Iranian Forums
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.
المواضيع الأخيرة
» كتاب هاي در خواستي
فوتبال ايران Emptyالخميس أكتوبر 02, 2008 2:17 pm من طرف diana86ir

» رمان پريچهر اثر م. مودب پور
فوتبال ايران Emptyالخميس أكتوبر 02, 2008 1:48 pm من طرف diana86ir

» نهضت سواد اموزي ايرانيان
فوتبال ايران Emptyالثلاثاء سبتمبر 30, 2008 7:57 pm من طرف hosein

» چاق سلامتي
فوتبال ايران Emptyالثلاثاء سبتمبر 30, 2008 7:56 pm من طرف hosein

» ادرس هاي جديد سايت
فوتبال ايران Emptyالجمعة سبتمبر 26, 2008 9:03 pm من طرف Soheil

» قهوه خانه بابا شهاب
فوتبال ايران Emptyالجمعة سبتمبر 26, 2008 3:01 pm من طرف کورش

» معرفي و اشنايي با اعضا
فوتبال ايران Emptyالجمعة سبتمبر 26, 2008 2:59 pm من طرف کورش

» آدرس جديد انجمن
فوتبال ايران Emptyالجمعة سبتمبر 26, 2008 5:46 am من طرف Joker_HL

» درووووووووووووووووووووووووووووووووغ دات کام
فوتبال ايران Emptyالجمعة سبتمبر 26, 2008 5:14 am من طرف Joker_HL

» پوست ومو
فوتبال ايران Emptyالخميس سبتمبر 25, 2008 3:33 pm من طرف b@b@k

» روان شناسي و مشاوره (کليه مسائل مربوط )
فوتبال ايران Emptyالخميس سبتمبر 25, 2008 1:08 pm من طرف b@b@k

» مشورت کن ببين بقيه چي ميگن...(ب خ ش ا ز ا د)
فوتبال ايران Emptyالخميس سبتمبر 25, 2008 12:53 pm من طرف b@b@k

» اي کاش................
فوتبال ايران Emptyالخميس سبتمبر 25, 2008 12:44 pm من طرف b@b@k

» حرف دلتووو بگووو.امروز دلت چي ميخواد؟؟؟؟
فوتبال ايران Emptyالخميس سبتمبر 25, 2008 12:42 pm من طرف b@b@k

» ارتباط با مديران انجمن ( پيشنهادات و انتقادات )
فوتبال ايران Emptyالخميس سبتمبر 25, 2008 12:13 pm من طرف farzad

أفضل 10 أعضاء في هذا المنتدى
farzad
فوتبال ايران Vote_rcapفوتبال ايران Voting_barفوتبال ايران Vote_lcap 
شهاب
hosein
black night
sara
DjHB
Aliakbar
Soheil
Joker_HL
stylish353

جستجو

نتائج البحث

Rechercher بحث متقدم

تدفق ال RSS

فوتبال ايران

3 مشترك

صفحه 1 از 2 1, 2  الصفحة التالية

فوتبال ايران Empty فوتبال ايران

پست من طرف Aliakbar الأحد يوليو 13, 2008 4:26 am

سلام به دوستان گرامی
در این تاپیک در مورد تیم ملی اخبار و مطالب مورد نظر گذاشته خواهد شد
Aliakbar
Aliakbar
کاربر انجمن
کاربر انجمن

تعداد پستها : 630
Registration date : 2008-07-11

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

فوتبال ايران Empty رد: فوتبال ايران

پست من طرف Aliakbar الأحد يوليو 13, 2008 4:27 am

رسول خطيبي:تيم ملي به اين تغييرات نياز داشت/من نيازي به ثابت كردن چيزي ندارم؛ خليلي بايد تلاش كند

مهاجم تيم ملي فوتبال ايران گفت: تيم ملي يك روز به اين تغييرات اساسي نياز داشت.

رسول خطيبي اظهار كرد: نسبت به آخرين باري كه به تيم ملي دعوت شدم، تغييرات زيادي در بين بازيكنان به وجود آمده است. تيم ملي جوانگرايي كرده و فكر مي‌كنم تيم ملي يك روز به اين تغييرات اساسي و پوست انداختن نياز داشت.

وي افزود: با اين حال معتقدم كه با همين بازيكنان جوان تيم ملي مي‌تواند موفق باشد. تنها بايد شرايط را فراهم كنيم. بازي مقابل تيم‌هاي بزرگ جهان ترس بازيكنان جوان را مي‌ريزد. اگر اين كار انجام شود، مي‌توانيم با اتكا به نيروي جواني در رقابت‌هاي مقدماتي جام جهاني موفق شويم.

خطيبي درباره دعوت دوباره‌اش به تيم ملي ايران گفت: خوشحالم كه پس ازمدتي دوري از تيم ملي با نظر مثبت كادرفني به تيم ملي دعوت شدم و اميدوارم كه بتوانم بازي‌هاي خوبي را براي تيم ملي انجام بدهم و نقشي در صعود تيم ملي به جام جهاني داشته باشم.

وي درباره هم گروه‌هان ايران در رقابت‌هاي انتخابي جام جهاني 2010 گفت: اگر مي‌خواهيم به جام جهاني صعود كنيم، براي‌مان نبايد تفاوت داشته باشد كه با چه تيمي هم گروه هستيم. فكر مي‌كنم كل آسيا ايران، عربستان و كره جنوبي را قدرت‌هاي اصلي فوتبال قاره مي‌دانند به همين دليل به احتمال فراوان رقابت براي رسيدن به جام جهاني از گروه دوم بين همين سه تيم خواهد بود. با اين حال نبايد امارات و كره شمالي را دست كم بگيريم. فوتبال امارات پيشرفت خيلي زيادي كرده و نبايد فكر كنيم مي‌توانيم به راحتي و با اختلاف چند گل امارات را شكست دهيم. كره شمالي هم تيم پرقدرتي است. همين كه اين تيم در گروه كره جنوبي توانست هم امتياز با اين تيم به مرحله نهايي رقابت‌هاي انتخابي جام جهاني صعود كند، خودش بهترين دليل است كه كره شمالي تيم ضعيفي نيست.

وي درباره اردوي هفده روزه تيم ملي در اسپانيا و چك گفت: اين اردوها براي هماهنگي بازيكنان تشكيل مي‌شود و فكر مي‌كنم كه دايي پس از پايان ين دو اردو بتواند تا حدود زيادي تركيب اصلي تيم ملي را پيدا كند. اگر مي‌خواهيم در مسابقات پيش رو موفق شويم بايد چنين اردويي را تشكيل بدهيم و با تيم‌هاي بزرگي هم بازي كنيم. با اين شيوه مي‌توانيم در مقابل تيم‌هايي كه با تدارك بالا در مسابقات مقدماتي جام جهاني شركت مي‌كنند، با آمادگي كامل بازي كنيم.

خطيبي در پاسخ به اين سوال كه آيا فكر مي‌كني تو و خليلي بتوانيد زوج رويايي خداداد عزيزي و علي دايي را تكرار كنيد؟ گفت: ان‌شاءالله كه او بتواند چنين كاري را انجام دهد، چرا كه من سال‌هاست براي تيم ملي بازي مي‌كنم و نيازي به ثابت كردن چيزي ندارم.

وي در پاسخ به اين سوال كه تا چه زماني قصد حضور در ليگ امارات را داريد، گفت: فعلا قصد بازگشت به ايران را ندارم و تا هر زمان كه از آنجا من را بيرون نكرده‌اند، در امارات مي‌مانم.
Aliakbar
Aliakbar
کاربر انجمن
کاربر انجمن

پست من طرف Aliakbar الأحد يوليو 13, 2008 4:28 am

با فشارهای سیاسی وزارت امور خارجه انگلیس به مسوولان تیم چارلتون ، بازی تیم ملی فوتبال ایران با چارلتون لغو شد

باشگاه فوتبال چارلتون با فشار دولت انگلیس بازی تداكارتی خود را مقابل تیم ملی ایران لغو كرد .
، در حالی كه قرار بود تیم ملی فوتبال ایران در كمپ ماربلای اسپانیا مقابل تیم باشگاهی چارلتون انگلیس بازی دوستانه برگزار كند ، این باشگاه به بهانه های واهی و با فشار وزارت امور خارجه این كشور این بازی دوستانه را لغو كرد .

فدراسیون فوتبال ایران هم تصمیم دارد از این باشگاه به علت فسخ یكطرفه قرارداد و همچنین دخالت و اقدام دولت انگلیس به سیاسی کردن ورزش فوتبال را به فدراسیون بین المللی فوتبال(فیفا) شكایت كند .

با وجود لغو این بازی تیم ملی فوتبال ایران دو بازی تداكارتی مقابل تیم های باشگاهی دیگر را در كمپ اسپانیا برگزار می كند .
Aliakbar
Aliakbar
کاربر انجمن
کاربر انجمن

پست من طرف Aliakbar الأحد يوليو 13, 2008 4:29 am

غلام‌نژاد به ديگر ملي‌پوشان در اسپانيا پيوست/«محمد نـوري» در راه مـــاربلا

مجيد غلام‌نژاد كه به دليل مشكل خروج نتوانسته بود، به همراه تيم ملي به اسپانيا سفر كند با حل مشكل‌اش به جمع ملي‌پوشان اضافه شد.

مجيد غلام‌نژاد ملي‌پوش تيم سايپا كه به دليل سرباز بودن نتوانسته بود به همراه ساير اعضاي تيم ملي به اسپانيا سفر كند، شب گذشته به ساير ملي‌پوشان اضافه شد و او از امروز به همراه بازيكنان ديگر در تمرينات شركت خواهد كرد.

هم‌چنين، "محمد نوري" ديگر بازيكن تيم ملي كه نتوانسته بود رواديد اسپانيا را دريافت كند با حل مشكل خروجي‌اش تا چند روز ديگر به بازيكنان تيم ملي در كمپ ماربلا اضافه خواهد شد.

ملي‌پوشان ايران امروز در سه نوبت هفت و يازده صبح و هم‌چنين 19 بعد از ظهر زير نظر "علي دايي" تمرينات خود را پيگيري خواهند كرد.
Aliakbar
Aliakbar
کاربر انجمن
کاربر انجمن

پست من طرف Aliakbar الأحد يوليو 13, 2008 4:29 am

کنفدراسیون فوتبال آسیا: ایرانی ها باید با فدراسیون فوتبال آلمان مذاکره کنند

کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرد :روته مولر مدرس آلمانی هنوز پاسخ قطعی به پیشنهاد مربیگری در تیم ملی ایران نداده است.
ای. اف. سی با اشاره به حضور اریش روته مولر مدیر فنی فدراسیون فوتبال آلمان در تهران و پیشنهاد همكاری او با تیم ملی ایران ، اعلام كرد،این مربی آلمانی هنوز پاسخ قطعی به مقامات ایرانی نداده است.

مولر كه برای تدریس كلاس مربیگری در تهران به سر می برد،شانس ایران را برای صعود به مرحله نهایی جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی زیاد دانست اما در باره پیوستن به كادر فنی تیم ملی و همكاری با علی دایی تاكید كرد: ایرانی ها ابتدا باید نظر فدراسیون فوتبال آلمان را جلب كنند.

مربی سابق كلن و هانزاروستوك كه اینك در تهران دومین بخش كلاس های مربیگری حرفه ای AFC را برگزار می كند در باره نتایج مذاكره خود با دایی و مقامات فدراسیون فوتبال ایران گفت : من برای تدریس در كلاس مربیگری به ایران آمده ام و تمام توجه ام به كارم خواهد بود.
وی افزود :من اكنون عضو فدراسیون فوتبال آلمان هستم و برای هر مذاكره ای باید با فدراسیون فوتبال آلمان گفتگو كرد.

روته مولر گزینه اصلی علی دایی برای مربیگری در تیم ملی فوتبال ایران است و با پیوستن فیرات به تیم سپاهان کادر فنی تیم ملی بدون تمرین دهنده خارجی به فعالیت خود ادامه می دهد.
Aliakbar
Aliakbar
کاربر انجمن
کاربر انجمن

پست من طرف Aliakbar الأحد يوليو 13, 2008 4:31 am

دبير فدراسيون فوتبال:تیم ملی ایران 10 ديدار تدارکاتي پيش از رويارويي با عربستان خواهد داشت!

دبير فدراسيون فوتبال مي گويد : تيم ملي فوتبال ايران تا پيش از بازي با عربستان در چارچوب مسابقات انتخابي جام جهاني، 10 ديدار تدارکاتي با تيم هاي ملي و تيم هاي خوب دنيا برگزار خواهد کرد.
مهدي محمدنبي درباره برنامه هاي تيم ملي فوتبال ايران در اردوي اسپانيا اظهار داشت: تيم ملي فوتبال ايران 10 روز در ماربلاي اسپانيا و 7 روز نيز در پراگ ( از شهرهاي جمهوري چک) اردوي تدارکاتي داير مي کند.
وي گفت: طبق برنامه ريزي هاي انجام شده در اين 17 روز 4 ديدار تدارکاتي براي تيم ملي در نظر گرفته شده است ،که در اين ديدارها افراد جديدي را سرمربي به تيم ملي دعوت کرده است تا ارزيابي فني شوند .
دبير فدراسيون فوتبال در باره لغو دو بازي تدارکاتي تيم ملي با تيم هاي ماربلا و مالاگاي اسپانيا افزود: به علت اينکه تيم ملي اسپانيا در جام يورو 2008 قهرمان شد، تعطيلاتشان را به مدت يک هفته افزايش داده اند که اين با اردوي تيم ملي ما در کمپ ماربلا مصادف شد.
محمدنبي ادامه داد: با اين حال برنامه ريزي شده است به جاي بازي با اين دو تيم با تيم هاي چارلتون انگليس که آنان نيز در ماربلا اردو زده اند و يک تيم باشگاهي اسپانيا ديدارهاي دوستانه اي برگزار کنيم.
وي با بيان اينکه هم اکنون جلسه اي در محل ارودي ماربلا برقرار است گفت: قرار است گزارش اين جلسه تا يکساعت ديگر به ما داده شود تا حريف تدارکاتي تيم ملي ايران مشخص شود.
محمدنبي افزود: تيم ملي فوتبال ايران حداقل دو بازي تدارکاتي در ماربلاي اسپانيا بر گزار خواهد کرد.
دبير فدراسيون فوتبال در پاسخ به اينکه آيا براي بازيهاي تدارکاتي با تيم هاي ملي قراردادهاي محکمي بسته شده است تا ديگر مسائل سال هاي پيش تکرار نشود؟ گفت: پس از بازگشت از سفر 17 روزه از اسپانيا و چک، تيم ملي فوتبال کشورمان در مسابقات غرب آسيا شرکت خواهد کرد.
محمدنبي افزود: اين مسابقات با حضور تيم هاي عراق، قطر، اردن، لبنان، سوريه و فلسطين برگزار مي شود که به نوبه خود به شناخت بيشتر ما از حريفاني چون تيم هاي ملي امارات و عربستان که هم گروه ما در مقدماتي جام جهاني هستند کمک مي کند.
وي با بيان اينکه ميزباني مسابقات غرب آسيا با ايران است، گفت: به طور قطع تا مرحله پاياني ، در تهران 4 ديدار با تيم هاي ملي حاضر در اين مسابقات خواهيم داشت.
دبير فدراسيون فوتبال اضافه کرد : پس از آن ، دو ديدار تدارکاتي هم با تيم هاي ملي مصر و تيم اصلي بحرين خواهيم داشت که در مذاکرات در باره اين بازيها قطعي شده است.
محمدنبي با اشاره به بازي تيم ملي فوتبال ايران با تيم ملي فوتبال عربستان در 16 شهريور گفت: با توجه به برنامه ريزي هاي انجام شده قرار است تا زمان برگزاري اين ديدار، 10 بازي تدارکاتي بر گزار شود.
Aliakbar
Aliakbar
کاربر انجمن
کاربر انجمن

پست من طرف Aliakbar الإثنين يوليو 14, 2008 4:21 am

آخرين اخبار ازاردوي تيم ملي فوتبال کشورمان دراسپانيا /گزارش تمرینات و حواشی آن

تيم ملي فوتبال ايران تمرينات خود را در اردوي اسپانيا پيگيري مي کند.
ملی پوشان فوتبال ایران در ادامه اردوی آمادگی خود در اسپانیا دیروز 3 جلسه تمرین كردند .
به گفته ابراهیمی سرپرست تیم ملی فوتبال ایران ، بازیكنان تیم ملی دیروز در سه نوبت ساعت 7 صبح ، 11 ظهر و 20 به وقت ایران تمرینات خود را پیگیری كردند .

از میان بازیكنان جامانده از اردوی اسپانیا نیز مجید غلام نژاد به اعضا تیم ملی ملحق شد و قرار است محمد نوری نیز در روزهای آینده به تیم ملی بپیوندد .

در حال حاضر به جز خلیلی هیچ بازیكن مصدومی درتیم ایران نیست و تیم ملی با حضور 23 بازیكن ، هم اكنون دركمپ اسپانیا تمرینات خود را زیر نظر علی دایی سرمربی تیم ملی برگزار می كند .

مصدومیت خلیلی کادر پزشکی تیم را به تقلا انداخته است و قرار است تا فردا وضعیت نهایی خلیلی و میزان مصدومیت او مشخص شود.
Aliakbar
Aliakbar
کاربر انجمن
کاربر انجمن

پست من طرف Aliakbar الإثنين يوليو 14, 2008 4:22 am

دايي:ملي‌پوشان روز به روز بهتر مي‌شوند

تيم ملي فوتبال کشورمان در حالي تمرينات خود را در اسپانيا پيگيري مي‌كند که شاهد روند رو به رشد بازيکنان هستيم.

"علي دايي" سرمربي تيم ملي کشورمان گفت: خوشبختانه تيم ملي هم اکنون در وضعيت خوبي قرار داشته و شاهد روند تمريني مطلوبي از بازيکنان هستم.

وي در ادامه بيان کرد: امکانات در اين کشور بسيار مطلوب است و بيشتر تمرکزمان بر روي حرکات قدرتي و استقامتي بازيکنان است.

امروز ملي پوشان کشورمان ساعت 11 صبح تمرين كردند و عصر نيز از ساعت 20 به وقت ايران تمرينات را پيگيري خواهند كرد.

بر همين اساس، بازيکنان تيم ملي ايران فردا در ساعت‌هاي7:30، 11 و 20 به وقت تهران زير نظر مربيان تمرينات خود را در استاديوم ماربلا پيگيري خواهند كرد.
Aliakbar
Aliakbar
کاربر انجمن
کاربر انجمن

رييس فدراسيون فوتبال : نمي توان تيمها را به زور وادار به ديدار دوستانه کرد

رييس فدراسيون فوتبال گفت : نمي توانيم تيم ها را به زور به ديدارهاي دوستانه و تدارکاتي وادار کنيم.
‌علي کفاشيان افزود : تيم هاي مقابل با ما ابتدا قرارداد مي بندند و سپس مي گويند براي بازي دوستانه با تيم ملي فوتبال ايران نمي آييم.
وي اظهار داشت : فدراسيون فوتبال برنامه ديدارهاي دوستانه اي را که اعلام مي کند ، براساس قراردادهايي است که با تيم هاي مورد نظر منعقد کرده است .
کفاشيان يادآور شد : براي بازي با بوسني که ماه پيش قرارداد بستيم ، آنان قبول کردند به ايران بيايند و ما نيز براساس قرارداد تعهداتي را برعهده گرفتيم اما يکباره گفتند نمي آييم.
وي افزود : اکنون هم همين طور است، اما قطعا" اقدامات قانوني را در قبال تيم هايي که به تعهداتشان عمل نکنند ، انجام خواهيم داد.
Aliakbar
Aliakbar
کاربر انجمن
کاربر انجمن

به دنبال کارشکنی انگلیسی ها در لغو دیدار تیم ملی فوتبال ایران و چارلتون: شکایت ایران به فیفا

به دنبال لغو دیدار تیم ملی فوتبال کشورمان برابر تیم باشگاه چارلتون انگلیس، فدراسیون فوتبال ایران به فیفا شکایت خواهد کرد.

براساس قراردادی که چندی پیش بین فدراسیون فوتبال ایران و باشگاه چارلتون اتلتیک انگلیس منعقد شد، مقرر شد این دو تیم به هنگام برگزاری اردوی تدارکاتی تیم کشورمان در کمپ تمرینی ماربلا اسپانیا در دیداری دوستانه به مصاف یکدیگر بروند.

اما در شرایطی که تیم ملی فوتبال ایران خود را آماده برگزاری این دیدار می کرد، فدراسیون فوتبال انگلیس با ارسال نامه ای به فدراسیون فوتبال کشورمان اعلام کرده است بنا بر برخی دلایل سیاسی تیم چارلتون نمی تواند برابر تیم کشورمان به میدان برود.

با کارشکنی مسئولان فوتبال انگلیس و لغو دیدار با چارلتون، مسئولان فدراسیون فوتبال کشورمان قصد دارند با ارسال شکایتی به فیفا، دخالت سیاست در فوتبال را محکوم کنند.

فیفا و دست اندرکاران آن بارها تاکید کرده اند که سیاست هیچ جایی در فوتبال و ورزش ندارد اما این اقدام انگلیسی ها متناقض با اهداف و شعارهای فیفا به شمار می رود.
Aliakbar
Aliakbar
کاربر انجمن
کاربر انجمن

پست من طرف Aliakbar الإثنين يوليو 14, 2008 4:23 am

رييس فدراسيون فوتبال : سعي مي کنيم شفاف تر عمل کنيم

رييس فدراسيون فوتبال در باره اطلاع رساني گفت: هم اکنون از طريق روابط عمومي ، سخنگو و برخي اعضاي هيئت رييسه فدراسيون اخبار فدراسيون به رسانه ها اعلام مي شود اما سعي مي کنيم پس از تشکيل کميته رسانه اي ، شفاف تر عمل کنيم.
علي کفاشيان افزود : هم اکنون نواقصي در ارسال اخبار مربوط به فوتبال مشاهده مي شوداما در آينده براساس مصوبات اين کميته اقدام خواهيم کرد.
وي درباره کميته رسانه اي فدراسيون فوتبال گفت : اين کميته شامل چهار زيرمجموعه روزنامه هاي ورزشي ، روزنامه هاي سياسي داراي بخش ورزشي ، خبرگذاريها و صدا و سيما است.
کفاشيان افزود : مباحث مربوط به فوتبال کشورمان درخصوص تعامل با رسانه ها و ... در اين کميته تصميم گيري خواهد شد.
Aliakbar
Aliakbar
کاربر انجمن
کاربر انجمن

پست من طرف Aliakbar الإثنين يوليو 14, 2008 4:23 am

ايران خودرو يا سايپا به زودی اسپانسر تيم ملي مي‌شوند

با توجه به مذاكرات مقدماتي، يك شركت خودروسازي ايراني حامي مالي تيم ملي فوتبال خواهد شد.

با تشكيل فدراسيون جدید، تاكنون اسپانسري براي تيم‌هاي ملي ايران جذب نشده و مسئولان تلاش‌هاي مضاعفي را براي جذب يك حامي مالي آغاز كرده‌اند.
باتوجه به نامناسب بودن پيشنهاد شركت‌هاي خارجي از جمله آديداس، نايك و پوما، مديران فدراسيون تلاش دارند كه از داخل حامي مالي جذب كنند.
شركت‌هاي ايران خودرو و سايپا بيش از سايرين در اولويت قرار دارند و مذاكرات خوبي با هر دو انجام شده است. به احتمال زياد در مرحله چهارم مقدماتي جام جهاني 2010، يكي از شركت‌هاي نامبرده اسپانسر تيم ملي خواهد بود.
بنا به اظهارات مسولان فدراسيون تا چند روز آينده در اين زمينه تصميم نهايي گرفته خواهد شد.
Aliakbar
Aliakbar
کاربر انجمن
کاربر انجمن

پست من طرف Aliakbar الإثنين يوليو 14, 2008 4:24 am

معاون وزير امور خارجه آمريكا:تيم ملي فوتبال ايران را به آمريكا دعوت مي كنيم

"ويليام برنز" معاون وزير امور خارجه آمريكا در امور سياسي اعلام نمود تيم المپيك بسكتبال ايران هفته آينده وارد آمريكا مي شود و علاوه بر آن او اميدوارست تا پايان سال هماهنگي هاي ورود تيم ملي فوتبال ايران به آمريكا را نيز انجام دهد.

برنز گفت: هفته آينده با همكاري ليگ NBA آمريكا ، 25 نفر از تيم ملي بسكتبال ايران را براي شركت در بازي هاي تابستاني دعوت كرده ايم و اميدواريم كه تا آخر سال، تيم فوتبال ايران را نيز به آمريكا بياوريم".
به گفته اين ديپلمات آمريكايي، هفته گذشته طي هماهنگي با كميته ملي المپيك آمريكا، دولت بوش هماهنگي هاي لازم براي ورود 15 نفر از تيم ملي تنيس روي ميز ايران را نيز ترتيب داده است.
يادآور مي شود اين گروه كه شامل ورزشكاران خانم مي باشند براي اولين بار است كه به آمريكا مي روند.
Aliakbar
Aliakbar
کاربر انجمن
کاربر انجمن

پست من طرف Aliakbar الإثنين يوليو 14, 2008 4:24 am

علی دایی: ملی پوشان را برای جام جهانی آماده می کنم

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان ضمن مطلوب توصیف کردن امکانات کمپ تمرینی ماربلا اسپانیا، از آماده سازی ملی پوشان برای حضور در جام جهانی خبر داد.

علی دایی که درحاشیه تمرینات عصر امروز تیم ملی در کمپ ماربلای اسپانیا گفتگو می کرد، با بیان این مطلب اظهار داشت: امکانات و شرایط تمرینی ایده آلی برای تیم ملی در کمپ ماربلا فراهم است و ملی پوشان روزانه دو تا سه جلسه تمرینات منظم را دنبال می کنند که صبح ها به تمرینات بدنسازی و بعد از ظهرها به کار با توپ و تمرینات تاکتیکی اختصاص دارد.

سرمربی تیم ملی با بیان اینکه به جز محسن خلیلی ، سایر ملی پوشان در آمادگی کامل قرار دارند و بازیکن مصدوم نداریم ، تصریح کرد: خلیلی از ناحیه زانو دچار مصدومیت شده است که در تمرین امروز به توصیه پزشک تیم جدا از سایرین، تمرینات سبکی را انجام داد و تصور می کنم با شرایطی که خلیلی دارد نباید فشار زیادی به پایش وارد کند تا به مرور به شرایط آمادگی برسد.

دایی درخصوص وضعیت دیدارهای تدارکاتی تیم ملی مقابل تیم های باشگاهی اسپانیا اظهار داشت: هنوزهیچکدام از بازیهای تدارکاتی که از قبل برای تیم ملی پیش بینی شده بود قطعی نیست چرا که هنوز تمرینات تیم های اسپانیایی آغاز نشده و مشخص نیست کدامیک از این تیم ها می توانند در زمان های مورد نظرما با تیم ملی ایران بازی کنند. البته مسئولان کمیته روابط بین الملل فدراسیون در تلاش هستند تا شرایط برگزاری چند بازی تدارکاتی مناسب را برای تیم ملی فراهم کنند.

وی با بیان اینکه اردوی اسپانیا ، بازیکنان تیم ملی را کاملا روی تمرینات آماده سازی متمرکزخواهد کرد، اظهار داشت: اردوی اروپایی تیم ملی قبل از بازیهای مقدماتی جام جهانی در افزایش هماهنگی و شناخت از بازیکنان بسیار تاثیرگذار است و می تواند تیم را برای یکدوره مسابقه سخت آماده کند و خوشبختانه تمام بازیکنان با انگیزه بالا در تمرینات حضور دارند چرا که می دانند آماده ترین ها در تیم ملی خواهند ماند.

سرمربی تیم ملی در پایان ابراز امیدواری کرد با برگزاری دیدارهای تدارکاتی، بازیکنان بتوانند در قالب برنامه های تاکتیکی شکل بگیرند و تیم ملی با انسجام تاکتیکی لازم درنخستین دیدار خود در مسابقات مقدماتی جام جهانی مقابل عربستان حاضر شود.
Aliakbar
Aliakbar
کاربر انجمن
کاربر انجمن

پست من طرف Aliakbar الإثنين يوليو 14, 2008 4:26 am

روته مولر: ايران امكانات لازم براي حضور مربيان بزرگ را ندارد

مدرس آلماني گفت: متاسفانه ايران شرايط و امكانات كافي براي حضور مربيان بزرگ را در فوتبال اين كشور ندارد.

روته مولر درباره شناخت و آخرين ارزيابي‌اش حاضر در كلاس‌هاي آموزشي خود اظهار داشت: كلاس‌ها در شرايط خوبي برگزار شد؛ اما متعجبم كه بيش از 70 درصد از مربياني كه در كلاس‌هايم شركت كرده‌اند هيچ تيمي را در اختيار ندارند.
مدرس آلماني گفت:‌ تمرينات تيم‌هاي پرسپوليس و استقلال را از نزديك تماشا كردم و به نظرم در بعد فني شرايط تمرين آنها با تيم‌هاي بزرگ جهان تطابق دارد.
مولر خاطرنشان كرد: با توجه به هماهنگي‌هاي انجام شده قرار است در آينده نزديك تحول بزرگي در تعامل فدرارسيون‌هاي فوتبال ايران و آلمان به وجود آيد و حضور من در ايران، از نمونه‌هاي بزرگ اين تحول است.
مولر با اشاره به شرايط و امكانات فوتبال ايران تصريح كرد: براي پيشرفت فوتبال ايران بايد مربيان بزرگ به اين كشور بيايند؛ اما شرايط و امكانات لازم در ايران وجود ندارد.
وي ادامه داد: در سال‌هاي نه چندان دور مسئولان تركيه با فراهم كردن امكانات، مربيان آلماني را جذب كرده و باشگاه‌ها نكات حرفه‌اي را به خوبي آموختند و اكنون تيم ملي تركيه و تيم‌هاي باشگاهي اين كشور در عرصه‌هاي بين‌المللي براي تيم‌هاي بزرگ جهان و حتي خود ما حريفي قدرتمند هستند.
مدرس آلماني تاكيد كرد: پتانسيل و قدرت فوتبال ايران كم‌تر از تركيه نيست. بنابراين ايراني‌ها نيز بايد در اين راه گام‌هاي اساسي را بردارند.
Aliakbar
Aliakbar
کاربر انجمن
کاربر انجمن

پست من طرف Aliakbar الإثنين يوليو 14, 2008 4:26 am

بازی های تیم ملی ایران در کمپ اسپانیا مشخص شد

تیم های جایگزین برای بازی مقابل تیم ملی فوتبال ایران در كمپ ماربلای اسپانیا مشخص شدند.
رئیس كمیته روابط بین الملل فدراسیون فوتبال با اشاره به لغو بازی های تیم ملی ایران مقابل دو تیم اسپانیایی به علت تغییر در تاریخ شروع لیگ اسپانیا گفت : سه تیم انگلیسی به نام های روشتل، پترزبورگ و ماربلا برای بازی مقابل تیم ملی ایران اعلام آمادگی كردند كه بنا بر نظر سرمربی تیم ملی فوتبال ایران با آنها بازی دوستانه برگزار خواهیم كرد.

محمد منصور عظیم زاده افزود : به غیر از سه تیم گفته شده امكان بازی با تیم های دیگر هم در حال فراهم شدن است و در صورت مثبت بودن نظر سرمربی تیم ملی ایران تاریخ مسابقه با آنها اعلام می شود .

وی با مثبت دانستن تمرینات تیم ملی ایران گفت : وضع تیم ملی ایران خوب است و با رفع مصدومیت محسن خلیلی تیم ملی دیگر مصدومی ندارد .

رئیس كمیته روابط بین الملل فدراسیون فوتبال گفت : تیم ملی ایران تاكنون 5 جلسه تمرین برگزار كرده است و امروز ششمین جلسه را هم برگزار خواهیم كرد .
Aliakbar
Aliakbar
کاربر انجمن
کاربر انجمن

پست من طرف Aliakbar الثلاثاء يوليو 15, 2008 3:14 am

توجیه غیرحرفه ای انگلیسی ها؛انجام موفقیت آمیز موشک های نظامی ایران در مانور خلیج فارس دلیل لغو دیدار چارلتون با ایران!!

باشگاه چارلتون انگستان با ارسال نامه ای به فدراسیون فوتبال کشورمان دلیل لغو دیدار با تیم ایران را آزمایش موفقیت آمیز موشک های نظامی ایران در مانوری که در خلیج فارس انجام شد عنوان کرد.

بنا بر اعلام فدراسیون فوتبال، باشگاه چارلتون اتلتیک انگلستان با ارسال نمابری به فدراسیون فوتبال به صورتی غیرحرفه ای و برخلاف قوانین فدراسیون جهانی فوتبال FIFA از حضور در مسابقه ای که طبق قرارداد طرفین قرار بود با تیم ملی کشورمان برگزار کند امتناع کرد. درنامه باشگاه چارلتون مانور نظامی و آزمایش موفق موشکی ایران دلیل لغو غیرقانونی این مسابقه قید شده است.

در اطلاعیه فدراسیون فوتبال آمده است: « فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران با تقبیح این عمل غیرمسئولانه و غیرورزشی باشگاه مذکور و دخالت دادن مسائل سیاسی در امر ورزش که خلاف همه قوانین بین المللی است حق خود می داند بطور فراگیر و جدی از طریق مراجع ذیصلاح FIFA این مسئله را پیگیری نماید.»
Aliakbar
Aliakbar
کاربر انجمن
کاربر انجمن

پست من طرف Aliakbar الثلاثاء يوليو 15, 2008 3:15 am

گفت‌وگوي تفصيلي با اريش روته مولر: قطعا ايران به جام جهاني مي‌رود !دایی در بین همه لژیونرها برجسته تر بوده است، او در بایرن مونیخ استثنا بود!

سومين حضور “اريش روته‌مولر”، مدرس آلماني فدراسيون جهاني فوتبال در ايران بسيار خبرسازتر از دو حضور پيشين او بود. رفتن “انگين فيرات” از تيم ملي به باشگاه سپاهان و خلاء مربي در نيمكت تيم ملي ايران باعث شد تا خبرها درمورد حضور “مولر” در نيمكت تيم ملي ايران قوت بگيرد.

علاقه‌مندي مولر به “علي دايي” در كنار توجه سرمربي تيم ملي ايران به اين مدرس نام آشناي آلماني و كارنامه پربار او همه و همه به شايعه حضور مولر در تيم ملي شدت بخشيدند.

مولر در گفت‌وگو اين موضوع را به شدت رد كرد و گفت در ديدارهايش با علي كفاشيان و يا علي دايي هيچ گاه موضوع مربي‌گري او در تيم ملي ايران مطرح نشده است: «قسم مي‌خورم هرگز در اين باره حرفي زده نشد.»

“اريش روته‌مولر” در اين گفت‌وگو به فوتبال ايران و آسيا، لژيونرهاي ايران در بوندسليگا، دوره آموزشي اخير و سرانجام رقابت‌هاي يورو 2008 پرداخت.

* دوره‌هاي مربي‌گري در ايران

اين دوره آموزشي بدون ترديد، كلاس‌هايي با موضوع گوناگون بودند كه در آن مربياني از نقاط مختلف حضور داشتند. بيشتر آنها بازيكنان سال‌هاي پيش تيم ملي هستند. بازيكناني البته خوب كه تجربه‌هاي خوبي هم در مربي‌گري دارند. اين موضوع از اهميت ويژه‌اي برخوردار است. چرا كه اين دوره آموزشي، دوره‌اي حرفه‌اي شمرده مي‌شود و حاضران در آن بايد تجربه‌ي مربي‌گري داشته باشند، اين چيزي است كه از آنها انتظار مي‌رود. بيشتر آنها هم از اين تجربه برخوردار بودند، بخشي از آنها در باشگاه‌هاي بزرگ كار كرده‌اند و در ليگ برتر ايران. بايد بگويم كه سطح اين دوره كاملا خوب و رضايت بخش بود.

* فوتبال ايران

صحبت از فوتبال ايران در آسيا و جايگاهش در اين قاره چندان موردي ندارد. ايران در كنار تيم‌هايي هم‌چون ژاپن، كره‌جنوبي و گاهي هم چين از جايگاهي در فوتبال آسيا برخوردارند كه نياز به گفتن ندارد. آنها پيشتازان فوتبال قاره هستند. بدون ترديد آنها در فوتبال دنيا حرف زيادي براي گفتن دارند و جاي زيادي هم براي پيشرفت و بهتر شدن! آنچه در اين دوره‌هاي آموزشي رخ مي‌دهد، گامي براي رسيدن به اين هدف است. اگر بتوان در اين دوره‌ها كاري كرد، آن وقت مي‌توان به منظور رسيد.

* تفاوت‌ها در دو دوره‌ي آموزشي

در دوره پيش كه چند ماه قبل برگزار شد، مدل‌هايي ارايه شد كه با اين دوره تفاوت داشت. در آن نقاط دشوار و مهم مربي‌گري از جمله در تكنيك، مسايل تاكتيكي آموزش داده شد. اين بار هم مدل‌ها و روش‌هاي ديگر اما، كلاس‌هاي اين دوره تنها تئوريك نبودند و دوره آموزشي تنها محدود به كلاس نمي‌شد. با حضور در تمرين تيم‌هايي همچون استقلال و پرسپوليس از نزديك شاهد تمرين دو تيم و در بخش‌هايي هم اجرا و پياده شدن موارد آموزش داده شده بوديم. يعني آنچه در كلاس‌ها مطرح شد، بايد در عمل هم پياده مي‌شد. آن هم از سوي مربياني كه تعدادي از آنها در كلاس‌ها حضور داشتند. مي‌توان گفت تركيب ايده‌آلي از آموزش تئوري و عملي در كنار هم بود. ضمن آنكه در اين كلاس به مسايلي همچون مسايل روحي و رواني نيز توجه و اشاره شد. يعني خواستيم دوره‌اي آموزشي كامل داشته باشيم.

* پيشرفت شاگردان

پي بردن به تفاوت و دگرگوني در كار حاضران در اين دوره‌ها در اين بازه‌ي زماني كار دشواري است. من مربيان را هم اكنون بهتر مي‌شناسم و بهتر مي‌توانستم با آنها و طرز كارشان روبه‌رو شوم. چيزي كه نبايد فراموشش كرد، آن است كه مربيان موظف بودند، در اين دوره گزارش كار خود را ارايه كنند. يعني بايد در اين گزارش كار، عملكرد تكنيكي وقتي خود را ثبت و يادداشت مي‌كردند. يعني بايد به تجزيه و تحليل هم مي‌پرداختند و به ذهنيات خود بسنده نمي‌كردند. گزارش كار ارايه شده از سوي مربيان از سوي من و مرتضي محصص مورد ارزيابي قرار مي‌گيرد اما، درمورد دگرگوني عظيم در كار مربيان نمي‌توانم چيزي بگويم چون در اين فاصله در ايران نبودم تا كار آنها را از نزديك زيرنظر داشته باشم.

* مكتب مربيان خارجي؛ وحدت يا كثرت؟

با اين گونه پرسش‌ها به خوبي آشنا هستم. چون بارها و بارها از من پرسيده شده‌اند. در برابر پرسش مربي خارجي و يا وطني نظري قطعي دارم و آن هم اين است كه شما در طول زمان بايد يك مربي ايراني داشته باشيد اما، درمورد اينكه مربيان باشگاه‌ها بايد از يك مكتب خاص باشند و يا خير،‌ بايد بگويم كه پاسخ دادن به اين پرسش دشوار است. همه دوست دارند آموزش‌ها و روش‌هاي گسترده‌اي را در اختيار داشته باشند. مي‌خواهند از فوتبال دنيا تاثيرهاي همه جانبه‌اي را بپذيرند. چرا كه نه؟ از فوتبال برزيل مي‌توان چيزهايي آموخت. از فوتبال ايتاليا مي‌توان چيزهايي را بدست آورد، از مربيان آلمان مي‌توان نكته‌هايي را فراگرفت. با اين همه ابتدا بايد از امكانات گوناگون در اين زمينه به خوبي آگاهي يافت از شيوه بازي و سبك‌هاي مختلف موجود. در پايان هم بايد تصميم گرفت كه با كدام سبك و انديشه بهتر و بيشتر مي‌توان كنار آمد و هماهنگ شد.

بايد آگاه بود كه در پي چه هدفي هستيم و در ادامه با دانستن و شناختن امكانات موجود در اين زمينه تصميم‌گيري و اقدام كرد. در فوتبال باشگاهي آلمان هم شاهد مربيان خارجي زيادي هستيم كه با حضور آنها موافق هستم. چرا كه از مربيان بزرگ خارجي مي‌توان چيزهاي تازه‌اي را فرا گرفت.

* مربيان لژيونر

بدون ترديد شما مي‌توانيد مربياني داشته باشيد كه در خارج از فوتبال ايران هم مربي‌گري كنند. آنها به خوبي آموزش ديده هستند آنها مي‌دانند موضوع بر سر چيست؟ چرا مربيان ايراني نتوانند در خارج از مرزهاي ايران مربي‌گري كنند؟ به باور من آنها از توانمندي قانع كننده‌اي در اين زمينه برخوردار هستند. در فوتبال اروپا مربيان با داشتن مدرك مربي‌گري از سوي اتحاديه فوتبال اروپا اين امكان را مي‌يابند تا در همه كشورهاي اروپايي مربي‌گري كنند. در آسيا و يا آفريقا هم با پديد آمدن شرايط مشابه مي‌توان انتظار چنين چيزي را داشت. دنيا به سوي همين موضوع پيش مي‌رود و هر روز بازتر از گذشته مي‌شود.

* آينده لژيونرهاي ايراني در بوندسليگا

پيش از هر چيز نبايد از نظر دور داشت كه بازي در بوندسليگا كار ساده‌اي نيست. حتي بازيكنان چيني و ژاپني هم كه در آنجا توپ مي‌زده‌اند، كار سختي داشتند. همانند آنچه براي كريمي در بايرن مونيخ رخ داد. در نهايت براي آن كه بتوان خود را به تيم تحميل كرد، بايد به راستي بازيكن خوب و آماده‌اي بود و اين كار ساده‌اي نيست. شايد براي بازيكنان خارجي تازه وارد كار با مربيان جديد كه البته استفاده از بازيكنان داخلي را ترجيح مي‌دهند در ابتدا اندكي دشوار باشد. درمورد شرايط كنوني مهدوي‌كيا و يا فصل پيش هاشميان هم روي هم رفته بايد بگويم كه همه چيز هم به كيفيت بازيكنان برنمي‌گردد. به عنوان نمونه بايد از “فريد هلم فونكل” پرسيد چرا او در اينتراخت فرانكفورت بازي نمي‌كند. شايد هم اين مربي براي اين موضوع دليل خاص خود را داشته باشد كه من از آن بي‌اطلاع هستم. روي هم رفته بايد بگويم ايراني‌ها با بازيكناني چون باقري و علي دايي تاثير مثبتي از خود و فوتبال ايران در بوندسليگا به جاي گذاشتند و عملكرد خوبي داشتند. مهدوي‌كيا و هاشميان هم توانسته‌اند در فوتبال آلمان براي خود اسم و رسمي به هم بزنند. از ميان آنها عملكرد دايي را از همه برجسته‌تر ديدم، او در بايرن مونيخ يك استثنا بود.

كريمي را هم در بايرن زيرنظر داشتم. او شروع بسيار خوبي با بايرن داشت و خيلي زود به بازيكني اصلي در تيم فليكس ماگات تبديل شد اما، در ادامه نمي‌دانم برايش چه اتفاقي رخ داد كه ديگر با شيوه بازي موردنظر ماگات نخورد!

درمورد آينده هم با اطمينان مي‌گويم كه بوندسليگا به بازيكنان خوب ايراني نياز دارد. اميدوارم كه لژيونرهاي ايراني در فوتبال آلمان بيشتر شوند. اين همانند آنچه براي مهدوي‌كيا و هاشميان رخ داد، پيشرفت فوتبال آنها را هم در پي خواهد داشت. اين دو سال‌هاي سال است كه در فوتبال آلمان به سر مي‌برند و تجربه‌هاي زيادي اندوخته و پيشرفت زيادي هم كرده‌اند.

* سفير فوتبال

پس از نامه‌نگاري‌هاي انجام شده و گفت‌وگوها با سران فدراسيون فوتبال ايران به آلمان خواهم رفت و از اين گفت‌وگو گزارش خواهم داد و به آنها خواهم گفت كه طرح‌هايي مدنظر است و سپس ديدار ميان روساي فدراسيون صورت خواهد گرفت.

* نشست بدون بحث تيم ملي با دايي!

با علي دايي گفت‌وگو داشتم، با اين حال صادقانه بايد بگويم موضوع گفت‌وگو همين دوره آموزشي بود و البته كار براي فدراسيون فوتبال و البته AFC. با رييس فدراسيون و رييس آكادمي فوتبال ايران هم گفت‌وگو داشتم. بحث بر سر يك همكاري احتمالي ميان فدراسيون فوتبال ايران و آلمان بود، چرا كه پيش از اين نامه‌نگاري‌هايي ميان روساي فدراسيون‌ها صورت گرفته بود. بله با دايي گفت‌وگو كردم اما موضوع اصلي براي من نه گفت‌وگو با دايي كه همين دوره آموزشي بود. سوگند مي‌خورم كه كار در تيم ملي ايران برايم مطرح نبوده است. حتي در گفت‌وگو با رييس فدراسيون هم موضوع همين كلاس‌ها و همكاري‌هاي فوتبالي بين دو كشور بود. شما هنوز نمي‌توانيد از عنوان مربي تيم ملي فوتبال ايران در كنار نام من استفاده كنيد.

* ايران در جام جهاني 2010

اين بدون شك خواسته شماست. اين طور نيست؟ كاملا بر اين باور هستم كه ايران در جام جهاني 2010 آفريقاي جنوبي حاضر خواهد بود. من در جام جهاني گذشته هم با علاقه بازي‌هاي تيم ملي ايران را تماشا كردم. در آسيا هم ژاپن براي من همواره يك مدعي حضور در جام جهاني است. به نظر من ايران و ژاپن جدي‌ترين گزينه‌هاي مدعي حضور در جام جهاني هستند. در پي آنها هم كره‌جنوبي، عربستان سعودي و شايد هم چين و البته استراليا. اين آخري را هنوز هم غیر آسیایی مي‌دانم براي همين آن را فراموش كردم (باخنده).

براي من كه از دور همه چيز را در نظر دارم، حضور ايران در جام جهاني قطعي است و توقع و انتظار شما بايد همين باشد. مطمئن هستم ايران از پس آن برمي‌آيد.

* يورو 2008

پيش از هر چيز بايد بگويم براي من به عنوان يك آلماني بسيار نااميدكننده بود. اما روي هم رفته بايد بگويم روسيه، هلند و اسپانيا عالي بازي كردند. اين آخري در تمام طول رقابت‌ها عملكرد ثابتي داشت و با شايستگي قهرمان اروپا شد. آلمان اگرچه خوب نتيجه گرفت اما عملكرد بازيكنان آلمان خوب نبود.

در جام جهاني 2006 ما به خاطر هيجان بازي‌هاي خانگي بهتر بوديم و فكر مي‌كردم قهرمان خواهيم شد. سوم شدن برايم نااميد كننده بود. من تا سال 2005 با لو و كلينزمن كار مي‌كردم و از طرفي ديگر مي‌دانستم كه فرانسه و يا انگليس در خانه خود قهرمان جهان شده‌اند. همين را هم براي آلمان احتمال مي‌دادم. بايد نتايج در يورو 2008 را فراموش كرد و به اين موضوع انديشيد كه چرا آلمان خوب بازي نكرد و يوگي لو بدون شك آن را مي‌داند و به آن خواهد پرداخت. آلمان به بازيكنان مستعد ديگري در كنار لام، شواين اشتايگر و بالاك نياز دارد. اين بازيكنان كافي نيستند.

در يورو بيشتر شاهد بازي تهاجمي از سوي تيم‌هاي حاضر بوديم، اگرچه تيم‌ها با يك مهاجم بازي مي‌كردند. اين نكته‌اي مثبت براي اين رقابت‌ها بود.

* كلينزمن: انقلاب در فوتبال آلمان؟

كلينزمن در فوتبال آلمان دگرگوني ايجاد نكرد. او از آمريكا چيزهايي با خود به فوتبال آلمان آورد. دگرگوني‌هايي در تيم ملي پديد آورد اما انقلاب نه. او در فوتبال ‌آلمان انقلابي به پا نكرد. من از هواداران او و كارهايي كه صورت داد، هستم اما اين طور نيست كه بتوان گفت همه آنچه او كرد صد درصد درست بودند و اشتباهي در كار نبود. او تغييراتي صورت داد كه به خوبي هم جواب دادند. مي‌دانست بحث بر سر چيست. شخص بسيار باهوشي است. توانايي خوبي در يادگيري زبان‌هاي ديگر دارد و افق‌هاي بسيار بازي نيز دارد. همه ما مشتاق تماشاي عملكرد او در بايرن مونيخ هستيم و با هيجان كار او را دنبال مي‌كنيم.

* قهرماني ماتادورها

قهرمان شدن اسپانيا برايم هيچ جاي شگفتي نداشت. آنها چهل سال بود كه زيبا بازي مي‌كردند اما، نتيجه نمي‌گرفتند و بايد روزي اين چنين مي‌شد و شد. آنها در سطح اروپا همه افتخارها را به دست آورده بودند و اين يعني آنها پتانسيل قهرماني را داشتند. آنها بازيكنان بسيار بسيار خوبي داشتند.
Aliakbar
Aliakbar
کاربر انجمن
کاربر انجمن

پست من طرف Aliakbar الثلاثاء يوليو 15, 2008 3:16 am

گزارش تحلیلی از لغو مکرر بازیهای تدارکاتی تیم ملی در مصاحبه با كفاشيان: به فيفا شكايت مي‌كنيم

تيم‌ملي فوتبال كشورمان اردوي تداركاتي خود را در اسپانيا درحالي ادامه مي‌دهد كه لغو سه بازي دوستانه برابر مالاگا، ماربلا و چارلتون در رسانه‌ها بازتاب‌هاي مختلفي را به‌دنبال داشت.

خبرگزاريهای مختلف با اعلام خبر مخالفت دولت انگليس با برگزاري ديدار دوستانه ايران و چارلتون نوشت: «در حالي كه دو بازي دوستانه تيم‌ملي ايران برابر ماربلا و مالاگا لغو شد، دخالت دولت انگليس هم موجب شد كه ديدار ايران برابر چارلتون برگزار نشود.»

اين دخالت غيرورزشي درحالي به لغو اين ديدار دوستانه منجر شده كه براساس توافقات قبلي‌ انجام اين مسابقه قطعي به نظر مي‌رسيد.

سومين ديدار تداركاتي تيم‌ملي اما برخلاف دوبازي ديگر به دليل سياسي لغو و تحريم شده است. چه مسئولان تيم‌هاي ماربلا و مالاگا علت مخالفت‌شان با انجام ديدار دوستانه برابر تيم‌ملي ايران را پاره‌اي از مسائل فني عنوان كرده بودند.

در واقع تاخير 10 روزه در شروع رقابت‌هاي لاليگا باعث لغو بازي‌هاي دوستانه ماربلا و مالاگا برابر ايران شد.

پس از اين اتفاق مقامات فدراسيون فوتبال اعلام كردند كه درحال رايزني براي جايگزين كردن دو تيم انگليسي به‌جاي ماربلا و مالاگا هستند اما روز گذشته باشگاه چارلتون به طور يك طرفه اعلام كرد كه تيم فوتبال اين باشگاه از ديدار با تيم ايران انصراف داده است.

در همين حال فدراسيون فوتبال كشورمان قصد دارد در اقدامي قانوني عليه باشگاه چارلتون و رفتارهاي غيرورزشي اين باشگاه به فيفا شكايت كند.

نامه چارلتون به كفاشيان

درحالي كه فيفا و دست‌اندركاران آن بارها برضرورت پرهيز از سياسي كردن ورزش هشدار داده و تأكيد كرده‌اند؛

«سياست هيچ‌جايي در فوتبال و ورزش ندارد» نامه باشگاه چارلتون به علي كفاشيان برخلاف دستور صريح فيفا و در عين حال خارج از چارچوب‌هاي متداول ورزشي دنيا به شمار مي‌رود.

آنها در نامه‌اي كه روز گذشته از سوي مسئولان فدراسيون فوتبال در اختيار همشهري قرار گرفت و در سايت فدراسيون هم منتشر شد خطاب به علي كفاشيان نوشته‌اند: «به‌دنبال اخبار هفته گذشته مبني بر انجام آزمايشات موشكي از سوي ايران احساس مي‌كنيم برگزاري بازي برنامه‌ريزي شده در 19 جولاي 2008 نامناسب خواهد بود.»

آنها همچنين در پايان نامه توهين‌آميز خود به يك معذرت‌خواهي ساده اكتفا كرده‌اند؛ «بابت اختلال پيش آمده معذرت مي‌خواهيم.» مشخص نيست كه انجام مانور موشكي توسط ايران كه موضوعي عادي و پذيرفته شده در عرف بين‌المللي محسوب مي‌شود و از حقوق مسلم جمهوري اسلامي ايران است چه ربطي به يك باشگاه ورزشي انگليسي دارد. اين رفتار فقط بيانگر عجز و ناتواني و انفعال باشگاه چارلتون است.

كفاشيان: از چارلتون شكايت مي‌كنيم

درحالي كه بازي دوستانه تيم‌ملي ايران برابر چارلتون از سوي اين باشگاه انگليسي منتفي اعلام شده است، روز گذشته خبرگزاري‌هاي داخلي در قبال نگاه سياسي مسئولان باشگاه چارلتون واكنش منفي از خود نشان دادند.

در همين حال مسئولان فدراسيون فوتبال كشورمان نيز تاكيد كرده‌اند كه از چارلتون به فيفا شكايت خواهند كرد. علي كفاشيان در اين باره مي‌گويد: «براي ما بسيار تعجب برانگيز است كه با وجود اينكه نهادهاي بين‌المللي فوتبال، سياسي شدن ورزش را محكوم مي‌كنند، دولت انگليس با اعمال فشار بر يك باشگاه ورزشي مسابقه‌اي قانوني و دوستانه را لغو مي‌كند.»

رئيس فدراسيون فوتبال كشورمان تاكيد مي‌كند: «ما با چارلتون قرارداد امضا كرديم و قراردادمان به انجام قطعي اين بازي دلالت دارد و طبق آن عمل خواهيم كرد. اگر تيم چارلتون به تعهد خود عمل نكند به طور قطع از آنها به فيفا شكايت مي‌كنيم.»

واكنش رسانه‌ها درباره لغو بازي با چارلتون

بسياري از رسانه‌هاي داخلي با محكوم كردن حركت غيرورزشي اين باشگاه، مسئولان فدراسيون فوتبال را به شكايت از باشگاه متخلف انگليسي ترغيب كرده‌اند.

در همين حال خبرگزاري‌هاي داخلي با اشاره به كارشكني اين باشگاه نوشته‌اند: «مسئولان فدراسيون فوتبال كشورمان خيلي زود بايد در مقام شكايت از چارلتون برآيند و به فيفا در رابطه با دخالت سياسيون انگليس در ورزش آن كشور هشدار دهند. چه فوتبال ايران درست با همين استدلال تا مدت‌ها در تعليق به‌سر برد.

بنابراين حالا وقت آن رسيده كه فيفا بي‌طرفي را درخصوص اجراي قوانين صريح خود به اثبات برساند. ضمن اينكه با توجه به اتفاقات رخ داده مسئولان فدراسيون فوتبال كشورمان براي دريافت غرامت نيز بايد اقدام جدي از خود نشان دهند.»

آخرين خبرها حاكي از آن است كه از سوي روابط بين‌الملل فدراسيون فوتبال ايران شكايت‌نامه‌اي عليه چارلتون تنظيم شده كه به زودي براي فيفا ارسال خواهد شد. اين شكايت به‌صورت رسمي تنظيم و به طور شفاف ارائه خواهد شد.
Aliakbar
Aliakbar
کاربر انجمن
کاربر انجمن

پست من طرف Aliakbar الثلاثاء يوليو 15, 2008 3:18 am

اخبار متناقض از مصدومیت خلیلی/ خانلري پزشک تیم ملی:وضعيت نهايي خليلي فردا مشخص مي‌شود

پزشك تيم ملي فوتبال ايران گفت: وضعيت نهايي مهاجم تيم ملي فردا به طور شفاف مشخص مي‌شود.

پرهام خانلري اظهار داشت: محسن خليلي امروز كنار ساير بازيكنان تمرين كرد؛ اما براي مشخص شدن شرايط نهايي اكنون نمي‌توانم اظهار نظر كنم.
پزشك تيم ملي درباره شايعه پارگي رباط طيبي مهاجم پرسپوليس، تاكيد كرد: در اين زمينه بايد صبر كرد زيرا فردا پس از انجام معانيه ها و مشورت هاي نهايي مي‌توانيم پاسخ نهايي را درباره مصدوميت زانوي خليلي اعلام كنيم.
وي ادامه داد: شرايط جسماني ساير بازيكنان خوب است. آنها تمرينات خوبي را در اسپانيا انجام مي‌دهند.
Aliakbar
Aliakbar
کاربر انجمن
کاربر انجمن

پست من طرف Aliakbar الثلاثاء يوليو 15, 2008 3:19 am

احمد ابراهیمی سرپرست تیم ملی : برخلاف اخبار مطرح شده محسن خلیلی رباط صلیبی پاره نکرده است!

سرپرست تیم ملی فوتبال ایران خبر پارگی رباط صلیبی محسن خلیلی در اردوی اسپانیا را تكذیب كرد .
احمد ابراهیمی در کمال تعجب و درحالیکه اخبار حکایت از مصدومیت خلیلی دارد گفت : این خبر صحیح نیست و هم اكنون محسن خلیلی با دیگر اعضای تیم ملی در حال تمرین كردن است !!

وی ادامه داد : بر اساس اعلام پزشك تیم ملی مصدومیت خلیلی رفع شده است و وی مشكلی ندارد .

سرپرست تیم ملی فوتبال ایران درباره بازی های تداكارتی تیم ملی فوتبال ایران گفت : هنوز بازی ای برای تیم ملی قطعی نشده است و در صورت مشخص شدن آن؛ این خبر رسماً اعلام می شود .

ابراهیمی با اشاره به برگزاری سه جلسه تمرین برای تیم ملی فوتبال در هر روز گفت : 31 تیر تیم ملی اسپانیا را به قصد چك ترك می كند و دو بازی تداكارتی در چك برای تیم ملی برگزار می شود .
Aliakbar
Aliakbar
کاربر انجمن
کاربر انجمن

پست من طرف Aliakbar الثلاثاء يوليو 29, 2008 3:38 am

بازي دوستانه تيم ملي فوتبال ايران به نفع اسلاويا پراگ تمام شد

تيم ملي فوتبال ايران كه در يك اردوي تداركاتي در جمهوري چك به سر
مي‌برد روز يكشنبه در دومين بازي دوستانه خود در برابرتيم اسلاويا پراگ
مغلوب شد اسلاويا پراگ كه قهرمان ليگ فوتبال جمهوري چك است در اين بازي
دوستانه موفق شد تيم ملي فوتبال ايران را با نتيجه يك بر صفر مغلوب كند.
به گزارش خبرگزاري فرانسه از پراگ ، چرني، بازيكن تيم اسلاويا پراگ در دقيقه ‪ ۴۳‬اين بازي دروازه تيم ملي فوتبال ايران را باز كرد.
Aliakbar
Aliakbar
کاربر انجمن
کاربر انجمن

پست من طرف Aliakbar الأربعاء أغسطس 06, 2008 11:31 pm

براي حضور در مسابقات قهرماني غرب آسيا
اسامي بازيكنان تيم ملي ايران اعلام شد

خبرگزاري فارس: فهرست كامل بازيكنان تيم ملي فوتبال ايران براي حضور در پيكارهاي قهرماني آسيا اعلام شد.

به گزارش خبرگزاري فارس،‌ بازي‌هاي غرب آسيا از هفدهم مرداد ماه به مدت 8
روز به ميزباني تهران برگزار خواهد شد. از سوي كادر فني، نفرات تيم ملي
ايران براي حضور در اين دوره اعلام شدند.
ابراهيم ميرزاپور، وحيد طالب لو، محسن بنگر، هادي عقيلي، احمد آل نعمه،
مجتبي شيري، ميلاد زيندپور، مجيد غلام نژاد، علي حمودي، كيانوش رحمتي،
ابراهيم صادقي، حسين كاظمي، احسان حاج صفي، محمدرضا خلعتبري، محمد پروين،
محمد نوري، حسين ابراهيمي، ميلاد ميداوودي، غلامرضا رضايي و سيدجلال
رافخايي در اين مسابقات به مصاف حريفان مي روند.
ملي پوشان بايد فردا ساعت 13 در محل هتل لاله خود را به كادر تيم ملي معرفي كنند.
Aliakbar
Aliakbar
کاربر انجمن
کاربر انجمن

پست من طرف Aliakbar الأربعاء أغسطس 06, 2008 11:32 pm

در تازه ترین رده بندی فیفا ؛
سقوط 8 پله ای فوتبال ایران

تیم فوتبال کشورمان در تازه ترین رده بندی فیفا با 8 پله نزول نسبت به ماه قبل در جایگاه چهل و پنجم قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری مهر، در تازه ترین رده بندی فیفا، فوتبال کشورمان با 8
پله نزول با 643 امتیاز در رده چهل و پنجم جهان قرار گرفته و در آسیا هم
با یک پله نزول ، پایین تر از ژاپن و استرالیا در رده سوم ایستاده است.

تیم فوتبال اسپانیا که ماه گذشته پس از قهرمانی رد رقابت های یورو 2008 در
جایگاه نخست این رده بندی قرار گرفت، همچنان با 1557 امتیاز در رده نخست
قرار دارد و آلمان با یک پله صعود نسبت به ماه قبل به رده دوم صعود کرده
است.

رده بندی 10 تیم برتر جهان به این شرح است:
1- اسپانیا 1557 امتیاز
2- آلمان 1343 امتیاز
3- ایتالیا 1320 امتیاز
4- هلند 1299 امتیاز
5- کرواسی 1282 امتیاز
6- برزیل 1242 امتیاز
7- آرژانتین 1219 امتیاز