Iranian Forums
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.
المواضيع الأخيرة
» كتاب هاي در خواستي
از گوشه و کنار ..... Emptyالخميس أكتوبر 02, 2008 2:17 pm من طرف diana86ir

» رمان پريچهر اثر م. مودب پور
از گوشه و کنار ..... Emptyالخميس أكتوبر 02, 2008 1:48 pm من طرف diana86ir

» نهضت سواد اموزي ايرانيان
از گوشه و کنار ..... Emptyالثلاثاء سبتمبر 30, 2008 7:57 pm من طرف hosein

» چاق سلامتي
از گوشه و کنار ..... Emptyالثلاثاء سبتمبر 30, 2008 7:56 pm من طرف hosein

» ادرس هاي جديد سايت
از گوشه و کنار ..... Emptyالجمعة سبتمبر 26, 2008 9:03 pm من طرف Soheil

» قهوه خانه بابا شهاب
از گوشه و کنار ..... Emptyالجمعة سبتمبر 26, 2008 3:01 pm من طرف کورش

» معرفي و اشنايي با اعضا
از گوشه و کنار ..... Emptyالجمعة سبتمبر 26, 2008 2:59 pm من طرف کورش

» آدرس جديد انجمن
از گوشه و کنار ..... Emptyالجمعة سبتمبر 26, 2008 5:46 am من طرف Joker_HL

» درووووووووووووووووووووووووووووووووغ دات کام
از گوشه و کنار ..... Emptyالجمعة سبتمبر 26, 2008 5:14 am من طرف Joker_HL

» پوست ومو
از گوشه و کنار ..... Emptyالخميس سبتمبر 25, 2008 3:33 pm من طرف b@b@k

» روان شناسي و مشاوره (کليه مسائل مربوط )
از گوشه و کنار ..... Emptyالخميس سبتمبر 25, 2008 1:08 pm من طرف b@b@k

» مشورت کن ببين بقيه چي ميگن...(ب خ ش ا ز ا د)
از گوشه و کنار ..... Emptyالخميس سبتمبر 25, 2008 12:53 pm من طرف b@b@k

» اي کاش................
از گوشه و کنار ..... Emptyالخميس سبتمبر 25, 2008 12:44 pm من طرف b@b@k

» حرف دلتووو بگووو.امروز دلت چي ميخواد؟؟؟؟
از گوشه و کنار ..... Emptyالخميس سبتمبر 25, 2008 12:42 pm من طرف b@b@k

» ارتباط با مديران انجمن ( پيشنهادات و انتقادات )
از گوشه و کنار ..... Emptyالخميس سبتمبر 25, 2008 12:13 pm من طرف farzad

أفضل 10 أعضاء في هذا المنتدى
farzad
از گوشه و کنار ..... Vote_rcapاز گوشه و کنار ..... Voting_barاز گوشه و کنار ..... Vote_lcap 
شهاب
از گوشه و کنار ..... Vote_rcapاز گوشه و کنار ..... Voting_barاز گوشه و کنار ..... Vote_lcap 
hosein
black night
sara
DjHB
Aliakbar
Soheil
Joker_HL
stylish353

جستجو

نتائج البحث

Rechercher بحث متقدم

تدفق ال RSS

از گوشه و کنار .....

2 مشترك

از گوشه و کنار ..... Empty از گوشه و کنار .....

پست من طرف FULL HOUSE الثلاثاء أغسطس 26, 2008 5:33 pm

لام به تمام دوستان ....

در این تاپیک سعی می شود اخبار جالب و کوتاه از گوشه کنار جهان به اطلاع برسد .

دوستان دیگرهم اگر مطالب جالب و اطلاعات عمومی دارند بگذارند تا آرشیو کاملی بشه ....
FULL HOUSE
FULL HOUSE
عضو تازه وارد
عضو تازه وارد

تعداد پستها : 10
Registration date : 2008-08-24

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

از گوشه و کنار ..... Empty آمستردام ......

پست من طرف FULL HOUSE الثلاثاء أغسطس 26, 2008 5:39 pm

آمستردام سکسی ترین شهر جهان

شهر آمستردام در کشور هلند از معدود شهرهای دنیاست که در آن روسپی گری قانونی است و فاحشه ها هم مثل صاحبان مشاغل دیگر مالیات می دهند و اتحادیه صنفی دارند.

در آمستردام محله ای هست به نام ردلایت (چراغ قرمز). چراغ قرمز یک محله است با کلی پنجره و چراغ قرمز. فاحشه ها با لباس خیلی کم پشت پنجره های بزرگی که بالای آن ها یک چراغ قرمز روشن است می ایستند و مشتری ها که بیشتر توریست ها هستند در خیابان ها قدم می زنند و آن ها را تماشا می کنند و اگر از کسی خوششان بیاید لبخندی می زنند یا دستی تکان می دهند و زن پنجره را باز می کند و درباره قیمت صحبت می کنند و اگر توافق شد مرد داخل می شود، پرده کشیده می شود و چراغ خاموش می شود. جالب است که در بسیاری از موارد تخت و بقیه وسایل داخل اتاق پشت سر زن ها قابل دیدن هستند. تعدادی از زن ها تیپ های خاص دارند: با تیپ پرستار، با تیپ ارتشی، خیلی خیلی چاق، مسن و ... برای ارضای سلیقه های مختلف. این شهر یک موزه سکس هم دارد که همه چیز در مورد سکس را مستند سازی و بررسی می کند.

این هم چند چیز دیگر که در هلند جرم محسوب نمی شود: استفاده از مواد مخدر، سقط جنین، کشتن افرادی که به بیماریهای مهلک دچارند (بنا به درخواست خود یا اقوام درجه یک آنها)، همجنس بازی.
FULL HOUSE
FULL HOUSE
عضو تازه وارد
عضو تازه وارد

از گوشه و کنار ..... Empty احمقانه

پست من طرف FULL HOUSE الثلاثاء أغسطس 26, 2008 5:45 pm

احمقانه ترین آدرسهای اینترنتی

انتخاب نام دامنه اینترنتی شرکت بسیار مهم است. این شرکتها ظاهرا هنگام انتخاب نامشان دقت کافی به خرج ندادند و حاصل کار آن شد که می بینید. بخوانید و بخندید:

1.

شرکت Who Represents شرکتی است برای یافتن نام نماینده تبلیغات هنرمندان و مشاهیر ولی آدرس آن را می توان به این صورت هم خواند: Whore Presents (ج*** تقدیم می کند)

www.whorepresents.com

2.

Experts Exchange (تبادل نظر برنامه نویسان و متخصصین اینترنت) یا Expert Sex Change (تغییر جنسیت با کمک متخصصین) www.expertsexchange.com

3.

بخوانیم Pen Island یا Penis Land (سرزمین ***) www.penisland.net

4.

بخوانیم Therapist Finder (یافتن روانکاو) یا The Rapist Finder (یافتن متجاوز) www.therapistfinder.com

5.

شرکت تولید ژنراتور Italian Power Generator که اینطوری هم میشود خواند: Power Genitalia (آلت تناسلی قدرتمند)
www.powergenitalia.com

6.

Mole Station Nursery (مهد کودک مول استیشن) که می شود خواند Molestation Nursery (مهد کودک آزار جنسی)
www.molestationnursery.com

7.

شرکت IP computer software با نام IPanywhere که معنای دیگرش می شود "همه جا می شاشم".
www.ipanywhere.com

8.

این هم سایت کلیسای متدیست First Cumming Methodist Church با آدرس "هر که زودتر ارضای جنسی شد".
www.cummingfirst.com

9.

و بالاخره سایت طراحی گرافیک Speed of Art یاSpeedo Fart (گوزیدن با سرعت)
www.speedofart.com
FULL HOUSE
FULL HOUSE
عضو تازه وارد
عضو تازه وارد

از گوشه و کنار ..... Empty رد: از گوشه و کنار .....

پست من طرف شهاب الخميس أغسطس 28, 2008 8:30 pm

از گوشه و کنار ..... 3700
شهاب
شهاب
مدیر ارشد تالار ایران
مدیر ارشد تالار ایران

تعداد پستها : 1323
Registration date : 2008-07-28

پست من طرف شهاب السبت سبتمبر 06, 2008 2:07 pm

بعد از سفر رییسجمهور فرانسه به سوریه برای گفتگو صلح ماببین سوریه و اسراییل ،و سفر خانم رایس به لیبی نشاندهنده تلاش کشورهای غربی در کمک به صلح مابیین اسراییل و کشورهای همسایه است،
سفر خانم رایس به لیبی از نظر سیاسی مهم گفته شده است چون بعد از قطع رابطه امریکا و لیبی در سال ۱۹۸۱ این اولین سفر رسمی وزیر آمریکا به این کشور است
شهاب
شهاب
مدیر ارشد تالار ایران
مدیر ارشد تالار ایران

پست من طرف شهاب الثلاثاء سبتمبر 09, 2008 1:20 pm

طبق خبر وزارت فرهنگ و هنر فرانسه ۳۰ درصد دانشجو های دانشگاه فرانسوی محل اقامت و خوابگاه ندارند و ۴۲ درصد مجبورند کار شبانه داشته باشند برای خرج تحصیل .
شهاب
شهاب
مدیر ارشد تالار ایران
مدیر ارشد تالار ایران

پست من طرف شهاب الثلاثاء سبتمبر 09, 2008 1:22 pm

آخرین آلبوم آهنگ کارلا برونی فقط ۵۰۰۰۰ فروش داشت
شهاب
شهاب
مدیر ارشد تالار ایران
مدیر ارشد تالار ایران

پست من طرف شهاب الأربعاء سبتمبر 10, 2008 12:14 am

مرد شماره دو گروه القاعده در پيامي تلويزيوني به مناسبت هفتمين سالگرد حملات يازدهم سپتامبر 2001، ايران را به همكاري با ايالات متحده در جنگ هاي افغانستان و عراق متهم كرده است.
شبكه تلويزيوني الجزيره قطر بخش هايي از يك پيام ويديويي ايمن الظواهري را نشان داده است كه در آن از ايران به خاطر شناسايي دولت هاي افغانستان و عراق انتقاد شده است.

آقاي الظواهري در پيامي يك ساعت و نيمه با عنوان "هفت سال جنگ صليبي"، گفت: "ايران دولت هاي خدمتگذار به آمريكا را در اين دو كشور به رسميت شناخته است و اين در حالي است كه از مرگ و تخريب در كشورهايي حرف مي زند كه جرات تعدي به خاك خودش را داشته باشند."

ايمن الظواهري همچنين با انتقاد از آنچه كه تباني بين رهبران مذهبي شيعيان و دولت آمريكا نام برد، گفت: " هيچ فتوايي در ايران و عراق براي جهاد در عراق و افغانستان صادر نشده است در حالي كه فتواهايي زيادي درباره لبنان و فلسطين وجود دارد."

در ادامه اين نوار ويديوئي، آقاي الظواهري اين سوال را مطرح كرده است كه آيا جهاد در لبنان و فلسطين قابل قبول است و در عراق و افغانستان مردود؟

معاون مصري اسامه بن لادن، رهبر شبكه القاعده، همچنين با انتقاد از سيد حسن نصرالله، رهبر جنبش حزب الله در لبنان به خاطر جنگ تابستان سال 2006 با اسرائيل، اين جنگ را زمينه ساز حضور نيروهاي نظامي صليبي (صلح بانان سازمان ملل متحد) در جنوب لبنان دانسته است.

آقاي الظواهري همچنين از رهبران سياسي سني مذهب در لبنان با عنوان عوامل ايالات متحده نام برده است.

علاوه بر ايمن الظواهري، رهبران شاخه هاي القاعده در مناطق مختلف خاورميانه و شمال آفريقا هم در اين نوار ويديويي حضور دارند و سخن مي گويند.

يكي از اين افراد ابويزيد المصري، با اشاره به استعفاي پرويز مشرف، رئيس جمهور سابق پاكستان، خدا را به خاطر تحقير او شكر كرد.
شهاب
شهاب
مدیر ارشد تالار ایران
مدیر ارشد تالار ایران

پست من طرف شهاب الجمعة سبتمبر 12, 2008 3:32 pm

آزمايش انفجار بزرگ "بيگ بنگ" چگونه انجام مي شود؟

روز چهارشنبه دانشمندان فيزيك با استفاده از ماشين عظيمى، دست به يك آزمايش شگفت انگيز خواهند زد. اين آزمايش كه براى شتاب دادن به ذره هاى باردار اتم انجام مى شود، سياهچاله اى مصنوعى بوجود مى آورد تا در لحظه كوتاهى، انفجار بزرگ را كه آغاز شكل گرفتن كائنات است، به نمايش بگذارد.

اما اين امر نگرانى هاى بسيارى را در جهان بوجود آورده و برخى آن را تهديدى براى هستى مى دانند. راديو فردا در گفت و گو با محمد حيدرى ملايرى، اختر فيزيكدان ايرانى مقيم پاريس، نظر وى را در باره ويژگى هاى اين آزمايش جويا شده است.

راديو فردا: آقاى ملايرى چه مراحلى طى شد تا چنين آزمايشى در روز چهارشنبه به مرحله عمل برسد؟

محمد حيدرى ملايرى: اين (ماشين عظيم) از طرف سازمان اروپايى براى پژوهش هسته اى «سرن» ساخته شده است. پانزده سال طول كشيده٬ صدها فيزيكدان و هزاران مهندس سعى كردند اين را به وجود بياورند. (اين ماشين) يك شتابگر است٬ يعنى به ذره هاى باردار شتاب مى دهد.

چيزى كه ساخته شده٬ تونلى است در صد مترى زير زمين در مرز فرانسه و سويس. پيرامون اين تونل بيست و هفت كيلومتر و قطر آن سه متر و هشتاد سانتيمتر است. اين تونل را به دماى صفر مطلق رسانده اند٬ يعنى منفى ۲۷۱ درجه٬ حالا به چه علت و چگونه؟

پشت اين تونل٬ ۱۶۰۰ آهن ربا قرار داده اند٬ به خاطر اين كه بتوانند بدين وسيله ميدان مغناطيسى بوجود آورند و به پروتون ها سرعت دهند٬ سرعتى نزديك به سرعت نور.

براى گرديدن در اين تونل٬ يك پروتون نود ميليونيم ثانيه وقت مى خواهد و در واقع هر ثانيه٬ يازده هزار بار دور اين تونل مى تواند حركت كند و هزينه اين در حدود پنج ميليارد يورو شده است٬ از طرف كشورهاى اروپايي. حالا اين براى چيست؟

براى اين كه حالت هاى ماده و انرژى را در انرژى هاى بسيار زياد مطالعه كنند. انرژى هايى كه تاكنون ما فيزيكدان ها به آن دسترسى نداشتيم و به چند سئوال بنيادين فيزيك پاسخ دهند.

يكى از اين سئوال ها اين است كه چرا ذره هاى بنيادين مانند الكترون و پروتون جرم دارند؟ چرا ماده جرم دارد؟ يكى از نگره هاى فيزيك هسته اى مى گويد كه اين مسئله٬ بدين علت است كه ذره هايى وجود دارند به نام «بوسون فيكس»٬ به نام شخصى كه اين را پيشنهاد كرده. و اين بوسون ها٬ اين ذره ها هستند كه اين جرم را بوجود مى آورند. آيا اين ذره ها وجود دارند يا خير؟

«روز ده سپتامبر (چهارشنبه)٬ براى اولين بار پروتون ها را در اين شتابگر به حركت در مى آورند٬ غير از اين آزمايش٬ آزمايشات مختلف ديگري نيز انجام مي دهند و روز ۲۱ اكتبر٬ كوبش را٬ يعنى برخورد دادن پروتون ها را با هم٬ انجام مى دهند و مقصود اين است كه سياهچاله ميكروسكوپى به وجود آورند.»
محمد حيدرى ملايرى، اختر فيزيكدان ايرانى

نكته ديگر اينكه٬ چرا نيروى گرانشى نسبت به نيروهاى ديگر تا اين اندازه ضعيف است؟ آيا فضا فقط همين سه بعد را دارد يا در انرژى هاى بسيار زياد بعدهاى ديگرى نيز دارد؟

روز ده سپتامبر (چهارشنبه)٬ براى اولين بار پروتون ها را در اين شتابگر به حركت در مى آورند٬ غير از اين آزمايش٬ آزمايشات مختلف ديگري نيز انجام مي دهند و روز ۲۱ اكتبر٬ كوبش را٬ يعنى برخورد دادن پروتون ها را با هم٬ انجام مى دهند و مقصود اين است كه سياهچاله ميكروسكوپى به وجود آورند.

نگرانى هايى در اين مورد بوجود آمده٬ حتى تعدادى از دانشمندان به اين موضوع اعتراض كرده اند و ترس آنها از نابودى كره زمين و نابودى هستى است. مى ترسند٬ اين سياهچاله٬ كره زمين را ببلعد٬ براى اين كه دمايى معادل يك تريليون درجه سانتيگراد ايجاد خواهد شد.

سياهچاله ها سه نوع هستند. يك نوع٬ سياهچاله هاى غول پيكر كه جرم آنها ميليون ها يا ميلياردها برابر جرم خورشيد است و اينها در مركز كهكشان ها وجود دارند. در مركز كهكشان خود ما هم يكى هست.

يك نوع ديگر، سياهچاله هاى ستاره اى هستند كه پس از انفجار٬ ستاره هاى پر جرم بوجود مى آورند و جرم اين ها در حدود سه يا چهار برابر جرم خورشيد است. به اين سياهچاله هايى كه مى خواهند مطالعه كنند، «سياهچاله هاى ميكروسكوپيك» مى گويند٬ يعنى اندازه آنها٬ به اندازه يك پروتون است٬ بسيار كوچك است و طبق قوانين مكانيك كوانتوم، هر چه اين سياهچاله ها كوچك تر باشند٬ دماى آنها بيشتر است و همانطور كه اشاره كرديد٬ دماى اين مى تواند به ميليون ها درجه برسد٬ منتها هرچه دما بيشتر باشد٬ مدت عمر اين سياهچاله ها٬ كوتاه تر است.

اين سياهچاله ها٬ يك ميليارديم ثانيه بيشتر دوام پيدا نمى كنند و اين اتفاقى است كه دائما بالاى سر ما مى افتد. ذره هاى كيهانى كه از فضا مى آيند٬ با سرعت هاى نزديك به سرعت نور٬ به سرعت به لايه هاى بالاى جو زمين برخورد مى كنند٬ به اتم ها و مولكول ها، و همين پديده را در آنجا بوجود مى آورند و يكى از اهداف اين است كه مشاهده كنند آن پديده در جو٬ به چه ترتيب صورت مى گيرد.

متاسفانه سر و صداهايى كه گفتيد٬ از طرف مراجع صلاحيت دار نبوده و خطرى وجود ندارد و خطر آن به اندازه برخوردهاى پرتوهاى كيهانى٬ در لايه هاى بالاى جو٬ با مولكول ها و اتم هاى جو زمين است. هيچ فيزيكدان صلاحيت دارى را پيدا نمى كنيد كه باعث اين سر و صداها شود.

فكر مى كنيد از طريق چنين تجربياتى و پژوهش هايى روزى بشريت بتواند راز آفرينش را كشف كند؟

ما هميشه مرزها را به عقب مى رانيم٬ يعنى روزى نخواهد رسيد كه همه چيز را بدانيم. منتها٬ اين روندى است رو به جلو و پانزده سال ديگر مى توانيم به انرژى هاى بسيار بالاتر برسيم و در آن زمان مى توانيم مطالعه كنيم كه آيا٬ آن چيزى را كه نگره ها و تئورى ها پيش بينى كرده اند٬ درست است يا خير؟

قدرت مغناطيسى و درجه حرارتى كه از آزمايش روز چهارشنبه ايجاد مى شود٬ با درجه حرارت مركز زمين٬ چه رابطه اى دارد؟ بيشتر است؟

بسيار بيشتر است و حتى ميلياردها بار. از يك ثانيه و يك لحظه هم٬ كم تر دوام پيدا مى كند. اين دما بسيار زياد است و فيزيكدان هايى كه اين كار را كرده اند كليه پيش بينى ها را نيز كرده اند و همان طور كه گفتم٬ در تونلى انجام مى گيرد كه صد متر زير زمين است و اطراف اين تونل٬ انواع و اقسام پيش بينى هاى لازم براى حفاظت٬ انجام شده است.

كوچك ترين نگرانى وجود ندارد و مى توانم بگويم كه شب خيلى راحت بخوابيد٬ بى نگرانى!
شهاب
شهاب
مدیر ارشد تالار ایران
مدیر ارشد تالار ایران

پست من طرف شهاب السبت سبتمبر 13, 2008 3:04 pm

واشنگتن سفير ونزوئلا را اخراج مي كند

با بالا گرفتن يك مناقشه ديپماتيك، آمريكا اعلام كرده است كه سفير ونزوئلا در واشنگتن را اخراج مي كند.
آمريكا همچنين دارايي هاي دو مقام ارشد و يك مقام سابق ونزوئلا را كه توسط آمريكا متهم به كمك به شورشيان كلمبيايي فعال در قاچاق مواد مخدرشده اند، توقيف نموده است.

اقدام آمريكا پس از آن است كه به سفير آمريكا در ونزوئلا دستور داده شد از خاك ونزوئلا خارج شود.

هوگو چاوز، رئيس جمهور ونزوئلا گفت تصميم اخراج سفير آمريكا به نشانه همبستگي با بوليوي اتخاذ شده است.

تيره تر شدن روابط آمريكا و ونزوئلا در حالي است كه دو هواپيماي بمب افكن روسيه براي شركت در تمرينات نظامي در خاك ونزوئلا فرود آمده اند.

تحليلگران، اعزام اين دو بمب افكن به قاره آمريكا را نشانه اي از عصبانيت دولت روسيه نسبت به همكاري نظامي آمريكا با همسايه هاي روسيه، به ويژه گرجستان مي دانند.

مناقشه اخير هنگامي شروع شد كه بوليوي سفير آمريكا در بوليوي را به اتهام دخالت در امور داخلي كشور از بوليوي اخراج كرد.

يك روز پس از اين اقدام، آمريكا گفت سفير بوليوي در واشنگتن را اخراج مي كند.

ايوو مورالس رئيس جمهور بوليوي، سفير آمريكا را متهم به تحريك تظاهركنندگان در بوليوي كرده بود - اتهامي كه واشنگتن رد مي كند.

روز پنجشنبه در بوليوي حداقل هشت نفر در درگيري ميان گروه هاي هوادار و مخالف دولت كشته شدند.

به گفته مقام ها نبرد ميان دو گروه در استان شمالي پاندو روي داد.

دست كم 20 نفر نيز در اين درگيري ها زخمي شده اند.

بوليوي در هفته هاي اخير شاهد يك رشته تظاهرات گسترده از سوي مخالفان سياست هاي اقتصادي و سياسي آقاي مورالس بوده است.
شهاب
شهاب
مدیر ارشد تالار ایران
مدیر ارشد تالار ایران

پست من طرف شهاب الثلاثاء سبتمبر 16, 2008 1:30 pm

رويارويي نيروهاي پاكستاني با ارتش آمريكا
مقامات مناطق قبايلي وزيرستان جنوبي در پاكستان، مي گويند سربازان پاكستاني براي خنثي كردن تلاش نيروهاي ارتش آمريكا جهت رخنه به داخل پاكستان، به تيراندازي هوايي مبادرت كرده اند.
بنا بر گزارش ها، هفت هليكوپتر توپدار و دو هليكوپتر نفربر آمريكايي در داخل منطقه مرزي متعلق به افغانستان در ايالت پكتيكا فرود آمده است و سربازان آمريكايي پس از پياده شدن از هليكوپترها قصد عبور از مرز و ورود به داخل خاك پاكستان را داشته اند.

در اين موقع شبه نظاميان پاكستاني كه در يك ايستگاه بازرسي مستقر بودند، دست به تيراندازي هوايي زدند و به دنبال آن نيروهاي آمريكايي از پيشروي منصرف شدند.

بنا بر گزارش ها تيراندازي چندين ساعت ادامه داشته است.

در جريان اين تيراندازي ها ساكنان محلي از خانه هاي خود خارج شدند و پيكارجويان قبايلي براي دفاع در ارتفاعات موضع گرفتند.

ارتش پاكستان وقوع حادثه را تاييد كرده ولي تيراندازي سربازان پاكستاني به طرف سربازان آمريكايي را رد كرده است.

وزيرستان جنوبي يكي از مناطق اصلي است كه پيكارجويان اسلامگرا براي حمله به داخل خاك افغانستان از آنجا استفاده مي كنند.

بر سر حملات نيروهاي به رهبري آمريكا در افغانستان به داخل خاك پاكستان، تنش فزاينده اي در روابط آمريكا و پاكستان ايجاد شده است.

پاكستان مي گويد در جريان رخنه ارتش آمريكا به مناطق قبايلي اين كشور، در تاريخ 12 سپتامبر،20 غيرنظامي كشته شده اند و اين حادثه موجب خشم مردم در سراسر پاكستان شده است.

در طي دو هفته گذشته نيروهاي آمريكايي حملات خود از داخل خاك افغانستان، از جمله حملات بي سابقه زميني را شدت داده اند.

اخيراً يك مقام عاليرتبه وزارت دفاع آمريكا، پنتاگون، به بي بي سي گفت كه جورج بوش، رئيس جمهور آمريكا، اقدام نيروهاي نظامي آمريكا عليه ستيزه جويان در داخل خاك پاكستان را بدون هماهنگي با مقامات اسلام آباد، تاييد كرده است.

برخي رهبران قبايل در پاكستان تهديد كرده اند كه در صورت ادامه حملات آمريكا، آنها هم به پايتخت افغانستان حمله خواهند كرد.
شهاب
شهاب
مدیر ارشد تالار ایران
مدیر ارشد تالار ایران

پست من طرف شهاب الأربعاء سبتمبر 17, 2008 3:44 pm

ريچارد رايت، از اعضاي پينك فلويد درگذشت

ريچارد رايت، نوازنده كيبرد و يكي از بنيانگذاران گروه راك پينك فلويد بر اثر ابتلا به سرطان در سن 65 سالگي درگذشت.
سخنگوي آقاي رايت اعلام گفت: "خانواده ريچارد رايت، يكي از بنيانگذاران پينك فلويد، با ناراحتي فراوان اعلام كرد كه ريچارد امروز پس از مبارزه اي كوتاه با سرطان درگذشت."

وي افزود كه خانواده آقاي رايت در اين موقعيت دشوار خواهان احترام به حريم خصوصي شان هستند.

ريجارد رايت (ريك)، راجر واترز، سيد بارت، و نيك ميسون كه همه دانشجوي دانشگاه كمبريج بودند در سال 1965 گروه پينك فلويد را پايه گذاشتند. در سال 1968 ديويد گيلمور جايگزين سيد بارت شد كه به دليل مشكلات روحي - رواني از گروه كناره گرفته بود.

در سال 1983 راجر واترز از اين گروه جدا شد و پينك فلويد با سه عضو ديگر راه خود را ادامه داد.

راجر واترز بارها از ديويد گيلمور، نيك ميسون و ريچارد رايت به دليل استفاده " بدون اجاره" از آثارش، شكايت كرد.

آخرين باري كه اين چهار نفر با هم بر روي صحنه رفتند، در جريان كنسرت 'لايو - ايت' در تابستان سال 2005 بود.

تعدادي از آهنگهاي بهترين آلبومهاي اين گروه از جمله "نيمه تاريك ماه" و "كاش اينجا بودي" از ساخته ريجارد رايت است.
شهاب
شهاب
مدیر ارشد تالار ایران
مدیر ارشد تالار ایران

پست من طرف شهاب الخميس سبتمبر 18, 2008 1:32 pm

انفجار، سفارت آمريكا در يمن را به لرزه درآورد

انفجار بمبي كه سفارت آمريكا در صنعا پايتخت يمن را هدف قرار داده بود موجب كشته شدن دست كم 16 نفر شده است.
شش نفر از كشته شدگان، حمله كنندگان به سفارت آمريكا بودند.

رايان گليها، يك سخنگوي سفارت آمريكا گفت آسيبي به كارمندان سفارت وارد نشده است.

اين سخنگو افزود از آنجا كه انفجار بمب در فاصله زيادي با وروديه سفارت رخ داده به ساختمان سفارت آسيبي وارد نشده است.

بنا بر گزارش ها انفجار بمب كه در يك اتومبيل كار گذاشته شده بود همزمان با تبادل آتش بين حمله كنندگان و گاردهاي امنيتي سفارت آمريكا بود.

اين حمله در ساعت هشت و نيم صبح به وقت محلي رخ داد.

گروهي كه خود را جهاد اسلامي براي يمن خوانده مسئوليت اين حمله را به عهده گرفته است.

دولت يمن كه از جنگ آمريكا با تروريسم حمايت مي كند تا كنون شبكه القاعده را عامل حمله به هدف هاي خارجي در اين كشور معرفي كرده است.

در حال حاضر نيروهاي ويژه آمريكايي به دولت يمن در مبارزه با پيكارجويان اسلامگرا كمك مي كنند.

دولت يمن همچنين سرگرم جنگ با شورشيان شيعه مذهب در شمال كشور است.

مقامات يمن، شورشيان را متهم مي كنند كه قصد دارند قدرت را به دست گرفته و قوانين اسلامي را در اين كشور پياده كنند.

شورشيان، دولت يمن را متهم به فساد و تبعيض كرده و بخصوص از ائتلاف كنوني دولت يمن با آمريكا خشمگين هستند.

اين دومين حمله به سفارت آمريكا در يمن در سال جاري ميلادي است.

در اوايل سال 2008 با آتش خمپاره به سفارت آمريكا در صنعا حمله شد.

سفارت آمريكا از اين حمله مصون ماند و خمپاره به دبستاني در نزديكي ساختمان سفارت اصابت كرد.

در پي اين حمله سفارت آمريكا در يمن به پرسنل غيرضروري خود دستور داد از يمن خارج شوند.
شهاب
شهاب
مدیر ارشد تالار ایران
مدیر ارشد تالار ایران

پست من طرف شهاب الإثنين سبتمبر 22, 2008 6:46 pm

جنازه 300 كيلوگرمي با جراثقال به گورستان رفت

خبرگزاري ايسكانيوز: نزديكان يك مرد گواتمالايي براي جابه جايي جنازه سنگين وزنش به دردسر افتادند.

به گزارش روز يكشنبه گروه حوادث ايسكانيوز: «رابلز هررا»در گواتمالا زندگي مي كرد او كه به خاطر وزن بالايش چهارسال از خانه بيرون نرفته بود ديشب دچار حمله قلبي شد.
عوامل اورژانس كه راهي براي بردن او به بيمارستان نداشتند ناچار از آتش نشاني كمك خواستند.
سپس ماموران با يك دستگاه هيدروليك بيمار 300 كيلويي را داخل كاميون گذاشتند و به بيمارستان فرستادند.
«رابلز» اما چند ساعت پس از بستري شدن به خاطر فشار خون بالا تسليم مرگ شد.
نزديكان امروز براي بردن و دفن جنازه اين مرد به بيمارستان رفتند اما هر چه تلاش كردند نتوانستند آن را از روي تخت بلند كنند سرانجام تصميم گرفتند براي جابه جايي جنازه سنگين، يك جراثقال اجاره كنند.
پيش تر نزديكان يك جوان انگليسي براي جابه جايي جنازه سنگين وزنش از همين روش استفاده كردند.
«جان كريستين جفري»29 ساله در آسايشگاه معتادان به مواد مخدر ، الكل و بيماران رواني، در «تانتن» جنوب غربي انگليس به دلايل طبيعي جان باخت.
به دنبال اين ماجرا، نزديكان براي بردن و دفن جنازه 330 كيلوگرمي«كريستين» يك جراثقال اجاره كردند. گزارش ايسكانيوز مي افزايد، دفن جنازه «جان كريستين جفري» با بالابر چهار ساعت طول كشيد.گفته مي شود شش نفر، پنج روز تمام سرگرم كندن قبر براي وي بودند
شهاب
شهاب
مدیر ارشد تالار ایران
مدیر ارشد تالار ایران

پست من طرف شهاب الإثنين سبتمبر 22, 2008 6:48 pm

برخورد دهنده هادرون متوقف شد

طرح آغاز آزمايش تصادم ذرات در "برخورد دهنده بزرگ هادرون" (LHC) به واسطه نقص فني در يكي از ادوات توليد كننده ميدان مغناطيسي، متوقف شد.
اين نقص باعث شد حرارت حدود 100 عدد از ادوات توليد كننده ميدان مغناطيسي كه در اين دستگاه بايد در درجه حراري بسيار پايين فعاليت كنند، به 100 درجه سانتي گراد افزايش پيدا كند و مهندسان براي كاهش دما مجبور به استفاده از روشي به نام فرونشاني (Quench) شوند.

همچنين اين حادثه باعث شد يك تن هليوم مايع در محل تونلي كه برخورد دهنده بزرگ هادرون در سازمان اروپايي پژوهش هسته اي (سرن)، در ژنو در آن قرار دارد، نشت كند كه در نتيجه نيروي آتش نشاني به محل حادثه فراخوانده شد.

يك سخنگوي سازمان سرن به بي بي سي گفت مشخص نيست چه زماني كار آزمايش در اين شتاب دهنده 6.6 ميليارد دلاري ذرات مجددا از سر گرفته خواهد شد.

هر چند به اذعان اين سخنگو چنين حادثه اي "خبر خوبي نيست"، اما او گفت مشكلات فني از اين دست در جريان آزمايش غيرمنتظره تلقي نمي شوند.

تاخير

اولين شعاع ذرات حدود يك هفته قبل در امتداد مسير 27 كيلومتري اين دستگاه كه به شكل دايره است شليك شد.

قدم اساسي بعدي برخورد دادن اينگونه شعاع ها با يكديگر است.

با اين وجود به نظر مي رسد ايجاد اين نقص فني احتمال انجام اين آزمايش حداقل در يك هفته آينده را از بين برده باشد.

عمليات فرونشاني در جريان آزمايش نهايي آخرين مدارهاي الكتريكي برخورد دهنده بزرگ هادرون رخ داد.

قرار است در امتداد مسير 27 كيلومتري دستگاه شرايط خلاء برقرار باشد، اما در ساعت 11:27 دقيقه روز جمعه (به وقت گرينويچ) ادوات كنترل اين شتاب دهنده نشت هليوم را ثبت كردند.

ادوات توليد كننده ميدان مغناطيسي در برخورد دهنده بزرگ هادرون بايد تا دماي 1.9 درجه كلوين بالاي صفر مطلق (تقريبا 271- درجه سانتي گراد) سرد شوند تا بتوانند اشعه هاي ذرات را در امتداد مسير هدايت كنند.

يك سخنگوي سرن تاييد كرد كه در حال حاضر برنامه ريزي اولين آزمايش برخورد براي هفته آينده كاري دشوار خواهد بود و پس از ارزيابي آسيب وارد شده، ممكن است تاخير هاي بيشتري هم در راه انجام آزمايش ايجاد شود.

اين دستگاه بامداد روز چهارشنبه 10 سپتامبر، با هدف كشف بخشي از راز پيدايش كيهان شروع به كار كرد.

اين آزمايش با هدف به آزمون گذاشتن فرضيه مربوط به تبديل ذرات بدون جرم به ماده داراي جرم در "الگوي استاندارد" در فيزيك ذرات به اجرا گذاشته مي شود در حاليكه اين الگو در فرضيه مهبانگ (بيگ بنگ) در باره پديد آمدن كيهان مورد استفاده قرار مي گيرد.

براساس فرضيه تشكيل ماده، فوتون ها، كه بسته هاي انرژي بدون جرم هستند، از طريق "مكانيسم هيگز" به ذرات بنيادي - موسوم به ذره الهي - تبديل مي شوند كه عامل پديد آمدن ذات داراي جرم است.

اين فرضيه، كه در دهه 1960 توسط پيتر هيگز، استاد دانشگاه ادينبورگ در اسكاتلند، و توماس كيبل، استاد امپريال كالج دانشگاه لندن مطرح شد.

براساس اين فرضيه، ذره الهي، كه از آن به عنوان حلقه مفقوده بين ذرات بدون جرم و ذرات داراي جرم ياد مي شود، مانند ذرات بدون جرم، ذره اي بسيط است و از اجزاي ديگري تشكيل نيافته و در عين حال، مانند ذرات مركب، مانند اتم ها، داراي جرم است.

ذره الهي تا كنون از طريق آزمايش مشاهده و وجود آن اثبات نشده است.

تاييد فرضيه تبديل ذرات بدون جرم به ذرات داراي جرم، به منزله گامي مهم در پذيرش فرضيه انفجار بزرگ (مهبانگ يا بيگ بنگ) به عنوان مبداء پيدايش كائنات و تشكيل كهكشان ها و در نهايت، منظومه شمسي و كره زمين خواهد بود.

پس از خاتمه آزمايش، دانشمندان براي يافتن ذرات داراي جرم، به بررسي مواد باقيمانده در محل برخورد پرتوهاي متقابل خواهند پرداخت و انتظار مي رود جمع آوري و تحليل اطلاعات حاصل از اين آزمايش شش ماه تا يك سال به طول انجامد.
شهاب
شهاب
مدیر ارشد تالار ایران
مدیر ارشد تالار ایران

پست من طرف شهاب الثلاثاء سبتمبر 23, 2008 1:48 pm

تيراندازي ارتش پاكستان به هلي كوپترهاي آمريكايي
روز دوشنبه، 22 سپتامبر (1 مهر) گزارش شد كه هلي كوپترهاي آمريكايي در مرز افغانستان با پاكستان هدف تيراندازي قرار گرفته اند.
براساس اين گزارش ها، كه هنوز مورد تاييد منابع رسمي آمريكايي و پاكستاني قرار نگرفته است، حادثه تيراندازي به سوي هلي كوپترهاي متعلق به نيروهاي ائتلاف به رهبري آمريكا شامگاه يكشنبه و در ناحيه لوارا مندي، واقع در منطقه قبيله اي وزيرستان شمالي روي داد.

گفته مي شود كه نفرات ارتش پاكستان و شبه نظاميان مسلح وابسته به قبايل محلي مسئول اين تيراندازي بوده اند و هلي كوپترهاي آمريكايي بدون اينكه به اين تيراندازي پاسخ دهند، به داخل خاك افغانستان بازگشتند.

منابع نظامي آمريكايي در افغانستان از وقوع اين تيراندازي اظهار بي اطلاعي كرده اند و دولت پاكستان نيز هنوز نسبت به اين گزارش واكنشي نشان نداده است.

خبر اين تيراندازي در حالي انتشار مي يابد كه در چند هفته اخير، گزارش حملات نيروهاي ائتلاف به رهبري آمريكا به هدف هايي در داخل خاك پاكستان باعث بحران در روابط دو كشور شده است.

مقامات پاكستاني گفته اند كه در نتيجه اين حملات، تعدادي غيرنظامي جان خود را از دست داده اند.

هفته گذشته، از قول منابع نظامي پاكستان گزارش شد كه به مرزبانان اين كشور دستور داده شده است در صورت تجاوز نيروهاي خارجي به نقاط مرزي با افغانستان، به سوي آنان تيراندازي كنند.

به گفته نيروهاي آمريكايي، شورشيان مسلح طالبان و افراد وابسته به شبكه القاعده در مناطق قبيله اي پاكستان در نزديكي مرز اين كشور و افغانستان مستقر شده اند و حملات خود در داخل افغانستان را از اين مناطق سازمان مي دهند.

دولت پاكستان نيز حضور شبه نظاميان اسلامگراي تندرو در مناطق مرزي اين كشور و افغانستان را پذيرفته و دهها هزار تن از نفرات ارتش را به منظور مقابله با آنان به اين مناطق اعزام كرده است.

'خوش اقبالي' رئيس جمهور و نخست وزير

در خبري ديگر از پاكستان، گزارش شده است كه مقامات ارشد دولت اين كشور به نحوي معجزه آسا از بمب گذاري روز شنبه در هتل ماريوت اسلام آباد، پايتخت، جان سالم بدر بردند.

زرداري و گيلاني به نحوي معجزه آسا از انفجار هتل ماريوت اسلام آباد جان بدر بردند

قرار بود شامگاه شنبه جمعي از مقامات دولت پاكستان، از جمله آصف علي زرداري، رئيس جمهور، و يوسف رضا گيلاني، نخست وزير، براي صرف شام در اين هتل حضور يابند اما اين برنامه در آخرين لحظات لغو شد.

خبرنگار بي بي سي مي گويد كه مقامات امنيتي پاكستان ظنين هستند كه بمب گذاران از برنامه مقامات دولتي براي صرف شام در اين هتل آگاهي قبلي داشته اند.

انفجار انتحاري در هتل ماريوت اسلام آباد دست كم شصت كشته و دهها زخمي برجاي گذاشت و به ساختمان هتل خسارات گسترده وارد شد.

اگرچه هنوز هيچ گروهي مسئوليت اين عمليات را برعهده نگرفته است، مقامات امنيتي پاكستان احتمال دست داشتن گروه هاي اسلامگرا به خصوص طالبان و شبكه القاعده در اين انفجار را محتمل دانسته اند.

همزمان، گزارش شده است كه آصف علي زرداري، رئيس جمهور جديد پاكستان، براي شركت در اجلاس مجمع عمومي سازمان ملل عازم نيويورك شده است و قرار است در جريان ديدار از آمريكا با جورج بوش، رئيس جمهور اين كشور نيز ملاقات و گفتگو كند.

آقاي بوش حمايت خود را از مبارزه پاكستان عليه تندروهاي اسلامگرا در اين كشور اعلام داشته است و انتظار مي رود در ملاقات با آقاي زرداري اين موضعگيري را مورد تاكيد قراردهد.

همچنين، احتمالا حملات نيروهاي آمريكايي مستقر در نقاط مرزي داخل خاك پاكستان نيز از جمله موضوع هاي مورد مذاكره آقايان بوش و زرداري خواهد بود.
شهاب
شهاب
مدیر ارشد تالار ایران
مدیر ارشد تالار ایران

پست من طرف شهاب الأربعاء سبتمبر 24, 2008 1:19 pm

ايتاليا: از ايران عذرخواهي نمي كنيم

احمدي نژاد، بر باد دهنده اميدها و مايه خشم و سرزنش است

در پي بي احترامي برلوسكوني نخست وزير سابق ايتاليا به احمدي نژاد رئيس جمهور و عليرغم احضار سفير اين كشور به وزارت خارجه ايران براي توضيح در اين خصوص و بدنبال آن موضع گيري قشقاوي سخنگوي وزارت خارجه ، وزير خارجه ايتاليا تاكيد كرده كشورش از احمدي نژاد بخاطر اين اظهار نظر برلوسكوني عذرخواهي نخواهد كرد .

به گزارش سرويس بين الملل خبرگزاري انتخاب، روزنامه ايتاليايي كورير دلاسرا با درج اين خبر به نقل از رئيس دستگاه ديپلماسي ايتاليا اضافه نموده كه ما با مردم يا كشور ايران دشمن نيستيم اما بايد مسائل از طريق گفتگو با تهران حل شود .

بگفته فراتيني وزير خارجه ايتاليا ، آقاي احمدي نژاد هرگونه مذاكره را رد مي كند و از خود تصوير يك دشمن بوجود آورده است .

وي در ادامه بي احترامي هاي نخست وزير سابق اين كشور با اشاره به اظهارات آقاي احمدي نژاد در خصوص اسرائيل از مواضع رئيس جمهور احمدي نژاد بعنوان « برباد دهنده اميدها و مايه خشم و سرزنش » ياد كرد .

اين موضع گيري وزير خارجه رم در قبال مواضع آقاي احمدي نژاد در چارچوب درك كشورهاي خارجي از ضعف دستگاه سياست خارجي كشورمان براي انتخاب سياست ها و تاكتيك هاي مناسب برخورد با اينگونه موارد و عدم آمادگي وزارت خارجه براي دفاع از ديدگاه هاي ايشان مي باشد .

اين درحاليست كه ايتاليا بطور معمول از كشورهاي متوازن در نگاه خاورميانه اي خود نسبت به مسائل درگيري اسرائيل با كشورهاي اسلامي است و همواره سعي كرده از موضع ميانه اي پيروي نمايد . اكنون بايد ديد چرا نخست وزير و وزير خارجه اين كشور كه متعلق به جناحهاي سياسي مختلفي نيز مي باشند با حمايت از يكديگر اينچنين به آقاي احمدي نژاد حمله مي نمايند .
شهاب
شهاب
مدیر ارشد تالار ایران
مدیر ارشد تالار ایران

پست من طرف شهاب الأربعاء سبتمبر 24, 2008 1:45 pm

حمله بوش به ايران وسوريه در اجلاس مجمع عمومي

جورج بوش، رئيس جمهور آمريكا در جريان سخنراني خود در اجلاس مجمع عمومي سازمان ملل متحد، به ايران و سوريه حمله كرده و اين دو كشور را متهم به دست داشتن در تروريسم دولتي كرده است.
جورج بوش گفت اين دو كشور به دليل اقداماتشان روز به روز در جهان بيشتر منزوي مي شوند.

رئيس جمهور آمريكا در جريان سخنراني خود به رهبران جهان اطمينان داد كه آمريكا براي كنترل بحران مالي فعلي قاطعانه عمل خواهد كرد.

جورج بوش گفت مطمئن است كه طرح او براي خريد طلب هاي بلاوصول بانكها كه مانع دادن اعتبار مي شود، به تصويب كنگره آمريكا خواهد رسيد.

آقاي بوش از سازمان ملل متحد خواست كه به حمايت از دموكراسي هاي نوپا و تلاش براي شكست تروريسم ادامه دهد.

اظهارات آقاي بوش اندكي پس از افتتاح اجلاس سالانه مجمع عمومي سازمان ملل متحد توسط بان كي-مون، دبير كل اين سازمان بود.

بان كي-مون در سخنراني خود هشدار داد كه بحران اقتصادي كنوني، تلاش ها براي كاهش فقر در جهان را به مخاطره انداخته است.

دبير كل سازمان ملل گفت بحران مالي جهاني تمام فعاليت هاي سازمان ملل متحد از جمله تامين بودجه توسعه، هزينه هاي اجتماعي در كشورهاي غني و فقير و هدف هاي توسعه هزاره سوم را تحت الشعاع قرار داده است.

در جلسه امروز نيكولا ساركوزي رئيس جمهور فرانسه و محمود احمدي نژاد رئيس جمهور ايران نيز سخنراني مي كنند.

بريجيت كندال، خبرنگار بي بي سي در محل اجلاس مجمع عمومي در نيويورك مي گويد اين نگراني وجود دارد كه مشكلات اقتصادي داخلي كشورهاي ثروتمند، متقاعد كردن آنها به اختصاص بودجه تازه اي براي مبارزه با فقر در كشورهاي در حال توسعه را مشكل تر كند.

خبرنگار بي بي سي مي افزايد مناقشه روسيه با غرب، خشونت ها در پاكستان و افغانستان و نگراني از فعاليت هاي هسته اي كره شمالي احساس يك بحران را تقويت كرده است.
شهاب
شهاب
مدیر ارشد تالار ایران
مدیر ارشد تالار ایران

پست من طرف شهاب الأربعاء سبتمبر 24, 2008 1:49 pm

قطع پروازهاي بريتيش ايرويز به اسلام آباد

در پي انفجار بمب در هتل ماريوت در شهر اسلام آباد پاكستان، شركت هواپيمايي بريتيش ايرويز، اعلام كرده است كه پروازهاي خود به اين كشور را براي مدتي نامعلوم متوقف كرده است.
مقامات بريتيش ايرويز مي گويند تامين جاني مسافران و خدمه هواپيما براي آنان در اولويت قرار دارد.

اين شركت هواپيمايي به طور معمول هر هفته 6 پرواز مستقيم از فرودگاه هيترو لندن به اسلام آباد دارد.

خطوط هوايي بين المللي پاكستان به پروازهاي مستقيم خود در مسير پاكستان - لندن ادامه خواهد داد.

در جريان حمله انتحاري روز شنبه به هتل ماريوت در اسلام آباد، 6 بريتانيايي از جمله يك كودك مجروح شدند.

حداقل ۵۳ نفر در اين حمله انتحاري جان خود را از دست دادند.

يك مشاور امنيتي بريتانيا به بي بي سي گفت در پي حمله به هتل ماريوت، تمام شركت هاي بين المللي و سفارتخانه هاي خارجي در پاكستان، در حال بررسي تدابير امنيتي خود هستند و بسياري از شركت هاي خارجي مي گويند ممكن است تعداد كاركنان خود در پاكستان را كاهش دهند.

درگيري ها در ايالت سرحد

در تحولي ديگر، نيروهاي امنيتي پاكستان مي گويند در جريان زد و خوردهاي دو روز اخير در ايالت سرحد شمال غربي پاكستان دست كم سي پيكارجوي اسلامگرا كشته شده اند.

يك سخنگوي ارتش پاكستان گفت نيروهاي امنيتي با پشتيباني هليكوپترهاي نظامي مخفيگاه هاي پيكارجويان را هدف خمپاره و آتشباري سنگين قرار داده اند.

در همين حال آصف علي زرداري، رئيس جمهور پاكستان كه براي شركت در اجلاس مجمع عمومي سازمان ملل متحد به نيويورك رفته قرار است امروز براي اولين بار با جورج بوش، رئيس جمهور آمريكا ملاقات و گفتگو كند.

اين ملاقات در حالي انجام مي گيرد كه در روابط واشنگتن و اسلام آباد به دليل حملات نيروهاي آمريكايي به پيكارجويان در داخل خاك پاكستان، تنش فزاينده اي ديده مي شود.
شهاب
شهاب
مدیر ارشد تالار ایران
مدیر ارشد تالار ایران

پست من طرف شهاب الأربعاء سبتمبر 24, 2008 2:05 pm

بوي خوش خواب خوش مي آورد

دانشمندان توصيه مي كنند كه اگر مي خواهيد خوابهاي خوب ببينيد، در اتاق خوابتان گل داشته باشيد.
قرار دادن گل زير بيني داوطلبان يك آزمايش علمي باعث شده كه آنها خوابهاي خوش ببينند. در عوض يافته هاي دانشمندان آلماني نشان مي دهد كه بوي تخم مرغ گنديده روي 15 زن در حال خواب، تاثير معكوس داشته است.

اين گروه از دانشمندان تصميم گرفته اند كه يافته هاي خود را براي تحقيق درباره افرادي كه كابوس مي بينند به كار ببرند.

خوابهاي شيرين

پروفسور بوريس استاك و تيمش از بيمارستان دانشگاه مانهايم اعتقاد دارند كه ممكن است قرار داشتن در معرض رايحه، خواب اين افراد را شيرين تر كند.

آنها منتظر ماندند تا خواب داوطلبان عميق شود و سپس آنها را به مدت 10 ثانيه آنها را در معرض بو قرار دادند و يك دقيقه بعد آنها را بيدار كردند.

سپس از اين افراد درباره خوابشان و حسي كه نسبت به آن خواب داشتند، پرسش شد. آنها درباره بو كردن چيزي خواب نديدند اما كيفيت عاطفي خوابهايشان بسته به نوع محرك، تغيير كرده بود.

پژوهش هاي قبلي نشان داده بودند كه محركهاي ديگر مثل صدا، فشار، يا لرزش قادرند روي كيفيت عاطفي خواب تاثير بگذارند.

دكتر ارشاد ابراهيم از مركز مطالعات خواب لندن مي گويد: "ارتباط بين محرك هاي خارجي و خواب ديدن، مسئله اي است كه هركدام از ما تا حدي با آن آشنا هستيم."

او مي گويد: "اين پژوهش ابتدايي گامي است به سوي شفاف سازي سوالات موجود و ممكن است از لحاظ درماني نيز مفيد واقع شود."

پروفسور تيم جيكوب، متخصص بو و طعم در دانشگاه كارديف مي گويد: " بو تنها حسي است كه به خواب نمي رود. بقيه حس ها بايد از "دروازه" تالاموس بگذرند كه در هنگام خواب بسته مي ماند."
شهاب
شهاب
مدیر ارشد تالار ایران
مدیر ارشد تالار ایران

پست من طرف شهاب الأربعاء سبتمبر 24, 2008 2:07 pm

محمد البرادعي ؛ دغدغه شغل و همسر ايراني اش

محمد البرادعي رييس آژانس بين المللي انرژي اتمي روز گذشته در اظهاراتي اعلام كرد كه قادر نيست تا غيرنظامي بودن فعاليت هاي هسته اي ايران را تضمين كند.البرادعي در اظهارات خود در شوراي حكام آژانس در وين با اعلام اينكه عدم همكاري كامل ايران باعث نگراني جدي در آژانس شده است افزود: "ايران بايد تمامي اطلاعات لازم براي رفع نگراني ها و ابهامات آژانس را در اختيار ما بگذارد. ما براي تاييد و تضمين غيرنظامي بودن فعاليت هاي هسته اي اين كشور بايد اطلاعات كاملي داشته باشيم".

اين ديپلمات مصري در ادامه از ايران خواست كه هر چه زودتر اطلاعات لازم را در اختيار آژانس بگذارد و اجازه بازرسي از اماكن و اشخاص مورد تقاضاي آژانس را صادر كند.

اين اظهارات البرادعي در راستاي گزارش اخير وي انجام مي شود كه در آن از آنچه كه عدم همكاري كامل ايران در بازرسي ها خوانده شده بود، اظهار نگراني شده است.

اين در حالي است كه محمد البرادعي و بازرسان آژانس در 6 سال گذشت همواره در آمد و رفت به ايران بوده اند و برخي گزارش ها حاكي است كه برخي از بازرسان اطلاعات دريافتي خود از ايران را قبل از البرادعي به مقامات آمريكايي و اسراييلي تحويل مي دهند.

شايد بايد البرادعي در تركيب بازرسان اعزامي خود به ايران تجديد نظر كند چرا كه به نظر مي رسد اين بازرسان خود را بيشتر موظف به ارائه اطلاعات فعاليت هاي هسته اي ايران به آمريكا و اسراييل مي دانند تا البرادعي.

اين قضيه حتي در سال گذشته اعتراض ايران را برانگيخت و مقامات اطلاعاتي و سياسي ايران به صراحت به جاسوس بودن برخي بازرسان آژانس اعتراض كردند .
در اين زمينه حتي ايران از پذيرش برخي بازرسان به دليل همين موضوع خودداري مي كند.

البته درباره اظهارات دوپهلوي البرادعي شايد بتوان كمي به وي حق داد. چرا كه به هر حال وي احتمالا در يك حالت برزخي بين "رودربايستي" با مليت همسر و مطالبات آمريكا قرار دارد.

از سويي گله به طنز و طعنه گفته مي شود ملاحظه همسر ايراني وي ايجاب مي كند كه وي برخي وقت ها اظهاراتي به جانب ايران داشته باشد! اما از سوي ديگر اين ديپلمات مصري نيك مي داند كه اگر واشنگتن زير پايش را خالي كند ديگر امكان باقي ماندن بر پست رياست سازمان انرژي اتمي را ندارد.

بنابراين تا اطلاع ثانوي اين ديپلمات مصري اگر بخواهد هم شغلش را داشته باشد و هم همسرش را راضي و خشنود كند، مجبور است يكي به نعل بنوازد و يكي به ميخ بكوبد!
شهاب
شهاب
مدیر ارشد تالار ایران
مدیر ارشد تالار ایران

پست من طرف شهاب الأربعاء سبتمبر 24, 2008 2:16 pm

صندوقچه اسرار، دست مرد سه زنه را رو كرد

زني پس از 22 سال زندگي با همسرش در حالي كه تمام اين مدت در خانه مادرشوهرش زندگي مي كرد به طور اتفاقي متوجه شد همسرش دو زن صيغه يي دارد و براي آنها خانه جداگانه فراهم كرده است.به گزارش خبرنگار ما اين زن كه فريده نام دارد سال ها زندگي مشترك با همسرش حميد را به خاطر اينكه تصور مي كرد او وضعيت مالي مناسبي ندارد در خانه مادرشوهر سپري كرد اما پس از اين سال ها در حالي كه صاحب يك فرزند است متوجه شد شوهرش دو زن صيغه يي دارد و به طور پنهاني با آنها زندگي مي كند. وي پس از اطلاع از اين موضوع با مراجعه به شعبه 266 مجتمع قضايي خانواده خواستار پيگيري قانوني اين ماجرا شد.

وي به حكيمه ميري قاضي مشاور اين شعبه گفت؛ از همان سالي كه به عقد حميد درآمدم او با اين ادعا كه وضعيت مالي خوبي ندارد مرا به خانه مادرش برد. او مدام مي گفت به زودي وضعيتش بهبود مي يابد اما وعده و وعيدهاي او 22 سال طول كشيد. فريده ادامه داد؛ شوهرم در بانك كار مي كند ولي هيچ وقت برايم توضيح نداد با توجه به شغلش چرا نمي تواند يك خانه كوچك اجاره كند. شوهرم حتي طي اين مدت به من نفقه هم نمي داد و من مجبور بودم با خياطي مخارج خانه را تامين كنم. تولد تنها فرزندمان نيز تغييري در زندگي مان ايجاد نكرد و من بدون اينكه از واقعيت باخبر باشم به خاطر علاقه يي كه به حميد و فرزندم داشتم به زندگي در كنار مادرشوهر پيرم ادامه دادم و حتي از او پرستاري نيز مي كردم. اين روند ادامه داشت تا اينكه به تدريج رفتار حميد با من تغيير كرد. او گاهي با اين بهانه كه بايد به ماموريت برود چند روز به خانه نمي آمد. يا به رغم اينكه ساعت كاري بانك تا عصر بود او شب ها دير به خانه باز مي گشت و رفتار مناسبي با من نداشت. شوهرم فقط خستگي هايش را براي من مي آورد اما من كه واقعاً به او علاقه مند بودم فكر مي كردم او براي آسايش من اينقدر خودش را به سختي مي اندازد. اما يك روز وقتي مشغول مرتب كردن وسايل حميد بودم سراغ صندوقچه يي رفتم كه شوهرم به شدت از آن مراقبت مي كرد و اجازه نمي داد كسي به آن نزديك شود. از سر كنجكاوي صندوقچه را باز كردم و اسنادي را يافتم كه دلايل برخوردهاي بد شوهرم با من برايم روشن شد. آن روز وقتي در ميان وسايل حميد چشمم به عقدنامه مان افتاد آن را برداشتم تا خاطره هاي گذشته را تجديد كنم اما در لاي عقدنامه دو صيغه نامه يافتم كه نشان مي داد حميد مدت ها است با دو زن ديگر ازدواج موقت كرده است. آن روز هزار بار براي خودم آرزوي مرگ كردم. من همه عمر و جواني ام را به خاطر اينكه شوهرم ادعا مي كرد پول اجاره كردن يك آپارتمان را ندارد به سختي سپري كردم و حالا فهميده بودم او به من خيانت كرده است. زن ميانسال افزود؛ با وجود اينكه با چشمان خودم صيغه نامه ها را ديده بودم باز هم مطمئن نبودم حميد چنين كاري كرده باشد به همين دليل تصميم گرفتم در اين باره بيشتر تحقيق كنم. فرداي آن روز به محل كار همسرم رفتم و منتظر شدم تا او از آنجا خارج شود. وقتي حميد از بانك بيرون آمد به تعقيب وي پرداختم كه سرانجام حميد وارد آپارتماني شد. پس از ورود حميد به سمت زنگ خانه رفتم و ديدم روي يكي از واحدها اسم شوهرم نوشته شده است. ديگر شكم به يقين تبديل شده بود و مطمئن شدم همسرم به من خيانت كرده است. از شدت ناراحتي به سختي خود را به خانه رساندم و منتظر شدم حميد به منزل بازگردد، اما او آن شب به خانه نيامد. پس از دو روز كه به خانه بازگشت ادعا كرد به ماموريت رفته بود. ديگر طاقت نداشتم ماجرا را پنهان و وانمود كنم از همه چيز بي خبرم. وقتي موضوع را به حميد گفتم ابتدا آن را انكار كرد اما در نهايت گفت بايد همين وضعيت را قبول كنم وگرنه من را طلاق مي دهد.

اين زن ادامه داد؛ چند روزي از اين ماجرا گذشت تا اينكه روزي زني با من تماس گرفت و گفت همسر حميد است. او گفت حميد ديگر علاقه يي به من ندارد و از من خواست هرچه زودتر از وي جدا شوم. پس از اين تماس بود كه تصميم گرفتم موضوع را از طريق دادگاه پيگيري كنم.به دنبال اظهارات اين زن قاضي مشاور دادگاه احضاريه يي براي حميد ارسال و رسيدگي به اين پرونده را به جلسه ديگري موكول كرد.
شهاب
شهاب
مدیر ارشد تالار ایران
مدیر ارشد تالار ایران

بازگشت به بالاي صفحه