازي فيزيكي شكل گرفتند.

بر اين اساس، رايزني‌هاي اوليه با مجريان سريال و همچنين بازيگران مجموعه «شب‌هاي برره» و همچنين گروه اجتماعي شبكه سوم سيما جهت اخذ امتياز بازي صورت گرفت و توافق‌هاي اوليه صورت گرفت كه به دليل وقت گير بودن، مرحله پياده كردن بازي كه قرار بود از همان اوايل پخش مجموعه آغاز شود همزمان شد با پايان بخش شب هاي برره كه توليد بازي آن حدود شش ماه به طول انجاميد و در نهايت تابستان سال 85 آماده شد.

بنابراين‌ گزارش،عدم دسترسي به نرم افزار مناسب،به دنبال فقدان سيستم پخش و كمبود سرمايه پخش و تيزرهاي تلويزيوني جهت اطلاع رساني، گروه ويژه پرداز پارس سازندگان اين بازي را مجبور كرد كه اين محصول را وارد بازار نكنند.
farzad
farzad
Admin
Admin

پست من طرف farzad الثلاثاء يوليو 15, 2008 2:52 pm

بکهام از زیدان به عنوان بهترین بازیکن تاریخ فوتبال جهان نام برد

کاپیتان پیشین تیم فوتبال انگلستان از زیدان، هم تیمی سابق خود در رئال مادرید، به عنوان بهترین بازیکن تمام ادوار تاریخ فوتبال یاد کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر، بازیکن 33 ساله لس آنجلس گالکسی به روزنامه ورزشی مارکا گفت بازی کردن در کنار زیدان ، رویایی بوده که برای او محقق شده است.

بکهام گفت: تمرین کردن در کنار زیدان برای سه سال (06-2003) برای من به مانند یک رویاست. برای من، او بزرگ ترین بازیکن تاریخ فوتبال جهان است.

بکهام همچنین بر این باور است که ایکر کاسیاس پس از درخشش در یورو 2008 باید به عنوان بازیکن سال جهان انتخاب شود.
farzad
farzad
Admin
Admin

پست من طرف farzad الثلاثاء يوليو 15, 2008 2:54 pm

ايراني‌ها منشور كوروش را پس از يك قرن از نزديك مي‌بينند

خبرگزاري فارس: مدير موزه ملي ايران درباره نمايش منشور حقوق بشر كوروش طبق هماهنگي‌هاي لازم با مسئولان موزه بريتانيا گفت: ايراني‌ها منشور حقوق بشر كوروش را پس از يك قرن در بهار سال آينده از نزديك مي‌بينند.

محمدرضا مهرانديش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعي فارس اظهار داشت: يك سري ارتباطات بين موزه‌اي در دنيا وجود دارد كه بر اين اساس رياست سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري به ما مأموريت دادند تا نسبت به نمايش تعلقات تمدن كشورمان اقدام كنيم.
وي با بيان اينكه منشور حقوق بشر كوروش به مدت يك فصل در فصل بهار در موزه ملي ايران به نمايش گذاشته مي‌شود، گفت:موافقتنامه‌هاي حقوقي مورد نياز دولت براي ورود اين اثر تاريخي به ايران نيز در دستور كار قرار خواهد گرفت.
مدير موزه ملي ايران از همكاري خوب موزه بريتانيا درباره ورود اين منشور تاريخي به ايران نيز ياد كرد و گفت: از اين پس در تفاهمنامه‌هايي كه با كشورهاي مختلف به امضا مي‌رسانيم در مفاد تفاهمنامه همكاري دو جانبه براي نمايش آثار تاريخي را مي‌گنجانيم.
به گزارش فارس، منشور حقوق بشر كوروش كه با نام استوانه كوروش نيز شناخته مي شود، از جنس سفال است و طبق گفته‌هاي باستان‌شناسان در سال 539 پيش از ميلاد توسط كوروش دوم هخامنشي ساخته شده است.
دور تا دور اين استوانه سفالين در حدود 40 خط به زبان ميخي بابلي، سخنان و فرمان‌هاي كوروش بسته است. 23 سانتي‌متر طول و 11 سانتي‌متر عرض دارد.
بر اين استوانه شرح فتح بابل توسط كوروش دوم و اسارت نبونيذ (بخت النصر)، آخرين شاه بابل در سال 539 پيش از ميلاد مسيح نگاشته شده است.
شاه هخامنشي پيروزي خود را به مردوك، كهن‌ترين خداي بابل نسبت داده است.
در اين منشور وي از بازگرداندن پيكر خداياني كه نبونيذ (شاه بابل) از معابد مختلف جمع و به بابل آورده بود، خبر مي‌دهد. وي به بازسازي معابد ويران شده پرداخت و اسرايي را كه شاهان بابل نگه مي داشتند، آزاد كرد.
بازگرداندن اسراي يهودي در اين منشور ذكر نشده اما آزاد كردن آنها بخشي از سياست شاه هخامنشي پس از فتح بابل بوده است.
از منشور كوروش به عنوان نخستين منشور حقوق بشر در جهان ياد مي‌شود. اين منشور در سال 1879 توسط هورمزد رسام، باستان شناس آشوري-بريتانيايي به دست آمد.
در حال حاضر اين لوح سفالين استوانه‌اي در بخش «ايران باستان» در موزه بريتانيا نگهداري مي‌شود.

ساخت منشور كوروش

كوروش دوم، آغازگر سلسله هخامنشيان، پس از تسخير بابل، در بابل تاج‌گذاري كرد و اعلام عفو عمومي داد؛ اديان بومي را آزاد اعلام كرد؛ براي جلب محبت مردم ميانرودان (بين‌النهرين)، مردوك كه كهن‌ترين خداي بابل بود را به رسميت شناخته، او را نيايش كرد و سپاس گفت. او هيچ گروه انساني را به بردگي نگرفت و سپاهيانش را از تجاوز به مال و جان رعايا بازداشت. او تمامي كساني را كه به اسارت به بابل آورده شده بودند گرد هم آورد و منزلگاه آنها را به ايشان بازگرداند. كوروش همچنين قوم يهود را نيز از اسارت و بيگاري در بابل آزاد كرد.
به دستور كوروش، شرح وقايع و دستورات وي روي يك لوح استوانه‌اي سفالين نگاشته شد به عنوان سنگ بناي يادبودي در پايه‌هاي شهر بابل قرار گرفت.

جايگاه منشور كوروش

اين سند به عنوان نخستين منشور حقوق بشر شناخته مي‌شود و در سال 1971 ميلادي، سازمان ملل آن را به شش زبان رسمي سازمان منتشر كرد. بدلي از اين منشور در مقر سازمان ملل متحد در شهر نيويورك نگهداري مي‌شود.
farzad
farzad
Admin
Admin

پست من طرف farzad الثلاثاء يوليو 15, 2008 2:56 pm

اندیشه جاهلی اعراب در عربستان امروزی

یک خانواده عربستانی در شهر "حائل" این کشور قصد دارد دختر ده ساله خود را به عقد یک پیر مرد شصت ساله درآورد.

به گزارش شیعه آنلاین، منابع آگاه از عربستان سعودی روز گذشته اعلام کردند که تعداد زیادی اهالی شهر "حائل" خواستار منع عقد کردن دختری ده سال با پیرمردی شصت ساله شدند و آنرا "تجاوزی به معصومیت و بی گناهی کودک" داستند.

این منابع در ادامه افزودند: این پیرمرد شصت ساله به همراه دخترک تمام آزمایشات پزشکی پیش از ازدواج را انجام داده اند و فقط مراسم "خطبه عقد" باقی مانده تا این دخترک بی گناه همسر این پیرمرد بی رحم شود.

گفتنی است اهالی شهر "حائل" و نزدیکان این دخترک، اقدام پدر وی را "فروش دختر" نامیدند.

در همین راستا "عبدالله الحربی" پژوهشگر مسائل اجتماعی عربستان سعودی گفت: اینگونه ازدواجها "عملیات فروش دختر از سوی پدر" به شمار می رود یعنی دامادی که معمولا ثروتمند است و یا گاهی از پدر دختر قربانی پول طلب دارد، به اجبار دختر را به عقد خود در می آورد و هدف فقط "هوسرانی" است.

"الحربی" در ادامه افزود: البته در بیشتر اوقات اینگونه ازدواج ها پس از چند سال به شکست می انجامد یعنی هنگامیکه دخترک بزرگ می شود، درخواست طلاق می کند.

این پژوهشگر عربستانی در ادامه گفت: البته بیشتر این دختران به بیماریهای روحی وخیمی مبتلا می شوند
farzad
farzad
Admin
Admin

پست من طرف farzad الثلاثاء يوليو 15, 2008 2:56 pm

مرگ یک جوان بر اثر مصرف قلیان

جوان 23 ساله پس از استفاده از قليان ميوه‌اي بر اثر سنگ‌كوب جان سپرد.

به گزارش روابط عمومي نيروي انتظامي خوزستان، در پي اعلام مركز فوريت‌هاي پليسي 110 مبني بر وقوع يك فقره مرگ مشكوك در بيمارستان، ماموران كلانتري 11 شوشتر به محل رفتند. در تحقيقات مقدماتي مشخص شد جواني 23 ساله به نام محمد به علت نامعلومي فوت كرده است.

ماموران به تحقيق پيرامون اين مساله پرداختند و پزشك معالج اين متوفي علت مرگ را سنگ‌كوب اعلام كرد.

ماموران در بررسي موضوع و با تحقيق از دوستان و آشنايان متوفي متوجه شدند، وي شب قبل در خانه يكي از دوستانش قليان ميوه‌اي استفاده كرده و احتمالا مرگ وي بر اثر استعمال قليان ميوه‌اي بوده است.
farzad
farzad
Admin
Admin

پست من طرف farzad الأربعاء يوليو 16, 2008 1:10 pm

محروميت چهار ساله براي "رضا چلنگر"

شوراي صدور راي مبارزه با دوپينگ درخصوص تخلف بازيکنان تيم فوتبال پاس همدان حکم خود را صادر کرد.

به گزارش ايسنا، طبق اعلام رئيس کميته پزشکي فدراسيون و پس ازبررسي هاي مختلف توسط کميته پزشکي و انضباطي فدراسيون فوتبال، در خصوص استفاده بازيکنان از مواد نيروزا، سعيد دقيقي و فاروق اختياروويچ هر کدام به مدت 6 ماه از حضور درميادين فوتبال محروم شدند.

رضا چلنگر مترجم تيم و مراد علي تيموري – پزشکيار تيم به همراه اشکان زهرايي – فروشنده ماده ممنوعه هر کدام از چهارم تير به مدت 4 سال از همراهي با تيم هاي ورزشي محروم هستند.

بر همين اساس در خصوص تنبيهات تيمي و باشگاهي نظر به اينکه در جريان يک بازي، دو بازيكن از تيم ياد شده مرتکب دوپينگ شده اند، لذا با استناد به رديف 5 ازماده 65 آيين نامه انضباطي فيفا حکم بر کسر سه امتياز از امتيازات تيم فوتبال بزرگسالان باشگاه پاس در فصل 87-1386 ليگ حرفه اي ايران و پرداخت مبلغ 25000 فرانک سوئيس از ناحيه باشگاه در حق صندوق فدراسيون فوتبال صادر و اعلام شد.

سعيد دقيقي و فاروق اختياروويچ در جريان مسابقه تيم هاي پاس همدان و راه آهن تهران در سي ام فروردين دوپينگ كرده بودند.

همچنين پرونده تيم مس کرمان براي تعيين نقش تسهيل کنندگان احتمالي همچنان مفتوح است.
farzad
farzad
Admin
Admin

پست من طرف farzad الأربعاء يوليو 16, 2008 1:11 pm

جذاب‌ترين و منفورترين گردشگران دنيا

فارس: يك بررسي بين المللي جديد بر روي گردشگران 21كشور، آمار جالب و قابل ملاحظه‌اي از جذاب‌ترين و منفورترين گردشگران جهان را به دست آورده است.

در بررسي‌هاي به عمل آمده گردشگران فرانسوي در صدر منفورترين گردشگران اروپايي و گردشگران چيني و هندي در رتبه اول بدترين گردشگران دنيا قرار گرفته‌اند.

نكته قابل ملاحظه در اين تحقيق درباره گردشگران ژاپني است كه لقب بانزاكت‌ترين، آرام‌ترين و منظم‌ترين گردشگران در سطح جهان را به خود اختصاص داده‌اند.

در تحقيقي كه از كاركنان 4 هزار هتل در آلمان و انگلستان، ايتاليا، فرانسه، كانادا و آمريكا صورت گرفت، پاسخ‌هاي متفاوتي از جانب كاركنان درباره رفتارهاي مختلف مسافران به دست آمد.

در اين تحقيق گردشگران ايتاليايي و فرانسوي خوش پوش‌ترين مسافران، گردشگران آمريكايي نيز بر اثر محدوديت زبان مشتاق‌ترين مسافران در ارتباط برقرار كردن با زبان‌هاي متفاوت بوده‌اند.

تيموتي دي روك، رييس بازاريابي مجموعه هتل‌هاي اكسپديا گفت: انگليسي صحبت كردن براي اكثر كاركنان هتل‌ها امري ساده است درحالي كه ارتباط برقرار كردن با گردشگران فرانسوي و ايتاليايي بسيار دشوار است.

در بررسي‌هاي انجام گرفته فرانسوي ها به علت بهره‌مندي از تعطيلات طولاني‌تر نسبت به ساير كشورهاي به عنوان خسيس‌ترين گردشگران لقب گرفته و از اين بابت بر تصور قديمي خست اسكاتلندي خط بطلان كشيده‌اند. اگر چه گردشگران آمريكايي دست و دلبازترين گردشگران و در عين حال گستاخ‌ترين آن‌ها محسوب شده‌اند.
farzad
farzad
Admin
Admin

پست من طرف farzad الأربعاء يوليو 16, 2008 1:15 pm

مديريت در پرسپوليس بازي با آتش است

داريوش مصطفوي مديرعامل باشگاه پرسپوليس درباره اوضاع مديريتي در باشگاه پرسپوليس تصريح كرد: مديريت در باشگاه‌هاي پرسپوليس و استقلال به خاطر وجود هواداران بي‌شمار، به نوعي بازي كردن با آتش است. مديريت بسيار بالايي را مي‌طلبد و مديران بايد در نهايت دقت سعي كنند تمام كارها درحساس‌ترين شرايط با نظم و انضباط خاصي دنبال شود و اين يك امر طاقت‌فرساست. امروز حساسيت در اين جايگاه از 20 به 90 رسيده است كه در اين شرايط كسب موفقيت، كار بسيار بزرگي است. اين دو تيم در زمان مديريتم در فدراسيون توانستند قهرماني‌هاي بزرگي بدست آورند و معتقدم بخاطر نوع نگاهم به ورزش به خصوص فوتبال، مي‌توانم موفقيت را در اين شرايط براي پرسپوليس به ارمغان بياورم. اميدوارم اين دو تيم با پيروزي در ليگ قهرمانان آسيا بتوانند فينال آسيا را در تهران برگزار كنند. مطمئنا يك فينال ايراني در ليگ آسيا، مي‌تواند حقانيت فوتبال اين مملكت را در آسيا ثابت كند.
farzad
farzad
Admin
Admin

پست من طرف farzad الأربعاء يوليو 16, 2008 1:25 pm

رونالدینیو با 21 میلیون یورو به میلان رفت
26 تير 1387

رونالدینیو ستاره برزیلی تیم فوتبال اسپانیا در ازای 21 میلیون یورو به تیم میلان ایتالیا ملحق می شود.
به گزارش شبكه خبر ، در جلسه خوان لاپورتا رییس باشگاه بارسلونا و آدریانو گالیانی نایب رییس میلا ن و روبرتو آسیس برادر و مدیر برنامه های رونالدینیو طرفین بر سر انتقال رونالدینیو به میلان در ازای 21 میلیون یورو به توافق رسیدند.

بر اساس این توافق كه پس از كش و قوس طولانی حاصل شد ، این بازیكن نامدار با قراردادی 3 ساله به میلان می رود و در صورت صعود این تیم به لیگ قهرمانان اروپا ، چهار میلیون یورو به این مبلغ افزوده خواهد شد.

این توافق در حالی حاصل شد كه پیشنهاد اولیه میلان 15 میلیون یورو بود اما دقایقی قبل از آغاز جلسه سران دو باشگاه ، مسئولان منچسترسیتی پیشنهادی 32 میلیون یورویی برای خرید رونالدینیو ارائه كردند و همین امر باعث شد لاپورتا مبلغ بیشتری از میلان درخواست كند.
farzad
farzad
Admin
Admin

پست من طرف farzad الأربعاء يوليو 16, 2008 2:36 pm

قتل مرموز جوان دانشجو پس از خاموشي برق‌

گروه حوادث: با قتل جوان 24 ساله‌اي حوالي پل سيدخندان، بازپرس جنايي تحقيق درخصوص راز اين جنايت را آغاز كرد.

بازپرس حسين اصغرزاده در اين باره به <جام‌جم> گفت: ساعت 25/22 روز يكشنبه ماموران كلانتري 120 سيدخندان گزارش مربوط به قتل يك جوان دانشجو را به دادسراي جنايي اعلام كردند.
اصغرزاده اضافه كرد: پس از اين تماس و عزيمت به محل مشخص شد ساعت 30/21 ساكنان خيابان چهاردهم حوالي پل سيدخندان با شنيدن فريادهاي كمك‌خواهي يك جوان كه از ناحيه سينه با ضربات چاقو مجروح شده بود، وي را به بيمارستان منتقل كرده‌اند و ساعتي بعد، اين جوان به دليل شدت جراحات جان خود را از دست داده است.بازپرس ويژه قتل تهران افزود: با تحقيقات مقدماتي مشخص شد مقتول آرمين نام دارد كه به طرز مرموزي به قتل رسيده و خودروي او نيز در محل متوقف بوده است.

ادامه اين تحقيقات مشخص كرد، مقتول ساعت 21 از كلاسي كه در ارتباط با انرژي درماني تشكيل مي‌شود، خارج شده، سپس به دليل خاموشي محل كه ناشي از رفتن برق بوده است، وي از سوي فرد يا افراد ناشناس به قتل رسيده است.بازپرس جنايي تصريح كرد: با دستور قضايي مبني بر انتقال جسد به پزشكي قانوني، پرونده به پليس آگاهي تهران ارجاع شده است تا در اين ارتباط تحقيقات لازم انجام شود.
منبع روزنامه جام جم
farzad
farzad
Admin
Admin

پست من طرف farzad الأربعاء يوليو 16, 2008 2:37 pm

جادوگر گرانقيمت

قرارداد ۷/۴ ميليون يورويى كريمى با السيليه قطر

ايران ورزشى- هافبك تيم ملى فوتبال كشورمان و بازيكن پيشين باشگاه بايرن مونيخ آلمان به تيم فوتبال السيليه قطر پيوست.
در شرايطى كه طى روزهاى گذشته عنوان شده بود مسوولان باشگاه قطرى تمايلى به ادامه همكارى با على كريمى ندارند اما اين بازيكن با تصميم كميته ملى المپيك قطر به السيليه پيوست.
كميته ملى المپيك قطر كه مسووليت عقد قرارداد با بازيكنان خارجى و انتخاب تيم هاى آنها را برعهده دارد در نشستى به مشكل على كريمى با باشگاه القطر رسيدگى و به دنبال درخواست هافبك ايرانى اين تيم مبنى بر جدايى از القطر، با حضور او در باشگاه السيليه موافقت كرد.
براين اساس على كريمى يك فصل باقى مانده از قراردادش با القطر را در تيم السيليه سپرى خواهد كرد. اين تيم فصل گذشته در بين ۱۰ تيم حاضر در ليگ قطر با ۲۷ امتياز در رده هشتم قرار گرفت.
السيليه قبل از اين با عنوان القادسيه در فوتبال قطر فعاليت مى كرد.
اين باشگاه از وجود مربى و دو بازيكن برزيلى سود مى برد و قصد دارد با به خدمت گرفتن على كريمى در فصل آينده يكى از مدعيان قهرمانى باشد.
جلالى: پيوستن كريمى به السيليه ربطى به القطر ندارد
ابوالفضل جلالى مدير برنامه هاى على كريمى با تاييد خبر پيوستن جادوگر فوتبال ايران به السيليه قطر مى گويد: در نشستى كه با كميته ملى المپيك قطر داشتيم وضعيت على كريمى را بررسى كرديم كه سرانجام اين كميته با پيوستن كريمى به السيليه موافقت كرد.
پس اين كه القطر او را نمى خواست درست بود

نه، كريمى خودش تيمش را عوض كرد، چون با القطر مشكل داشت.
اما تا به حال گفته مى شد القطر كريمى را نمى خواهد...
نه اصلا اين مطلب و پيوستن كريمى به السيليه به القطر مربوط نمى شود.
چون كميته ملى المپيك قطر در اين مورد تصميم گرفت و ربطى به القطر نداشت.
حالا قرارداد على كريمى با اين تيم (السيليه) به چه صورت است
قرارداد على كريمى با السيليه دو ساله است كه براى اين دو سال مبلغ ۴ ميليون و ۷۰۰ هزار يورو دريافت خواهد كرد.
farzad
farzad
Admin
Admin

پست من طرف stylish353 الجمعة يوليو 18, 2008 7:34 pm

«خسرو شكيبايی» درگذشت

خبرگزاري فارس: خسرو شكيبايي 9 صبح امروز به علت نارسايي قلبي درگذشت.

به گزارش خبرگزاري فارس، «خسرو شكيبايي» بازيگر سينما، تئاتر و تلويزيون ساعت 9 صبح امروز جمعه 28 تير در سن 64 سالگي به علت نارسايي قلبي در بيمارستان پارسيان تهران درگذشت.

«خسرو شكيبايي» در سال 1323 در تهران به دنيا آمد و تحصيلاتش را در رشته بازيگري در دانشكده هنرهاي زيباي دانشگاه تهران به پايان برد. او تا پيش از انقلاب فقط در عرصه تئاتر فعاليت داشت و فعاليت حرفه اي در عرصه سينما را با بازي در فيلم «خط قرمز» (1361، كيميايي) آغاز كرد. اما سرآغاز دوره ي تازه فعاليت بازيگري شكيبايي را بايد فيلم «هامون» (1369، مهرجويي) دانست. او به خاطر بازي در اين فيلم سيمرغ بلورين بهترين بازيگر نقش اول را در هشتمين جشنواره فيلم فجر به دست آورد. او همچنين براي بازي در فيلم «كيميا» (1374، درويش) بار ديگر برنده سيمرغ بلورين بهترين بازيگر نقش اول از سيزدهمين جشنواره فيلم فجر شد. شكيبايي بازي در بيش از بيست و سه فيلم سينمايي و نيز مجموعه‌هاي تلويزيوني متعددي چون «خانه سبز»، «سرزمين سبز» و... را در كارنامه خود دارد.

«خسرو شكيبايي» اخيرا در دومين جشن منتقدان سينمايي، جايزه يكي از برترين بازيگران سي سال سينماي پس از انقلاب را روي صحنه از دستان محمدباقر قاليباف، محمد خزاعي و محمدرضا جعفري‌جلوه گرفت و با ابراز تشكر، صحنه را ترك كرد.
stylish353
stylish353
کاربر انجمن
کاربر انجمن

تعداد پستها : 302
Registration date : 2008-07-11

پست من طرف farzad الخميس يوليو 24, 2008 2:28 pm

ساخت مسواک موزيکال براي کودکان

واحد مرکزی خبر: محققان براي تشويق کودکان به مسواک زدن مسواکهاي موزيکال و آوازه خوان براي آنها طراحي کرده اند.

اين مسواک موزيکال به گونه اي طراحي شده است که به کودکان امکان مي دهد دندان هاي خود را به راحتي تميز کنند.

علاوه بر اين وقتي کودکان دندان هاي کناري خود را مسواک مي زنند صداي موسيقي کاهش پيدا مي کند و زماني که به مسواک زدن دندان هاي جلو مي پردازند صداي موسيقي زياد مي شود.

اين شرکت آمريکايي اميدوار است اين مسواک را به زودي وارد بازار کند.
farzad
farzad
Admin
Admin

پست من طرف farzad الخميس يوليو 24, 2008 2:29 pm

رضازاده خداحافظي كرد!!!!!!!

جهان پهلوان حسين رضازاده دارنده دو نشان زرين المپيك فردا از عرصه قهرماني خداحافظي مي‌كند تا شاهد تكرار سومين قهرماني‌اش در المپيك نباشيم.

به گزارش خبرنگار ورزشي «تابناك»، در حالي كه طي روزهاي اخير شايعه خداحافظي حسين رضازاده در رسانه‌هاي گروهي شدت گرفته بود، امروز اين شايعه تبديل به واقعيت شد تا مرد شماره يك وزنه برداري جهان خود را براي خداحافظي فراهم كند.

بنا بر اخبار موثق، خداحافظي حسين رضازاده قرار است فردا از رسانه ملي اعلام شود كه در آن دليل اين خداحافظي فشارهاي سنگين تمرين در طول دهه اخير و يك سري عواملي از اين قبيل اعلام خواهد شد.

اين گزارش حاكي است، قرار بر آن است كه رشيد شريفي به عنوان جانشين حسين رضازاده در المپيك پكن براي افتخار آفريني حاضر شود.
حسين رضازاده در طول ده سال حضور حرفه‌اي در ورزش افتخارات زير را كسب كرده است:

- مدال برنز بازي‌هاي آسيايي 1998 تايلند
- مدال برنز مسابقه‌هاي قهرماني جهان 1999 يونان
- مدال طلاي مسابقه‌هاي قهرماني آسيا 1999 چين
- مدال طلاي بازي‌هاي المپيك 2000 سيدني

- مدال طلاي مسابقات ستاره‌هاي جهان 2001 استراليا
- مدال طلاي بازي‌هاي آسيايي 2002 بوسان
- مدال طلاي مسابقه‌هاي قهرماني جهان 2002 لهستان
- مدال طلاي ستاره‌هاي جهان 2002 روسيه

- مدال طلاي جايزه بزرگ 2002 نروژ
- مدال طلاي مسابقات قهرماني آسيا 2003 چين
- مدال طلاي مسابقات قهرماني جهان 2003 كانادا
- مدال طلاي بازي‌هاي المپيك 2004 آتن
- مدال طلاي مسابقه‌هاي قهرماني آسيا 2005 امارات
- مدال طلاي مسابقات قهرماني جهان 2005 قطر
- مدال طلاي مسابقات قهرماني جهان 2006 دومينيكن
- مدال طلاي بازي‌هاي آسيايي 2006 دوحه
farzad
farzad
Admin
Admin

پست من طرف farzad الخميس يوليو 24, 2008 2:30 pm

جزئيات شهريه مدارس غيرانتفاعي شهر تهران اعلام شد

17 ميليون تومان شهريه يك مدرسه غيرانتفاعي در تهران

خبرگزاري فارس: حداكثر شهريه مدارس غيرانتفاعي شهر تهران در پيش‌دانشگاهي پسرانه منطقه 3 تهران، 17 ميليون و 430 هزار تومان و حداقل شهريه در پيش‌دانشگاهي پسرانه منطقه 5 تهران، 200 هزار تومان است.
farzad
farzad
Admin
Admin

پست من طرف farzad الخميس يوليو 24, 2008 2:33 pm

‌تمرين‌هاي عابدزاده كاملا علمي است‌

جام جم آنلاين: پرويز كماسي طي هفته‌هاي اخير در غياب افشين قطبي، عمده برنامه‌هاي تمريني پرسپوليس را برعهده داشته است. او ديروز هم در حالي‌كه افشين پيرواني با لباس شخصي در كنار تيم حضور داشت، با هدايت دقيق و برنامه‌دار تمرينات سعي در ايجاد آمادگي جسماني بازيكنان (كه پايه آمادگي تاكتيكي، تكنيكي و روحي محسوب مي‌شود)‌ براساس روش‌‌هاي علمي داشت.

انتقادهاي فراواني كه اين روزها برخي هواداران فوتبال به تمرين‌هاي فشرده و سنگين احمدرضا عابدزاده (مربي سرشناس دروازه‌با‌ن‌هاي پرسپوليس)‌ وارد مي‌كردند انگيزه‌اي شد تا عملكرد عابدزاده را از پشت عينك كارشناسانه كماسي به قضاوت گذاريم.

كماسي در اين مورد مي‌گويد: من خود چند سال تجربه مربيگري دروازه‌بان‌ها را داشته‌ام و با توجه به اين تجربه مي‌گويم، تمرينات امسال عابدزاده كاملا متنوع و قابل قبول اجرا مي‌شود.

در مرحله فعلي يك دروازه‌بان بايد كمي بيش از 70 درصد آمادگي كامل داشته باشد، هر چند عنوان كردن درصد آمادگي براي يك انسان كاري چندان علمي نيست. من دقيقا اين هدف‌گذاري را در تمرينات عابدزاده مي‌بينيم.

كارهاي بدنسازي او هم كاملا اصولي و در عين حال متنوع انجام مي‌شود. آنچه مسلم است دلسوزي و تلاش او براي آماده كردن دروازه‌بان‌هايي است كه امسال بايد در 3 جام برايمان به ميدان بيايند و نبايد اجازه دهيم انتقادهايي غيرفني به ابتكار عمل بالاي او بشود.

طي روزهاي گذشته سختگيري‌هاي بي‌سابقه عابدزاده در تمرين دروازه‌بان‌هاي پرسپوليس صداي بسياري از دنبال‌كنندگان رويدادهاي فوتبال را درآورده بود.
farzad
farzad
Admin
Admin

پست من طرف farzad الخميس يوليو 24, 2008 2:33 pm

ساخت تنديس از خسرو شكيبايي

انجمن هنرمندان دوستدار ميراث فرهنگي ، پيشنهاد ساخت تنديسي ازخسرو شكيبايي براي قرار گرفتن در موزه سينماي ايران ارايه كرد.

به گزارش ايرنا از روابط عمومي انجمن هنرمندان دوستدار ميراث فرهنگي ، در اين بيانيه با ابراز تاسف عميق جامعه هنري و فرهنگي كشور از ضايعه از دست دادن اين هنرمند برجسته و محبوب سينماي ايران پيشنهاد شده است تنديسي نفيس از اين هنرمند براي قرار دادن در موزه سينماي ايران ساخته شود تا او همواره جزو تاريخ پرافتخار فرهنگ و هنر ايران زمين، ميراث دار اين گنجينه‌هاي عظيم براي آيندگان باشد . انجمن هنرمندان دوستدار ميراث فرهنگي (ميراث هنر) با اظهار اينكه ، خسرو شكيبايي بدون شك جزو ميراث فرهنگي ايران اسلامي است و به بلنداي هنر ايراني و ملي، او درتاريخ سينما و تئاتر و تلويزيون كشورمان جاودانه خواهد بود آورده است: او بي‌شك از مهم‌ترين هنرمندان دوران ما بود.
farzad
farzad
Admin
Admin

پست من طرف farzad الخميس يوليو 24, 2008 2:35 pm

احمدی نژاد نسبت به روسای جمهور سابق کمترین "هدیه" را گرفته است!
خبرهاي روز 62874

طبق آمار منتشر شده در سایت رسمی ریاست جمهوری( بخش هدایا) دکتر احمدی نژاد تاکنون و در پایان سال سوم ریاست جمهوری خود " صد و بیست و هشت" شی به عنوان هدیه از مردم و مقامات خارجی دریافت کرده است.

به گزارش پارسینه به نقل از «فردا»، در سایت ریاست جمهوری آمده است: موزه هداياي رياست جمهوري در سال 1362 با اهتمام و نظر رييس جمهور محترم وقت حضرت‌آيت‌الله‌العظمي سيد علي خامنه‌اي و از طريق جمع آوري مجموعه‌اي از اشيا اعطايي به ايشان رسما افتتاح گرديد كه تا پايان دوره رياست جمهوري معظم له تعداد چهارصدوچهل وشش شي ( شامل: دويست وشصت وهفت شي از هداياي مردمي و يکصد و هفتادونه شي از هداياي مقامات خارجي) به اين موزه اهدا گرديد.

در دوره رياست جمهوري حجت الاسلام والمسلمين اکبر هاشمي رفسنجاني نيز تعداد هزاروصدوسي وچهار شي (شامل: ششصدوهشتادوشش شي از جانب مردم و چهارصدوچهل و هشت شي نيز از جانب مقامات خارجي) به ايشان اهدا گرديد .

در دوره رياست جمهوري حجت الاسلام والمسلمين سيد محمد خاتمي (تا دهم مردادماه سال 1384) هزار و هفتصد و پنجاه شي (شامل : نهصد شي از هداياي مردم و هشتصد و پنجاه شي از هداياي مقامات خارجي) به اين مجموعه اضافه شده است .

در دوره رياست جمهوري دکتر محمود احمدي نژاد (از دوازدهم مرداد ماه سال 1384 تاکنون) صد و بيست و هشت شي (شامل شصت و هشت شي از هداياي مقامات خارجي و شصت شي از جانب مردم) به ايشان اهدا گرديده است .
-------------------------------------------------

البته اگه نظر منو بخوايد خيلي زياد هم هست!!!!!!!!!!!!!!! خبرهاي روز 62874
farzad
farzad
Admin
Admin

پست من طرف farzad الخميس يوليو 24, 2008 2:36 pm

مار یک متری در زیر تخت زن کانادایی

ایرانتو: یک زن 31 ساله اهل مونترال، نیمه شب پس از شنیدن صداهای عجیب از زیر تخت خود، با یک مار یک متری از نوع پیتون مواجه شد.

وی بلافاصله پلیس را خبر کرد و آنان قبل از اینکه مار بتواند از سوراخ موجود در دیوار فرار کند، آن را به دام انداختند.

اینگونه از مارها غیر سمی بوده و معمول ترین نوعی است که توسط علاقمندان ، در خانه نگهداری می شوند.

یک کارشناس در این زمینه گفت، مارها معمولا دوست دارند از یک خانه به خانه ای دیگر سفر کنند و اگر حتی یک سوراخ کوچک هم موجود باشد ، از چشم تیزبین آن دور نمی ماند.

ظاهرا صاحب مار که در همسایگی آنان می برد، فراموش کرده که در آکواریوم را بگذارد و مار بدلیل احساس گرسنگی ، از آشیانه خود خارج شده است.

در کانادا منع قانونی برای نگهداری مارها یا انواع خزندگان دیگر در خانه وجود ندارد.
farzad
farzad
Admin
Admin

پست من طرف farzad الجمعة يوليو 25, 2008 3:18 pm

دانشمندان معتقدند؛ نوشيدن آب سيب نسبت به خوردن خود سيب در حفظ سلامتي موثرتراست.

به گزارش سرويس بهداشت و درمان خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) از خوزستان، محققان دريافتند كه مواد شيميايي موجود در عصاره سيب فرد را در برابر سكته، بيماري‌هاي قلبي و سرطان مصون مي‌كند.

به گفته‌ محققان، عصاره سيب مملو از آنتي اكسيدانت‌هايي به نام فنوليكس است.

دانشمندان نمونه‌هايي از خون و ادرار داوطلبان را آزمايش كردند تا دريابند كه آيا نوشيدن عصاره‌ سيب فنوليكس را به بدن منتقل مي‌كند يا نه.

فنوليكس نقش مهمي در طعم و رنگ‌ دهي به عصاره‌ سيب دارد ولي محققان در مورد مزاياي عمده‌ سلامت بخشي آن ترديد دارند.

دكتر سرنا ماركس، مسؤول اين پروژه تحقيقاتي، گفت: مطالعات پيشين حاكي از وجود ارتباطي بين فنوليكس و مصونيت در برابر چند بيماري عمده بود. به همين دليل ما سعي مي‌كنيم از چگونگي جذب فنوليكس در رژيم غذايي خود اطلاعاتي كسب كنيم.

وي افزود: ما مي‌دانيم سيب غني از فنوليكس است و پژوهش‌هاي ما نشان داد كه عصاره‌ سيب نسبت به خود سيب محتويات فنوليكس غني‌تري دارد.
farzad
farzad
Admin
Admin

پست من طرف black night الجمعة يوليو 25, 2008 3:25 pm

پـــــــدر 106 ســـاله، پســــر 6 ســـاله

پير بودن و پير شدن به سن آدم‌ها نيست، مهم احساس و روان شماست، برخي از ما جوان‌ها، در بهار زندگي، احساس ياس و نااميدي مي‌كنيم، در حالي كه آينده متعلق به جوانان است. از طرفي برخي از سنت‌هاي دست و پاگير و غلط، موجب شده كهنسالان ما نتوانند آن گونه كه بايد از زندگي لذت ببرند. اين گزارش دريچه‌اي است به دنياي زندگي يك پيرمرد جوان دل، به اميد آن‌كه‌ همه فراموش نكنيم كه تا شقايق هست زندگي بايد كرد و با نشاط، پويايي، خودباوري و تلاش روزافزون براي آينده‌اي روشن، كار كرد.

از اصفهان كه به سمت نائين مي‌‌روي، كويري را پيش رو داري؛ دشتي پهناور با شن‌زارهايي در دو سوي جاده براي تهيه يك گزارش به آن سو حركت مي‌كنم... با خودم فكر مي‌كنم كه پروردگار، چه حكمتي دارد، مگر مي‌شود يك قرن تفاوت سني، يك پدر و پسر رويايي... خدايا مگر مي‌شود؟ اين پيرمرد، مگر در چند سالگي ازدواج كرده است، گرچه مي‌دانستم در 92 سالگي و ثمره اين ازدواج سه فرزند بود، دوستاني كه در ورزنه زندگي مي‌كردند، مي‌گفتند: حاج‌رضا هنوز مي‌گويد كه جوان است، چون روحيه خودش را حفظ كرده است. دوستاني كه مرا براي گزارش از اين سوژه به ورزنه دعوت كرده بودند، مي‌گفتند كه حاج‌رضا زارعي، هر روز نماز صبح از خواب بيدار مي‌شود، ناشتا آب مي‌خورد، نيم ساعت بعد يك سيب و سپس به مزرعه‌اش مي‌رود و كارش را آغاز مي‌كند. ظهر نان و ماست مي‌خورد و گهگداري خورش يا كبابي، شايد در ماه يك‌بار ميل كند. پس از ناهار دوباره به مزرعه مي‌رود و تا غروب به همراه فرزندانش كار مي‌كند و شام خود را در ساعت هفت بعدازظهر ميل مي‌كند، نان و پنير يا باز هم نان و ماست، 9 شب هم مي‌خوابد. خودش مي‌گويد: (نزديك به 92 سال است كه رژيم غذايي‌ام را اين‌گونه حفظ كرده‌ام. شايد راز سلامتي من پس از خواست خداوند، درست خوردن و به موقع خوردن است و البته كار.)به چند كيلومتري ورزنه كه مي‌رسي، از هر فردي مربوط به هر نسلي بپرسي، حاج‌رضا كجاست؟ به تو مي‌گويد. زماني كه مدرسه بودم و درس تاريخ مي‌خواندم به صفحاتي از دوران قاجاريه مي‌رسيدم، از خودم مي‌پرسيدم، واقعا چه كسي است كه آن زمان را به ياد داشته باشد؟ به راستي كه بايد در تاريخ بخوانيم، اما من تا ساعاتي ديگر روبه‌روي مردي خواهم نشست كه آن زمان را به خوبي به ياد دارد. او براي خود يك تاريخ مصور است، او آن زمان را به خوبي به ياد دارد. به واقع او كيست؟ تا اين‌كه روبه‌روي او نشستم، چند دقيقه‌اي مهلت خواست تا پيش ما بيايد

شاعر مي‌گويد: (تا شقايق هست زندگي بايد ‌كرد...) ازدواج پديده‌اي است كه به سن و سال ارتباط ندارد. جوانان زماني كه در خود شرايط ازدواج را مي‌بينند، دريغ نمي‌كنند، حال كار نداريم كه اين ازدواج چه سرانجامي را به دنبال خواهد داشت. دل، دل است، دل هميشه عاشق مي‌شود، دل هميشه مي‌تپد، دل شاداب، هميشه مي‌تواند اميد را به خانه يك فرد انتقال دهد و... در خانواده‌هاي ايراني بارها ديده شده كه زن و مردي پس از درگذشت يكي از دو نفر هيچ‌گاه تا پايان عمر ازدواج نمي‌كنند و دل‌شان را با فرزندان‌شان گرم نگه مي‌دارند. از طرفي بارها هم ديده شده كه ازدواج مجدد اتفاق مي‌افتد، حال پس از درگذشت يكي از دو نفر يا پس از جدايي، اما بايد اذعان داشت كه معمولا اين امر در خانواده‌هاي ايراني كمتر اتفاق مي‌افتد، چرا كه خيلي از آنها معتقدند. اين مسئله از لحاظ عمومي براي‌شان خوب نيست، اما زماني كه دل تنها مي‌شود بايد همدمي براي خود انتخاب كرد تا ادامه زندگي را گذراند. در اين زمان است كه ديگر، فرد بايد پاسخگويي براي دل خود باشد، چرا كه تنهاست و نياز به همدم را احساس مي‌كند... تاكنون بارها با چنين افرادي در اطراف خود برخورد داشته‌ايد، درست مثل اتفاقي كه چندين سال پيش براي يك مرد ايراني افتاد و حال آنچه را كه مي‌خوانيد سرگذشت زندگي اوست؛ مردي كه در سن 92 سالگي، دوباره ازدواج كرد، آن هم فقط به خاطر تنهايي و نياز به يك همدم.

رضا زارعي) در سال 1279 هجري شمسي در ورزنه اصفهان به دنيا آمد و از زماني كه به راه افتاد در كنار پدرش به كار كشاورزي مشغول شد تا به امروز...
روبه‌رويش كه مي‌نشيني، او را فردي شاداب مي‌بيني. فردي كه با توجه به بيش از يك قرن زندگي، همچنان مانند يك فرد جوان، اميد به آينده دارد. مي‌گويد: خداوند، وقتي تني سالم به شما مي‌دهد، بايد شكرگزار او باشيد، بايد تا جايي كه مي‌تواني به مردم خوبي كني، دل‌ها را به دست آوري تا همه از تو به نيكي ياد كنند، من هم از زماني كه خودم را شناختم، همين كار را كردم. خدا را شاكرم كه به من تني سالم عنايت كرد تا بتوانم همچنان با اميد زندگي كنم. مي‌گويد: (اواخر حكومت قاجار بود كه به سربازي رفتم، سال 1297 در 18 سالگي. پس از اين‌كه خدمتم تمام شد، دوباره در محل تولدم به كار كشاورزي مشغول شدم تا اين‌كه در 27 سالگي ازدواج كردم، سال 1306 بود. يك روز بسيار خوب و به يادماندني براي من و خانواده همسرم. كوچه‌ها را فانوس‌هاي بزرگ گذاشته بودند، مردم محل مي‌گفتند: عروسي پسر آقا زارعي است، بياييد، امشب خانه‌شان شام مي‌دهند، چلومرغ است، بياييد، تمامي اهالي را دعوت كرده است.) سپس مكث مي‌كند، نه اين‌كه خسته باشد، مي‌خواهد به ياد آورد كه آن شب چه گذشت، ادامه مي‌دهد: پدرم مي‌گفت (عروسي تو بايد همه اهالي ورزنه را شام بدهيم، من آرزو داشتم روز عروسي تو را ببينم) حتي از روستاهاي اطراف هم مهمان دعوت كرده بود و اهالي آن‌جا هم با اسب و الاغ، خود را به محل جشن رساندند. مثل الان كه برق نبود، كوچه را چراغاني كنيم، پس بايد با استفاده از فانوس اين كار را مي‌كرديم. چند فانوس بزرگ نفتي در سر كوچه و تعدادي فانوس‌هاي كوچك را در سراسر كوچه با يك طناب از اين سر ديوارهاي گلي به آن سر ديوار آويزان كرده بودند.
از پيرمرد مي‌پرسيم: بعدش چه شد؟ لبخند مي‌زند و مي‌گويد: پيرمرد! اما دل من جوان است.

در همين هنگام پسر شش ساله‌اش خود را به بغل او مي‌اندازد، يك بوسه آبدار از پدرش مي‌گيرد و دوباره به سراغ بازي‌اش مي‌رود، پدر مي‌گويد: ابوالفضل، ابوالفضل جان، برو كت و شلوار بپوش، مي‌خواهند از ما تصوير بگيرند. به او مي‌گوييم، اتفاقا با اين لباس راحتي و اين تي‌شرت عكس گرفتن بهتر است. دوباره لبخند مي‌زند: اگر اين طور است نمي‌گذارم تصوير بگيريد. ابوالفضل، برو كت و شلوارت را بپوش.

صلاح نمي‌دانيم كه اصرار كنيم، مي‌گوييم: پدرجان ادامه بده، ازدواج‌تان به كجا ختم شد؟ داشتم مي‌گفتم، پس از چند سال، همسرم در اثر يك بيماري خطرناك كه در آن زمان دارويي براي آن نبود، جان سپرد و مرا تنها گذاشت. نمي‌دانستم چه كار بايد مي‌كردم، از اين رو چند سال صبر كردم و دوباره ازدواج كردم، پس از چند سال از گذشت ازدواج‌مان بود كه به همراه همسرم به مكه رفتيم، در مدينه يك آتش‌سوزي اتفاق افتاد و همسرم را در جريان آن از دست دادم. دوباره داغدار شدم. تصميم گرفتم همسرم را همان جا در نزديكي قبرستان بقيع خاك كنم و ديگر تصميم به ازدواج نگرفتم. ناراحت بودم، چرا بايد دو همسرم اين چنين از دست بروند؟ اما تقدير خداوند چنين بود، تا اين‌كه پس از چند دهه تنهايي دوباره تصميم گرفتم ازدواج كنم، سال1371 آن زمان 92 سال سن داشتم كه ثمره اين ازدواج آخري من، دو دختر و يك پسر شش ساله به نام ابوالفضل است.)

از او مي‌پرسيم كه چند فرزند دارد: از تمامي ازدواج‌هايم هفت پسر و هشت دختر دارم. و در اين لحظه فاطمه خانم همسر آقا رضا مي‌گويد: از شش پسر و شش دختر كه ازدواج كردند آقا رضا صاحب 47 نوه، 33 نتيجه و 3 نبيره هستند. همچنين دختر بزرگ وي با زندگي وداع گفته است. حالا كه فاطمه خانم به جمع ما پيوسته، از او مي‌پرسيم كه چند سال‌تان است و چه شد كه با آقا رضا ازدواج كرديد؟
مي‌گويد: (فاطمه حسين‌پور) هستم و در سال 1356 در شهركرد به دنيا آمدم. 15 سالم بود كه به عقد ايشان در آمدم.
مي‌پرسيم، با توجه به آن‌كه‌ شما در شهركرد زندگي مي‌كرديد، چگونه همسر وي شديد؟ آيا با همديگر نسبت فاميلي داشتيد كه در پاسخ مي‌گويد: (خير، برادران من به ورزنه رفت و آمد داشتند و هنوز هم دارند و برخي از محصولات كشاورزي اين منطقه را خريداري مي‌كنند، از همين طريق با رضا از قبل آشنايي داشتند. در يكي از اين سفرها من به همراه يكي از برادرانم به اتفاق همسر و فرزندشان به اين‌جا آمدم، پس از آن يكي از اقوام رضا از طريق برادرم از من خواستگاري كرد. در ابتدا با توجه به اختلاف سني 77 ساله‌مان با اين وصلت مخالفت كردم، اما زماني كه ديدم برادرانم و بسياري از اقوام، آقا رضا را مي‌شناسند و از مرام و اخلاق او تعريف مي‌كنند و خودم هم پس از چند جلسه برخورد از شخصيت او خوشم آمد، با تقاضاي ازدواج ايشان موافقت كردم.

از او مي‌پرسيم كه آيا تاكنون طي 15 سال زندگي، دچار مشكلي شده‌ايد كه مي‌گويد: شايد باورش سخت باشد، همه فكر مي‌كنند با توجه به اين اختلاف سني، ما بايد مشكلات فراواني داشته باشيم، اما طي 15 سال زندگي مشترك، ايشان آن‌قدر با من مهربان هستند كه روابط خوب و صميمانه‌اي بين‌مان حكمفرماست و بچه‌هاي‌مان هم در محيطي سالم در حال رشد و از زندگي‌شان راضي هستند. ثمره ازدواج‌مان هم دو دختر و يك پسر شش ساله است، زماني‌كه آقا رضا صد ساله بود، يعني يك قرن از خداوند عمر گرفته بود، پسرمان به دنيا آمد.

از او مي‌پرسيم: ابوالفضل بيشتر با شما دوست است يا با پدرش كه مي‌گويد: فكر مي‌كنم با پدرش، چرا كه اكثر مواقع با او به مزرعه مي‌رود و در كارهاي آن‌جا به پدرش كمك مي‌كند. آقا رضا تاثير خيلي زيادي بر روي ابوالفضل از لحاظ اخلاقي دارد و باعث شده كه پسرم علاقه زيادي به مسائل ديني از خود نشان دهد.
ابوالفضل سوره‌هاي زيادي از قرآن را حفظ است و هر روز سر وقت براي خواندن نماز به مسجد مي‌رود.
و حال آقا رضا صحبت مي‌كند: (خداوند شش سال پيش فرزندي به من عطا كرد كه بسيار شاد و خوشحال شدم، به همين خاطر نام ابوالفضل را براي او انتخاب كردم تا هميشه صاحب اسمش مراقب او باشد. او پسري است مودب و با هوش كه حرف مرا گوش مي‌دهد.)
از او مي‌پرسيم: اما آقا رضا، ابوالفضل يك قرن با شما تفاوت سني دارد، آيا براي‌تان مشكلي ايجاد نمي‌كند كه مي‌گويد: (اصلا و ابدا، ما با يكديگر مثل دو تا دوست رفتار مي‌كنيم، او هرگاه مشكل دارد به من مي‌گويد) ابوالفضل در كنارش نشسته و سر او را مي‌بوسد.
_
از رضا زارعي مي‌پرسم، زماني كه ابوالفضل به دنيا آمد، چه حسي داشتيد؟ مي‌گويد: از خوشحالي پر در آوردم. كم‌كم كه بزرگ‌تر مي‌شد خاطرات كودكي خودم را برايم زنده مي‌كرد، الان هم عاشق او هستم و حس عجيبي نسبت به او دارم.
از او مي‌پرسيم دوست داشتيد، آخرين فرزندتان دختر بود كه مي‌گويد: اگر خداوند به جاي تمامي پسرهايم به من دختر داده بود، باز هم خشنود بودم و او را شكر مي‌كردم.
_
مي‌پرسيم، باز هم دوست داريد بچه‌دار شويد؟ مي‌خندد و مي‌گويد: (هر چه خدا بخواهد، همان است، اما ديگر كافي است.) و در ادامه مي‌گويد: كل فرزندان به اضافه نوه، نتيجه و نبيره 95 نفر هستيم كه بايد اشاره كنم اكثر نوه و نتيجه‌هايم تحصيلات دانشگاهي دارند.
_
ابوالفضل ساكت نشسته و به گفتگوي ما گوش مي‌كند. رو به او مي‌كنم و مي‌پرسم: ابوالفضل‌جان، مشغول چه كاري هستي؟ مي‌گويد: (فعلا به مهدكودك مي‌روم و سوره‌هاي قرآني زيادي را ياد گرفتم.) از او مي‌پرسم: با پدرت راحت‌تر درد دل مي‌كني يا با مادرت كه مي‌گويد: با پدرم، او را خيلي دوست دارم.
مي‌پرسم: مي‌داني پدرت چند سال سن دارد؟ مي‌گويد: 106 سال. مي‌پرسم: مي‌داني چقدر است، مي‌گويد: نه، اما اهالي ورزنه مي‌گويند، خيلي است.
مي‌داني برادر بزرگت چند سال سن دارد، مي‌گويد: بابا مي‌گويد، حسين آقا 70 سال سن دارد، او را خيلي دوست دارم.
ابوالفضل مي‌گويد: دوست دارم زماني كه بزرگ ‌شدم، دامپزشك شوم تا به روستائيان كمك كنم.
از او مي‌پرسم: به پدرت چگونه كمك مي‌كني كه پاسخ مي‌دهد: در مزرعه به پدر كمك مي‌كنم، همراه او گندم، يونجه و... مي‌كارم. پدرم مي‌گويد: ابوالفضل تو عصاي دست من هستي، من روي تو حساب مي‌كنم.
ابوالفضل چه آرزويي داري؟ (بابام مي‌گه، آرزو مي‌كنم فرد مفيدي براي جامعه شوي من هم دوست دارم خواسته پدرم را برآورده كنم.)
از پدرت چي ياد گرفتي؟ (پدرم مرد زحمتكش است. او هميشه به من مي‌گه تا رنج نكشي، چيزي به دست نمي‌آوري، پسرم فقط كار كن.)
فاطمه همسر آقا رضا مي‌گويد: (آقا رضا عاشق شعر و ادبيات فارسي است و تا چند سال پيش مراسم چاووشي برگزار مي‌كردند.)
مراسم چاووشي چيست؟ (مراسمي است كه وقتي شخصي به سفر زيارتي مشرف مي‌شد، تمامي اهل محله جمع مي‌شدند و با خواندن اشعاري او را بدرقه مي‌كردند.)
به آقا رضا نگاه مي‌‌كنم، او 106 سال سن دارد، اما تمامي كارهايش را خودش انجام مي‌دهد و هنوز هم در مزرعه فعال است. او تمامي مراحل زندگي‌اش را به ياد مي‌آورد و در زمينه حساب و رياضيات هوش سرشاري دارد. پسرش مي‌گويد: اميدوارم من هم مثل پدرم باشم.
رضا زارعي مي‌گويد: بزرگ‌ترين آرزويم اين است كه خداوند عمر باعزتي به من عطا كند كه تاكنون چنين بوده. تنها آرزويي كه دارم، اين است كه به سر و سامان رسيدن ابوالفضل و دو دختري كه در منزل دارم را ببينم و در جشن عروسي‌شان شركت كنم.
از او مي‌پرسم، زماني كه هم سن ابوالفضل بودي را به ياد مي‌آوري؟
مي‌گويد: سال 1285 شمسي... زمان خيلي بدي بود. ما بدون امكانات زندگي مي‌كرديم، حتي كبريت نداشتيم كه توسط آن آتش روشن كنيم. البته لحظات شيرين زيادي داشتم كه هنوز از ذهنم پاك نشده. يك سال خشكسالي شديدي بود. من هشت ساله بودم، زمين‌هاي كشاورزي همه خشك شده بود. به ياد دارم كه اهالي، همه نماز مي‌خواندند و سجده مي‌كردند. برايم عجيب بود، چه اتفاقي افتاده است؟ همه از خداوند ياري مي‌خواستند. يك‌سالي بود كه در آن منطقه باران نمي‌آمد. پدرم مي‌گفت اگر تا يك هفته ديگر باران نيايد، انبار آذوقه به انتها مي‌رسد و همه گرسنه مي‌مانيم. همان شب چنان باراني آمد كه ورزنه را سيل برداشت. همه مردم در ميدان اصلي ورزنه جمع شده بودند و دستان خود را به سوي آسمان بلند كرده و خداوند را شاكر بودند.
همچنين ايام ماه محرم را به ياد مي‌آورم، مراسم عزاداري امام حسين(ع) كه ما به تكيه‌ها مي‌رفتيم، مراسم، با شور و هيجان خاصي بر پا مي‌شد. حسي كه تعزيه‌خوان‌ها داشتند به همه انتقال پيدا مي‌كرد و باعث مي‌شد كه ما تمام اشعار را حفظ كنيم. حالا كه نود سال از آن زمان مي‌گذرد، هنوز آن اشعار را از حفظ هستم.از او مي‌خواهيم كه نصيحتي كند، مي‌گويد: (همه آدم‌ها قدر آنچه را كه دارند، بدانند و در همه حال خداوند را شاكر باشند و تنها از خداوند عاقبت به خيري بخواهند، همين و بس.)
black night
black night
كاربر فعال
كاربر فعال

تعداد پستها : 1257
Registration date : 2008-07-12

http://www.persian-today.com/

صفحه 1 از 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  الصفحة التالية

بازگشت به بالاي صفحه